На символі Вінниці водонапірній Вежі Каланчі виявили дивний хрест. Працівникам музею Афганської війни, який знаходиться в приміщені будівлі, про його походження невідомо. А помітили його москвичі.
Вежу збудували на початку 1910 року. Звідки та коли на ній узявся дивний хрест, сьогодні невідомо. Він знаходиться на рівні другого поверху та прикрашає одну з бокових стін.
- Ми самі про нього не знали, - розповідає науковий співробітник краєзнавчого музею Надія Добровольська, - Це була група туристів із Москви. Вони приходять і запитують: "А що це у вас за царський хрест на Вежі?", а ми його й самі ніколи не помічали.
Директор комунального підприємства "Подільський туристично-інформаційний центр" Володимир Ходацький, у підпорядкуванні, якого знаходиться архітектурна пам'ятка, припускає, що це знак, яким освятили Вежу.
- У кожній будівлі старовинній, історичній є завжди вмурований хрестик. Сьогодні під час будівництва закладають капсули, а тоді закладали хрестик чи монети, батюшка освячував землю, цей хрестик, зазвичай, вмуровували угорі вежі. Про це місце знали лише обрані люди, - зазначив редакції сайту Vinbazar.com Ходацький.
Інших подібних знаків на Вежі більше не помітно, тому навряд чи хрест міг слугувати міткою під час будівництва.
Немає жодних переконливих даних, коли, чому і для чого він там з'явився. Наймовірніше, що цей артефакт встановлений ще під час будівництва вежі. Цей металевий хрест, за формою в типологією близький до корсунського, прибитий гвіздком. Це точно не клеймо цегельного заводу або майстра, як дехто вважає. Екскурсоводи, які показують хрест туристам, пов'язують його із вінницькими масонами, але це лише красива байка для гостей Вінниці, - розповів редакції вінницький історик Олександр Федоришен, - Вперше про нього заговорили у 2010 році. Тоді в мережі була справжня істерія щодо цієї цікавої знахідки: усі тільки й говорили про нього, фотографували. Але й на сьогодні переконливих фактів, що він означає, немає.
30 вересня у Вінниці встановили скульптуру композитора Миколи Леонтовича, яку напередодні евакуювали з прифронтового Покровська на Донеччині. Композицію розмістили у Центральному парку на місці пам'ятника радянського письменника Максима Горьокого, який демонтували у 2022 році.
"Тимчасово релоковано до Вінниці памʼятник Миколі Леонтовичу з Покровська. Памʼятник обовʼязково повернетьс...
Майже 2 тисячі людей загинули, а ще майже 21 тисяча травмувалася у дорожньо-транспортних пригодах від початку року в України. Найнебезпечнішими автодорогами за кількістю аварій наразі є M-06 Київ — Чоп та М-30 Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине, яка перетинає Вінницьку область.
Про це повідомляє сервіс Опендатбот.
Від початку року кількість ДТП з постраждалими ...
На Вінниччині стало складніше викликати швидку допомогу за номером 103. Мешканцям нагадують про альтернативний спосіб загальний номер 112.
Про це повідомляють у департаменті охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації.
"Останнім часом почастішали перебої в системі роботи Укртелеком, й мешканці області не можуть додзвонитися на лінію...
8 громад Вінницької області отримали автобуси для перевезення школярів. Транспорт передали завдяки підтримці міжнародної шведської компанії «Keolis».
Про це повідомляють у Вінницькій обласній військовій адміністрації.
Кожен автобус розрахований на 46 місць. Транспорт використовуватимуть для підвезення учнів сільських шкіл. Область отримала додаткові шкільні автоб...
5 жовтня одружилися срібна призерка Паралімпіади Марія Шпатківська та ветеран російсько-української війни Євген Букша. Вінчання провели у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці.
Про це повідомляє Суспільне Вінниця.
Пара познайомилася під час реабілітації. Євген Букша служить в 81 бригаді десантно-штурмових військ та втратив ногу під час боїв на Луганщи...
12 звільнених з полону бійців відновили водійські посвідчення у сервісному центрі МВС Вінницької області. Захисники повернулися додому після обміну на День Незалежності.
Про це повідомляють у Сервісному центрі МВС у Вінницькій області.
"Це був 55 обмін військовополоненими. Тоді додому повернулося 115 військовослужбовців. Всі вони були захоплені у полон ще в перші місяці...