Вранці, 24 лютого, РФ розпочала повномасштабне вторгнення до України. Два роки триває кровопролитна війна. Вінниця знаходиться далеко від запеклих боїв, але безпека тилового міста занадто умовна.
До другої річниці вторгнення редакція порталу Vinbazar.com зібрала фотовиставку "Вінниця і війна", аби показати, що небезпека значно ближче ніж здається, а спокійне життя на вулицях має свою ціну.
Світлини також ілюструють, що довелося пережити місту та його жителям за 730 днів боротьби.
6 березня 2022 року ворог атакував аеропорт та військовий аеродром у Гавришівці. Загинуло 6 цивільних працівників летовища та військові (кількість офіційно не вказували - ред.). Наслідки цього ракетного удару залишилися на супутникових знімках Google Maps, де видно вирви, а також знищену техніку бригади транспортної авіації ЗСУ.
Знищена техніка окупантів, яку доставили на Європейську площу напередодні 9 травня 2022 року
Подібні виставки проводили та проводять у різних містах країн Європи, щоб нагадати про війну, яка триває в Україні.
У Вінниці подібний показ спричинив скандал. Спочатку громадськість настільки обурила символіка окупантів у вигляді нанесеної літери "Z", що начальнику обласної військової адміністрації Сергію Борзову довелося власноруч замальовувати її балончиком з фарбою. Згодом у залишках обгорілої техніки виявили частини зброї та заявили, що представлення небезпечне для містян.
Після цього обгорілі уламки прибрали на територію Історико-меморіального комплексу "Вервольф", де вони знаходяться й досі.
14 липня РФ вдарила по Вінниці п'ятьма ракетами. Дві повітряні цілі вдалося збити на підльоті до міста, три інші впали на площу Перемоги. Вибух знищив Будинок офіцерів та частину "Ювілейного", де розташовувалася приватна лікарня "Нейромед". Загинуло кілька десятків цивільних, серед яких й діти.
Подія стала найкривавішим звірством проти Вінниці за два роки війни.
На місце, де під час ракетного обстрілу Вінниці загинула чотирирічна Ліза Дмитрієва, люди почали приносити квіти та іграшки. Знак напроти понівеченого будинку побуту "Ювілейний" перетворився на орієнтир для вшанування жертв теракту.
До перших роковин обстрілу встановили пам'ятник загиблим. Крім жертв, які безпосередньо загинули у цьому місці, на ньому вказано імена також чотирьох працівників, життя яких обірвалося під час атаки на аеропорт "Вінниця" 6 березня 2022 року.
Кількість загиблих 14 липня 2022 року офіційно невідома. Військові не розголошують інформацію про втрати у воєнний період, але й з підрахунком постраждалих цивільних досі немає однозначності. Редакції сайту Vinbazar.com вдалося ідентифікувати 27 жертв за інформацією з відкритих джерел.
Після обстрілу 14 липня військові почали писати послання на снарядах. Кілька днів поспіль подібні повідомленні наносили на ракети та авіабомби Повітряні сили України.
Зима 2022/2023 року стала однією з найскладніших у сучасній історії України. Постійні обстріли об'єктів інфраструктури спричинили перебої з електро- та теплопостачанням. У місті розгортали "Пункти незламності", де можна було зігрітися та отримати допомогу.
Один з них знаходився на площі Костянтина Могилки.
"Нескорені"
Світлина зроблена поблизу ортопедичного заводу, де виробляють протези, зокрема для військових.
Мирна акція на підтримку військовополонених у Вінниці. Відбулася 17 лютого 2023 року.
"Спокійне життя далеко від війни має свою ціну"
Алея слави Сабарівського кладовища у Вінниці після двох років війни.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber