У Вінниці почали проводити будівельні роботи із колишньою водозабірною станцією, яка знаходиться на півострові Бригантина. Цегляна споруда входить в комплекс водогону, який побудували за сприяння архітектора Григорія Артинова у 1904-1911 році. Саме з цього колодязя постачалася вода для вежі Каланчі.
Як розповів редакції сайту Vinbazar.com перший заступник директора Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, головний архітектор міста Євген Совінський, на березі Бригантини знаходиться кілька споруд, що входили до частини міського водогону, який будували за часів архітектора Артинова. Інфільтраційні споруди забирали воду з Південного Бугу та постачали її у водонапірну Вежу. Частково систему використовували і в радянські часи. Колодязі обслуговували потреби Вінницького хімзаводу. У 90-ті на місці одного з них, релігійна громада побудувала церкву Ксенії Петербурзької. Інші знаходяться поруч з церквою.
Цегляна споруда на березі Бугу досить помітна та є частиною загального пейзажу. Її можна помітити на фотографіях різних часів, зокрема окупації міста.
Угорські солдати наводять понтонний міст через Південний Буг в окупованій Вінниці
Фото американського кореспондента журналу Life Джеремі Кука, зроблене у Вінниці 60-х років
Станом на 18 листопада на залишках станції тривають будівельні роботи. Конструкцію облаштували риштовками та проводять зварювальні роботи. Верхній купол розібрали.
За словами одного з настоятеля церкви протоієрея Сергія, будівельники, які працюють на об’єкті розповідали про облаштування кафе, але наразі ця інформація непідтверджена.
Редакція сайту Vinbazar.com намагалася отримати коментар у департаментах: архітектури та містобудування, архітектурно-будівельного контролю та капітального будівництва Вінницької міської ради, але в кожному з випадків інформація виявилася відсутньою. Звернулися з офіційним запитом до виконавчого комітету, відповідь опублікуємо в майбутніх публікаціях.
Нагадаємо, на півострові Бригантина планують побудувати однойменний торгово-розважальний центр. Раніше представили візуалізацію проєкту.
Читайте також: На Вінницькій Вежі знаходиться таємничий хрест (Фото+Відео)