В Україні, як і у Вінниці морози. Одягаємося, щоб не змерзнути
09 лютого 2012 - 18:06
1170 переглядів
У холоднечу, яка досі триває у Вінниці, дехто задумується над тим, щоб придбати новий теплий одяг. Добре, що пропозиція та вибір більш ніж різноманітні. Проте давайте розберемося, з чого виробники шиють одяг і в чому комфортніше себе почувати
Волога та вітер не пройдуть
Багато виробників випускають верхній одяг з матеріалів зі спеціальним покриттям, що відштовхує воду та пропускає повітря. Зараз на етикетках можна побачити різні назви таких матеріалів. У деякі з них є додатковий захист від вітру та вологи.
Щоб одяг якомога довше зберігав товарний вигляд, а матеріал не втратив своїх властивостей, слід керуватися рекомендаціями виробників. Якщо ви користуєтеся пральною машиною, то температура прання не повинна перевищувати вказаних на виробі градусів. При догляді за виробами зі спеціальним покриттям не можна використовувати мийні засоби, що містять підбілювач, а також прати речі в гарячій воді.
Тепліше у середині
Крім переваг матеріалу, при покупці верхнього одягу особливу увагу потрібно звернути на утеплювач. Як це важливо, розумієш, коли температура падає до 20 градусів морозу. Якщо ви вирішили придбати на зиму пухову куртку, пам'ятайте, що для пуховиків використовується тільки пір’я водоплавної птиці - качки або гуски. Пухова начинка, звичайно, тепліша, ніж куртки на синтепоні.
Однак при всіх своїх перевагах натуральний пух має і ряд недоліків. Перш за все, це ідеальне середовище для розмноження пилових кліщів-сопрофітiв. Тому одяг з натурального пуху не рекомендується людям, з алергіями і захворюваннями дихальних шляхів. Ще один мінус - вироби з пуху дуже довго сохнуть. Якщо ви випрали пуховик, він буде сохнути щонайменше дві доби, і на цей час потрібен запасний одяг. До речі, деякі пуховики не можна прати в пральній машині.
Новітні технології
Деякі виробники використовують для утеплення файбертек. Це екологічно чистий матеріал, вироблений із поліефірних волокон, не містить клейових основ і легкоплавких добавок. Такий утеплювач покращує теплозахисні та гігієнічні властивості виробу. Також файбертек, на відміну від синтепона, зберігає форму, не деформується після прання і не вбирає запаху.
Ще один вид утеплювача - холлофайбер. Холлофайбер - стовідсотковий поліестер, виготовлений за новітніми технологіями. Такий утеплювач представляє собою пустотіле волокно, яке має вигляд спіральної пружини. Ці спіралі, переплітаючись, утворюють сильну пружинисту структуру, що дозволяє зберігати форму після прання. В принципі, всі сучасні утеплювачі (файбертек, холлофайбер, тінсулейт) мають практично однакові властивості, тому, побачивши у складі вподобаної куртки один з них, можете не сумніватися, ви не тільки не замерзнете, а й річ буде носитися довго.
Вовна звичніше
У виробництві верхнього одягу може бути використана і шерсть, найчастіше використовується овеча вовна. Високоякісна вовна не подразнює шкіру і не викликає алергії. Зовнішня поверхня вовняних волокон стійка до проникнення води. Синтетичні тканини здатні утримувати лише 2-3% вологи, вовна – 30%. Навіть при мінімальній вазі виріб з вовни дуже теплий, оскільки волокна шерсті володіють властивістю затримувати повітря. Недолік виробів з вовни - при пранні вовняні речі можуть «сісти». Щоб уникнути такої неприємності, уважно вивчайте етикетку на виробі або здайте одяг у хімчистку.
У продажу можна знайти особливо теплі речі, виготовлені на основі синтепонового утеплювача, які мають підкладку з натуральної вовни.
Коментар експерта
Олена Якубець (24)
продавець
- Попит на пуховики зараз упав, а тому продавці розпродують те, що залишилося, майже по собівартості. Їх вартість може бути і 800 гривень, і навіть 500. Перш за все вимагають, щоб тканина дихала і забезпечувала гарну вентиляцію тіла. По-друге, верхній одяг повинен захищати від вітру та дощу, бути міцним. Не кожен може собі дозволити купувати куртку щороку. Та у мене зараз частіше питають про теплий одяг, що можна піддягнути під низ. Наверх штани, а під них - теплі вовняні рейтузи. Це одяг з філісу та поліестеру – ці тканини легкі, м’які та теплі. Усі вже знають цю тканину. Штани та кофта – коштують 120 гривень.
30 вересня у Вінниці встановили скульптуру композитора Миколи Леонтовича, яку напередодні евакуювали з прифронтового Покровська на Донеччині. Композицію розмістили у Центральному парку на місці...
Начальник управління безпілотних систем одного з батальйонів 120 бригади територіальної оборони Юрій Басюк записав відеозвернення з критикою посадовиці, що відповідає за мобілізацію у Вінниці....
30 вересня у Вінниці почали перевозити пасажирів автобуси MAN. Транспорт курсуватиме за маршрутом №19 "Вишенька - Вінницькі Хутори".
Про це повідомив радник міського голови Вінниці...
Затримали колаборантку, яка допомагала впроваджувати російські освітні стандарти під час окупації Білозерського району Херсонщини. Жінка намагалася сховатися у Вінниці.
Про це...