Новости vinbazar.com Новости vinbazar.com https://vinbazar.com/ ru Fri, 24 May 2019 19:11:33 +0300 Fri, 24 May 2019 19:11:33 +0300 На Вінниччині відзначили День пам’яті жертв політичних репресій (Фото) https://vinbazar.com/news/suspilstvo/na-vinnichchini-vidznachili-den-pamyati-jertv-politichnih-represiy-foto Сьогодні, 24 травня, у залі засідань обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівництва області та міста з жителями Вінниччини, які зазнали політичних репресій за часів радянської влади, зокрема «Великого терору» 1937-1938 років, та членами їх родин. У зустрічі взяла участь ... Суспільство Fri, 24 May 2019 19:11:33 +0300 Новости vinbazar.com Сьогодні, 24 травня, у залі засідань обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівництва області та міста з жителями Вінниччини, які зазнали політичних репресій за часів радянської влади, зокрема «Великого терору» 1937-1938 років, та членами їх родин.

У зустрічі взяла участь делегація Всеукраїнського об’єднання товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей на чолі з головою Ориною Сокульською.

Пам'ять всіх загиблих українців внаслідок політичних репресій присутні у залі вшанували хвилиною мовчання.

«Політичні репресії – це одна з трагічних сторінок української історії. У ці травневі дні ми традиційно зустрічаємося, аби вшанувати людей, які, по великому рахунку, боролися за добро, справедливість, вірили у свою країну, краще майбутнє, мали сміливість говорити правду і були знищені або репресовані. Тоталітарна система була дуже цинічною: дітей змушували зрікатися своїх батьків-політрепресованих, щоб знищити національну пам'ять. Але цього не вдалося зробити. Я переконаний, що саме пам’ять – це той дороговказ, який ми повинні берегти й передати своїм дітям та онукам заради України та майбутнього кожного з нас», – зазначив очільник регіону Валерій Коровій.

Керівник області зауважив, що з історії власної родини знає, що таке бути рідним репресованих.

«Якщо ми хочемо побудувати справді європейську державу, то повинні пам’ятати про ті події і робити все для того, щоб подібне в українській історії не повторилося», – наголосив Валерій Коровій.

З побажаннями здоров’я, віри, миру і добра керівники області та міста вручили колишнім репресованим та їх дітям, а також краєзнавцям – дослідникам тематики репресій на Поділлі Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, грамоти Вінницької міської ради, грошові винагороди та квіти.

По завершенню заходу делегація Всеукраїнського об’єднання товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей, члени обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, історики, місцеві дослідники тематики репресій поклали гірлянди та квіти до пам’ятного знаку жертвам Вінницької трагедії 1937-1938 років та пам’ятника жертвам комуністичного терору на Вінниччині.

Зазначимо, що у рамках відзначення в області Дня пам’яті жертв політичних репресій у холі обласної державної адміністрації розпочала роботу експозиція присвячена історії політичних репресій в Україні.

]]>
На Вінниччині відбулось тренування з органами управління цивільного захисту (Фото) https://vinbazar.com/news/suspilstvo/na-vinnichchini-vidbulos-trenuvannya-z-organami-upravlinnya-tsiivilnogo-zahistu-foto 23 травня у Вінницькому районі відбулось штабне тренування з органами управління цивільного захисту районної ланки. Відпрацьовувалось підвищення готовності служб, комісій та посадових осіб до виконання заходів з евакуації населення. Навчання спрямовувались на мінімізацію негативних наслідків дл... Суспільство Fri, 24 May 2019 18:29:16 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня у Вінницькому районі відбулось штабне тренування з органами управління цивільного захисту районної ланки. Відпрацьовувалось підвищення готовності служб, комісій та посадових осіб до виконання заходів з евакуації населення. Навчання спрямовувались на мінімізацію негативних наслідків для населення в разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання боєприпасів в Калинівці.

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік, 23 травня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Олега  Бегуса, проведено штабне тренування з органами управління цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

До тренування долучились: керівний склад органів управління цивільного захисту району, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, районна комісія з питань евакуації, керівний склад районних спеціалізованих служб цивільного захисту, керівний склад органів управління цивільного захисту та евакуаційних органів Дорожненської, Лаврівської сільських рад, Стрижавської селищної ради.

На тренуванні були присутні представники Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації на чолі з заступником директора Департаменту – начальником управління Девʼятим Сергієм Миколайовичем.

Тренування проводилось з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту району до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання боєприпасів Міністерства оборони України, а також всебічного забезпечення життєдіяльності евакуйованого населення.

Теоретична частина штабного тренування включала: проведення оповіщення органів управління цивільним захистом та населення, роботу районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, переведення районної ланки цивільного захисту в режим функціонування „надзвичайної ситуації”, засідання районної комісії з питань евакуації.

Було опрацьовано оповіщення населення та евакуацію учасників навчально-виховного процесу НВК с. Медвідка, організацію із забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку в евакуйованому населеному пункті (с. Дорожне), організацію евакуації з місць проживання осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в с. Дорожне та роботу приймального пункту евакуації на базі школи-ліцею в смт. Стрижавка.

]]>
Барбершопи у Вінниці: як працюють міські “салони краси” для чоловіків (Фото) https://vinbazar.com/news/kultura-i-sport/barbershopi-u-vinnitsii-yak-pratsiyuyut-miski-saloni-krasi-dlya-cholovikiv-foto Популярність на сучасні зачіски для чоловіків швидко набирає обертів у Вінниці. Якщо ще 5 років тому в місті не було жодної спеціалізованої перукарні, зараз працює майже десяток барбершопів. З чим пов'язаний попит на чоловічі салони у Вінниці та, які послуги пропонують сучасні барбери дізнавал... Культура i Спорт Fri, 24 May 2019 17:37:28 +0300 Новости vinbazar.com Популярність на сучасні зачіски для чоловіків швидко набирає обертів у Вінниці. Якщо ще 5 років тому в місті не було жодної спеціалізованої перукарні, зараз працює майже десяток барбершопів.

З чим пов'язаний попит на чоловічі салони у Вінниці та, які послуги пропонують сучасні барбери дізнавалася редакція сайту Vinbazar.com.

З чого все почалося?

Першою вінницькою перукарнею, де почали обслуговувати виключно чоловіків, став барбершоп “Gentleman club". Його засновник та директор Денис Горобчук розповідає, що ідея створення закладу у Вінниці виникла після популярності барбершопів у столиці. Його друзі створювали перші чоловічі салони в Києві та вирішили розширювати мережу в регіонах. Проте сам бізнесмен не розраховував на попит  подібних послуг та не вірив в успіх закладу.

Влітку 2015 році ми відкрили барбершоп “Gentleman club" у Вінниці. Це було чимось новим та незвичним для міста. Ми не могли повністю уявити, як розвиватиметься бізнес. В нас працювало три майстри по 5 робочих днів, але цього не вистачало, щоб обслужити всіх охочих. А через місяць з'явився наш перший конкурент “Barry Barbershop". Почались сумніви, чи не багато два барбершопи для такого невеличкого міста. Сьогодні їх десять і на мою думку, кількість тільки зростатиме”.

Денис Горобчук,

засновник “Gentleman club" 

Засновник барбершопу “Barry Barbershop" Олександр Макодай заперечує слова попередника, стверджуючи, що ремонт приміщення барбершопу в них розпочався раніше, тому і першими можна називати тільки їх заклад. На відміну від мережевого салону “Gentleman club", чоловіча перукарня “Барі” є родинним закладом, його заснували два брати Олександр та Артем. Вони продумували місце розташування та інтер'єр майбутнього салону до дрібниць, винаймали професійного дизайнера для створення атмосфери чоловічої зони.

Головною умовою було те, щоб барбершоп знаходився в центральній частині міста. Тоді ми натрапили на цю старовинну будівлю. Два брати-німці побудували її ще в дорадянський період. Зовнішній вигляд та вік дому чудово поєднувався з інтер'єром нашого барбершопу, який був створений у шотландському стилі,” - розповідає Олександр.

Загалом, в оформлені вінницьких барбершопів дотримуються індустріального лофту або класики. Приміщення просторі з високими стелями, необробленими цегляними стінами та класичними однотонними меблями. У салонах використовують багато натуральних матеріалів, яскраві малюнки та графіті.

За словами Дениса Горобчука, в суспільстві давно відбувається тенденція на розмежування перукарень на жіночі та чоловічі.

Вузькоспеціалізований жіночий майстер краще знає, яку покраску, мелірування чи зачіску порекомендувати дівчині, така ж ситуація з чоловіками барберами. Вони мають більше тем для спілкування та краще розуміють своїх клієнтів”.

Персонал

Серед переваг подібного виду закладів власник називає якість майстрів, які добре розуміються на чоловічому голінні та модних зачісках. За його словами, у Вінниці поки не існує осередку професійних барберів, яких би готували у навчальних закладах чи салонах краси. Весь всій персонал Денис збирав з молодих ентузіастів з різних спеціальностей. Це були і найкращі перукарі-чоловіки й представники інших творчих професій.

“Впродовж 3 місяців ми навчали колектив на спеціалізованих курсах у Києві аби вийти на високий рівень майстерності. ТОП-барбери з усього СНД проводили для них практику, щоб підтвердити їх кваліфікацію. У звичайних перукарнях та салонах про це навіть не чули, не те що володіли. Зараз всі наші майстри професійно роблять стрижки за допомогою гострого леза, проходять підвищення кваліфікації та передають досвід наступним поколінням”.

Ціна

Цінова політика на послуги барберів по місту майже однакова. Середній чек 150-200 гривень за чоловічу стрижку, в залежності від досвіду барбера. Робота стажера вийде дешевше. Майстри підстрижуть бороду та вуса, зафарбують сивину та зроблять ідеальне гоління.

Повна процедура “королівського гоління” доволі кропітка і займає не менше години. Майстер наносить бальзам, який проникає глибоко в пори, розпарює шкіру гарячим рушником, наносить масло та піну. В деяких чоловічих салонах також пропонують чорну маску та унікальний ранковий масаж обличчя з льодом та м'ятою.

Клієнти йдуть за атмосферою

Проте за словами господарів закладів для чоловіків, клієнти йдуть сюди не стільки за зачіскою, як за особливою атмосферою. Барбершопи стали місцем зустрічі старих друзів, розвагою та відпочинком від сірих буднів.

Олександр Макодай стверджує, що містяни давно потребували такого чоловічого клубу, де б клієнти відчували себе комфортно, могли поділитися думками та проблемами, отримати чоловічу пораду та стильну зачіску.

Олександр Макодай,

засновник “Barry Barbershop"

“Барбершоп відрізняється від звичайної перукарні, перш за все, рівнем обслуговування та різноманітністю послуг. Вас не просто підстрижуть, а підрівняють бороду та вуса, створять індивідуальну зачіску, відштовхуючись від типажу обличчя, укладуть волосся і так далі” - каже засновник “Barry Barbershop". - Ми ніколи не користувалися платною реклами, спрацювало вінницьке сарафанне радіо. Чоловіки ділилися між собою враженнями та радили іншим завітати, спробувати для себе новий чоловічий салон”.

Чоловік розповідає, що серед клієнтів закладу багато освітян, чиновників, представників бізнесу. Здебільшого, це люди з середнім достатком. Останнім часом матері приводять своїх 3-х річних синів, щоб з дитинства привчити їх до гарної зачіски. Гостями салону є й відомі зірки, яким швидко необхідно привести волосся до ладу.

Приїжджають солідні люди, в яких бізнес зустріч у Вінниці і вони хочуть ідеальне гоління, або вирівняти форму бороди,” - ділиться Олександр Макодай.

Традиції

Крім приємної музики та затишних диванів кожному клієнту закладу пропонують алкогольні напої.

“Таке частування входить у ціну стрижки та є даниною традиціям”, - пояснює старший барбер закладу “The Grand” Влад. - Пов'язано це з тим, що у сухий закон, коли був заборонений алкоголь, в барбершопах ховали спиртне. Деякі заклади мали спеціальний знак, показавши який на вході тобі наливали або продавали заборонений алкоголь. Тому й зараз віскі йде у рахунок стрижки”.

Майстер “Barry Barbershop" Володимир розповідає, що подібні заклади змінюють стереотипне уявлення людей про те, що “перукарство не чоловіча справа”, а також стимулюють дбати про зовнішній вигляд сучасного чоловіка.

“Більше відкривається подібних закладів і потроху клієнти звикають, що в салоні може стригти не тільки жінка. Крім звичайних “бокс” і “полубокс” клієнти обирають стильні зачіски, догляд за шкірою. Відбувається неймовірне перевтілення - чоловік починає поважати себе, в нього піднімається самооцінка і мотивація. Барбершопи, як і смартфони, колись ними не користувалися, а потім зрозуміли, що це зручна та якісна річ”.

На фото: барбер Володимир за роботою

За словами майстра Влада, він взагалі не думав, що займатиметься перукарською справою. З дитинства стрижка місцевими жінками викликала в хлопця негативні емоції. Але все змінила зустріч з професійними барберами.

“Коли одного разу на майстер класі мене підстригли, в мене стався культурний шок. Мені дійсно сподобалося і я ніде такого не бачив. Той момент перевернув все уявлення про зовнішність чоловіка”.

Зараз Влад барбер зі стажем. Він працював у декількох вінницьких та київських цирюльнях, а також переймав досвід за кордоном. У розмові зізнається, що у Вінниці працювати складніше, через недовіру клієнтів.

На фото:старший барбер Влад (праворуч)

“Часом важко відмовити людині від тієї зачіски, яку вона для себе обрала, побачивши в фільмах та плакатах. Моя задача пояснити, чому саме вона не личитиме, буде важкою в догляді та запропонувати інше рішення,більш практичне”.

До роботи майстер ставиться відповідально, адже “стрижка в прямому сенсі вийде та представлятиме його ім'я у місті”. Влад впевнений, що кожен досвідчений вінницький барбер має свій почерк, який легко визначити серед натовпу.

]]>
На Вінниччині розробляють нові маршрути для "зеленого туризму" (Фото) https://vinbazar.com/news/kultura-i-sport/na-vinnichchini-rozroblyayut-novi-marshruti-dlya-zelenogo-turizmu-foto 23 травня представники Вінницької обласної державної адміністрації, Тур-Клубу «Бідняжка» та ГО «Освітній простір» відвідали Гайсинський та Теплицький райони. Метою поїздки стало обстеження потенційно привабливих для "зеленого туризму" об'єктів Він... Культура i Спорт Fri, 24 May 2019 17:06:26 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня представники Вінницької обласної державної адміністрації, Тур-Клубу «Бідняжка» та ГО «Освітній простір» відвідали Гайсинський та Теплицький райони. Метою поїздки стало обстеження потенційно привабливих для "зеленого туризму" об'єктів Вінниччини. Визначенні місця будуть включені до нових туристичних маршрутів.

Відповідно до «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки» та «Плану заходів на 2019 рік», 23 травня Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації організовано та проведено виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Гайсинського та Теплицького районів області. 

Під час виїзного обстеження група відвідала такі туристичні об’єкти:

 • Музей-садиба гончарного мистецтва братів Герасименків (село Новоселівка Гайсинського району);
 • Готельно-ресторанний комплекс фермерського господарство «Хліб-Агро» (с. Губник Гайсинського району);
 • Садиба зеленого туризму «Тимарська садиба» (село Тимар Гайсинського району);
 • Відвідування конеферми (коні гуцулики) та крафтового виробництва сирів та йогуртів (село Карабелівка Теплицького району);
 • Музей Миколи Леонтовича (с. Марківка Теплицького району);
 • Успенський собор Гранівського монастиря (село Тишківська Слобода Гайсинського району );

За результатами поїздки робочою групою було проведено та визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, заклади харчування, розміщення, місця крафтового виробництва еко продуктів. Саме вони будуть включені до нових туристичних маршрутів і сприятимуть промоції Вінниччини як регіону із унікальними туристично-рекреаційними можливостями.

]]>
На Вінниччині грузин сховав гранату в дитячу іграшку, коли до нього прийшли з обшуком https://vinbazar.com/news/kriminal/na-vinnichchini-gruzin-shovav-granatu-v-dityachu-igrashku-koli-do-nogo-priyshli-z-obshukom 23 травня в ході проведення санкціонованого обшуку у будинку, де мешкає громадянин Грузії, поліцейські вилучили гранату та запал до неї. Походження та мету зберігання боєприпасу з’ясовують слідчі.   За словами заступника начальника Бершадського відділу поліції Вадима Революка, в ході сан... Кримiнал Fri, 24 May 2019 15:44:05 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня в ході проведення санкціонованого обшуку у будинку, де мешкає громадянин Грузії, поліцейські вилучили гранату та запал до неї. Походження та мету зберігання боєприпасу з’ясовують слідчі.  

За словами заступника начальника Бершадського відділу поліції Вадима Революка, в ході санкціонованого обшуку у будинку, де тимчасово проживає 50-річний громадянин Грузії, поліція вилучила боєприпас та запал до неї. Як з’ясувалось, правопорушник проживає на території країни незаконно. У березні в нього закінчився дозволений строк перебування на території України.

Правопорушник розповів, що боєприпас він знайшов на території домогосподарства та вирішив залишити в себе. Гранату він ховав у дитячій іграшці.   

Вилучене направлено на експертизу.

Слідчим відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Іноземцю загрожує до 7 років позбавлення волі. Крім кримінальної, чоловікові загрожує адміністративна відповідальність за порушення міграційного законодавства.

]]>
У Вінницькій області юнак на мотоциклі зіткнувся з велосипедистом https://vinbazar.com/news/dtp/u-vinnitsikiy-oblasti-yunak-na-mototsiikli-zitknuvsya-z-velosipedistom 23 травня у Гайсинському районі відбулась дорожньо-транспортна пригода. Водій мотоцикла "Viper" не впорався з керуванням та наїхав на 65-річного велосипедиста. Внаслідок аварії водії транспортних засобів отримали  тілесні ушкодження та госпіталізовані  до лікарні. ... ДТП Fri, 24 May 2019 15:29:35 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня у Гайсинському районі відбулась дорожньо-транспортна пригода. Водій мотоцикла "Viper" не впорався з керуванням та наїхав на 65-річного велосипедиста. Внаслідок аварії водії транспортних засобів отримали  тілесні ушкодження та госпіталізовані  до лікарні.

Аварія сталась близько 01.00 години у селі Михайлівка.

За кермом мотоцикла перебував 23-річний місцевий житель.

Попередньо, чоловік  не впорався з керуванням транспортного засобу та здійснив наїзд на 65-річного велосипедиста, який рухався по дорозі.

Постраждалі водії транспортних засобів доставлені  до  районної  лікарні.

Слідством розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). За таке правопорушення чоловікові загрожує  до 3-х років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами.

]]>
В Козятинському районі виявили африканську чуму свиней https://vinbazar.com/news/rizne/kozyatinskogo-rayonuviyavili-afrikansku-chumu-sviney У Вінницькій області зафіксовано випадок захворювання тварин на африканську чуму свиней в СТОВ "Хлібороб", в с. Сошанське Козятинського району  Головним управлінням Держпродспоживслужби Вінниччини вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьб... Різне Fri, 24 May 2019 14:50:27 +0300 Новости vinbazar.com У Вінницькій області зафіксовано випадок захворювання тварин на африканську чуму свиней в СТОВ "Хлібороб", в с. Сошанське Козятинського району 

Головним управлінням Держпродспоживслужби Вінниччини вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за № 432/30300.

]]>
У Вінниці затримали зловмисника, який колов жінок голкою (Фото+Відео) https://vinbazar.com/news/kriminal/u-vinnitsii-zatrimali-zlovmisnika-yakiy-kolov-jinok-golkoyu-fotovideo Сьогодні, 24 травня, працівники поліції затримали зловмисника, який у квітні колов вінничанок голкою. Всього до поліції звернулись 10 жінок із повідомленням, що невідомий завдав їм тілесні ушкодження колючим предметом. Правоохоронці шукали чоловіка протягом двох місяців.&nbs... Кримiнал Fri, 24 May 2019 13:56:33 +0300 Новости vinbazar.com Сьогодні, 24 травня, працівники поліції затримали зловмисника, який у квітні колов вінничанок голкою. Всього до поліції звернулись 10 жінок із повідомленням, що невідомий завдав їм тілесні ушкодження колючим предметом. Правоохоронці шукали чоловіка протягом двох місяців. Ним виявився 22-річний житель Вінниці. За словами затриманого, робив він це заради розваги. Тепер хлопцю загрожує до 8 років в'язниці.

Працівники Київського відділення поліції затримали 22-річного правопорушника, який протягом квітня місяця у Вінниці колов жінок голкою.

З початку квітня до вінницької поліції надійшло 10  повідомлень від вінничанок  про те, що  на вулицях міста невідомий чоловік  завдав їм тілесні ушкодження колючим предметом. Усі потерпілі однаково описали нападника: молодик віком 20-25 років в чорній куртці з капюшоном.   

Як розповів начальник Київського відділення поліції  Валентин Мазур, майже два місяці працівники поліції шукали зловмисника за фотороботом, складеним за словами потерпілих, та відеозаписів з камер відеоспостережень. Сьогодні, 24 травня, на зупинці громадського транспорту підозрюваний оперативниками карного розшуку був затриманий. Ним виявися 22-річний вінничанин. В поле зору поліції раніше він не потрапляв.

У вчиненому затриманий зізнався та розповів, що колов жінок голкою від шприців задля розваги.

Слідством розпочаті кримінальні провадження за ч. ст. 121 ККУ (нанесення тяжких тілесних ушкоджень) та ч.4 ст.296 ККУ (хуліганство). За такі розваги правопорушнику загрожує до 8 років позбавлення волі.

]]>
На Вінниччині будують біогазову станцію. Електрику видобуватимуть із жому та силосу https://vinbazar.com/news/rizne/na-vinnichchini-buduyut-biogazovu-stantsiiyu-elektriku-vidobuvatimut-iz-jomu-ta-silosu У Козятинському районі побудують біогазову станцію. Планується, що після запуску, комплекс перероблятиме 31 тисячу тон бурякового жому на рік. Це дозволить отримувати електроенергію, яка постачатиметься в загальну систему за зеленим тарифом. Виокремлення біогазу із суміші жому і силос... Різне Fri, 24 May 2019 12:58:49 +0300 Новости vinbazar.com У Козятинському районі побудують біогазову станцію. Планується, що після запуску, комплекс перероблятиме 31 тисячу тон бурякового жому на рік. Це дозволить отримувати електроенергію, яка постачатиметься в загальну систему за зеленим тарифом. Виокремлення біогазу із суміші жому і силосу дозволить покращити екологічну обстановку, в районах бурякоцукрового виробництва.

Біля села Широка Гребля, в Козятиському районі, триває будівництво комплексу по переробці бурякового жому та силосу із зелених рослин. Завдяки спеціальній технології Adverio Engineering (Нідерланди) із суміші бурякового жому видобуватимуть біогаз для його подальшого спалення та отримання електроенергії.

Після запуску станції за рік вона зможе переробляти 31000 тон бурякового жому. Із 1 тонни сировини планується отримувати 100-140 м³ біогазу, використання якого в якості палива забезпечить отримання 3 МВт/год електричної та аналогічну кількість теплової енергії. Вироблену електроенергію планується постачати в загальну енергетичну систему за зеленим тарифом.

У Державній екологічній інспекції Вінницької області зазначають, що робота цієї станції матиме позитивний екологічний ефект. Свіжий жом, як побічний продукт бурякоцукрового виробництва на цукрових заводах зберігають в жомових ямах. Під впливом мікроорганізмів жом в ямах закисає і перетворюється на кислий. При бродінні зазвичай утворюються забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферне повітря - молочна, масляна (надає жому найбільш неприємний запах) та оцтова кислоти. Виокремлення біогазу із суміші жому і силосу та його подальше спалювання значно зменшить обсяги викидів вказаних забруднюючих речовин в атмосферу.

Також, переброджена маса після відпрацювання на станції може бути використана як органічне добриво, оскільки вона позбавлена нітритів, насіння бур’янів, патогенної мікрофлори та неприємних специфічних запахів.

]]>
На Вінниччині загорівся "Лексус" https://vinbazar.com/news/dtp/na-vinnichchini-zagorivsya-leksus 23 травня в Тростянці загорівся автомобіль "Лексус". Вогонь пошкодив електрообладнання транспортного засобу. За попередньою інформацією, причиною пожежі стало коротке замикання проводки. О 7:57 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що на в... ДТП Fri, 24 May 2019 11:45:48 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня в Тростянці загорівся автомобіль "Лексус". Вогонь пошкодив електрообладнання транспортного засобу. За попередньою інформацією, причиною пожежі стало коротке замикання проводки.

О 7:57 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що на вул. Б. Хмельницького в селищі Тростянець горить автомобіль Lexus.

Прибувши на місце виклику, бійці ДПРЧ-29 о 8:00 пожежу локалізували, а о 8:01 ліквідували.

Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено електрообладнання автомобіля в моторному відсіку.

Ймовірна причина пожежі - коротке замикання електропроводки автомобіля.

До ліквідації пожежі від ДСНС залучалося 4 чоловіки особового складу та один спецавтомобіль.

]]>
На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому воїну(Фото) https://vinbazar.com/news/podiyi/na-vinnichchini-vidkrili-memorialnu-doshku-zagiblomu-vonufoto У місті Липовець встановили пам'ятну дошку учаснику антитерористичної операцiї Віталію Оніщуку. Памятник розмістили на фасаді загальноосвітньої школи №2. Меморіальний знак воїну відкрили члени родини та побратими загиблого. Про це повідомляє Липовецька районна рада. 22 травня нa фасаді Л... Події Fri, 24 May 2019 11:11:58 +0300 Новости vinbazar.com У місті Липовець встановили пам'ятну дошку учаснику антитерористичної операцiї Віталію Оніщуку. Памятник розмістили на фасаді загальноосвітньої школи №2. Меморіальний знак воїну відкрили члени родини та побратими загиблого.

Про це повідомляє Липовецька районна рада.

22 травня нa фасаді Липовецької ЗОШ №2 відкрито меморіальну дошку на честь зaгиблoгo вoїнa, учaсникa aнтитерoристичнoї oперaцiї Віталія Віталійовича Оніщука.

У заході взяли участь голова районної ради Юрій Науменко, заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, міський голова Микола Грушко, голова ГО «Спілка учасників АТО Липовецького району» Юрій Яремчук, представники військового комісаріату, бійці бригади, в якій служив загиблий, дружина та доньки загиблого, родини загиблих, учасники АТО та вся шкільна родина.

Право відкрити меморіальну дошку на честь Віталія Оніщука надали його дружині Наталії і донечкам Анастасії та Анні.

“У мене є багато слів, але вже нема кому їх сказати, як і нема вже сліз... Я просто вірю, що Віталій став ангелом, який оберігає нас”, - сказала його дружина Наталя.

Але найсильнішою промовою на лінійці стали слова доньки загиблого Анастасії Оніщук:

- Я не така сентиментальна, як моя мама, тому не вірю в ангелів-охоронців. Нас усіх оберігають від ворога справжні люди, справжні Герої, справжні воїни. Вірю в те, що має бути помста ворогам за відібрані життя, бо ніхто не має права забирати життя людини…

Багато слів прозвучало цього дня про Віталія. І його рідні, і бойові побратими згадували про нього як про прекрасну людину, надійного друга, товариша, доброго і люблячого чоловіка та батька. Зі словами підтримки і вдячності за вірного сина України зверталися до родини керівники району і міста.

Всі присутні вшанували пам’ять загиблого солдата хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіальної дошки.

Довідка:

Народився Віталій Віталійович Оніщук 17 лютого 1976 року.

По закінчені школи вступив до Вінницького державного аграрного університету за фахом менеджер-економіст.

29 березня 2016 року Липовецьким РВК Вінницької області Віталій був призваний на службу. Служив механіком-водієм евакуаційного відділення евакуаційного взводу ремонтної роти.

29 жовтня 2018 року загинув в районі виконання завдань за призначенням у смт. Новоайдар Луганської області.

Похований у м.Липовець, на кладовищі мікрорайону Кам’янка.

]]>
У дитячому садочку на Вінниччині отруїлися діти https://vinbazar.com/news/podiyi/u-dityachomu-sadochku-na-vinnichchini-otrulisya-diti На Вінниччині 7 дітей потрапили до лікарні з харчовим отруєнням. Дітей пов'язує відвідування дитячого садка.  Про це повідомляють у головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Спалах гострої кишкової інфекції зареєстровано в закладі дошкільної освіти смт. Вендичан... Події Fri, 24 May 2019 10:46:05 +0300 Новости vinbazar.com На Вінниччині 7 дітей потрапили до лікарні з харчовим отруєнням. Дітей пов'язує відвідування дитячого садка. 

Про це повідомляють у головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Спалах гострої кишкової інфекції зареєстровано в закладі дошкільної освіти смт. Вендичани Могилів-Подільського району.

"7 дітей впродовж 18-22 травня госпіталізували з діагнозом "Гострий гастроентероколіт". При обстеженні у 4-х дітей виявлено ротавіруси. 5 із захворілих відвідують дитячий садочок смт. Вендичани, двоє дітей - контактні по сімейному вогнищу. Наразі стан дітей ближче до задовільного," - йдеться у повідомленні.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в оперативному порядку проведено епідемічне розслідування спалаху з відбором матеріалу для лабораторного дослідження.

За результатами позапланового обстеження закладу дошкільної освіти складено 2 протоколи про порушення санітарного законодавства, підготовлено розпорядження щодо усунення порушень, які були виявлені при перевірці. Матеріали передані у Національну поліцію.

]]>
У Вінниці чергова хвиля мінувань. Вибухівку шукають у трьох університетах (Фото) https://vinbazar.com/news/podiyi/u-vinnitsii-chergova-hvilya-minuvan-vibuhivku-shukayut-u-troh-universitetah-foto 24 травня у Вінниці повідомили про замінування трьох ВУЗів та торгового центру. Листи з попередженням надійшли на електронні скриньки закладів з різницею у 5 хвилин. Поліція перевіряє інформацію.  До правоохоронців звернулися представники Вінницького національного технічного університету... Події Fri, 24 May 2019 09:46:32 +0300 Новости vinbazar.com 24 травня у Вінниці повідомили про замінування трьох ВУЗів та торгового центру. Листи з попередженням надійшли на електронні скриньки закладів з різницею у 5 хвилин. Поліція перевіряє інформацію. 

До правоохоронців звернулися представники Вінницького національного технічного університету, Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського та Вінницького національного аграрного університетів про те, що отримали повідомлення про замінування. Поліція проводить евакуацію та обстеження приміщень навчальних закладів. 

Подібна ситуація сталася й у торговому центрі Мегамолл, що на 600-річчі. За всіма фактами проводять перевірку вибухотехніки. 

Нагадаємо, це не перші подібні випадки. 11 травня Вінницею також прокотилася хвиля фейкових мінувань. Жодних вибухових пристроїв тоді не виявили.

]]>
У Вінниці вандали трощили дорожні знаки та іграшки біля магазину Roshen (Відео) https://vinbazar.com/news/podiyi/u-vinnitsii-vandali-troshchili-dorojni-znaki-ta-igrashki-bilya-magazinu-roshen-video В ніч на 23 травня група молодиків вчинила у Вінниці відразу кілька фактів вандалізму. Хлопці прогулюючись містом намагалися пошкодити все, що потраплялося під руку. Їх дії зафіксували камери відеонагляду.  Про це повідомляють у Ситуаційному центрі Вінниці.  Група з 9 юнаків поводила себ... Події Fri, 24 May 2019 09:25:44 +0300 Новости vinbazar.com В ніч на 23 травня група молодиків вчинила у Вінниці відразу кілька фактів вандалізму. Хлопці прогулюючись містом намагалися пошкодити все, що потраплялося під руку. Їх дії зафіксували камери відеонагляду. 

Про це повідомляють у Ситуаційному центрі Вінниці. 

Група з 9 юнаків поводила себе неадекватно та мала ознаки алкогольного сп'яніння. Хлопці неодноразово вибігали на проїжджу частину, намагалися пошкодити іграшки біля магазину Roshen, а також дорожні знаки на перехресті з вулицею Петра Могили. Але цього виявилося замало, молодики зламали ще один дорожній знак на вулиці Магістратській, викорчували декоративне дерево та зірвали кілька кущів. 

Коли на місце інциденту прибули патрульні вандали кинулися втікати. За певний час їх знову вдалося виявити завдяки камерам. Біля школи №31 вони намагалися пошкодити фігурку хлопчика школяра. Наразі згаданих осіб розшукують та встановлюють суму збитку за пошкоджене майно. 

Дивитися з 1:18

До речі, попередні акти вандалізму, які трапилися у місті нещодавно на сьогодні мають правову оцінку. Так, Вінницький міський суд оголосив попередження неповнолітній, яка намагалась пошкодити металеву конструкцію у вигляді кота на Київському мості, а 22-річному хлопцю, який розбив вікно у школі гімназії №2 присудили штраф у 51 гривню. До того ж, з правопорушника на користь держави стягнули судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок.

]]>
У Прозорих офісах Вінниці працюватимуть представники "Енера Вінниця" та "Вінницяобленерго" https://vinbazar.com/news/suspilstvo/v-prozorih-ofisah-vinnitsii-pratsiyuvatimut-predstavniki-enera-vinnitsiya-ta-vinnitsiyaoblenergo Виконком міської ради пропонує компаніям, які забезпечують вінничан послугами електропостачання, проводити прийом мешканців з питань нарахувань та коригувань показників лічильників у Центрах обслуговування споживачів управлінських компаній та в Прозорих офісах.  Наразі це питання залишається а... Суспільство Thu, 23 May 2019 18:24:15 +0300 Новости vinbazar.com Виконком міської ради пропонує компаніям, які забезпечують вінничан послугами електропостачання, проводити прийом мешканців з питань нарахувань та коригувань показників лічильників у Центрах обслуговування споживачів управлінських компаній та в Прозорих офісах. 

Наразі це питання залишається актуальним, оскільки після того, як взимку в автоматизованій системі стався збій, – показники лічильників багатьох споживачів виявились некоректними. 

Щоб наблизити послугу до вінничан та зменшити черги в компаніях «Вінницяобленерго» та «Енера Вінниця», де проводиться звірка, мерія готова організувати для фахівців цих підприємств  на постійній основі 10 робочих місць для здійснення консультацій.

«Сьогодні ми маємо в Центрах обслуговування споживачів робочі місця, де працюють представники енергетичної компанії «Енера Вінниця», але вони не мають доступу до тієї бази, де можна коригувати показники лічильника. Наразі Вінницька міська рада надіслала ПАТ «Вінницяобленерго» лист з пропозицією делегувати своїх працівників для роботи в приміщеннях колишніх ЖЕКів. Таким чином людям буде швидше та зручніше вирішити питання з показниками лічильників, отримати якісну консультацію», –  розповів директор департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман.

Наразі ПАТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Енера Вінниця» займаються підготовкою фахівців та програмного забезпечення для роботи на віддалених робочих місцях.

І незабаром представники цих підприємств зможуть консультувати та коригувати показники лічильників у сімох Центрах обслуговування споживачів управлінських компаній (колишні приміщення ЖЕКів) та трьох Прозорих офісах: «Вишенька» (вул. Космонавтів,30), «Старе місто» (вул.Брацлавська,85), «Замостя» (вул.Замостянська,7).

]]>
Опитування: як жителі міста ставляться до нового бренду Вінниці (Відео) https://vinbazar.com/news/suspilstvo/opituvannya-yak-perehoji-stavlyatsya-do-novogo-brendu-vinnitsii-video Дизайнери розробили новий бренд Вінниці. Офіційний логотип міста оприлюднили у креативному агентстві Fedoriv. Символіка створена на замовлення команди Вінниці за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст». У бренді Вінницю позиціонують з “місто... Суспільство Thu, 23 May 2019 17:50:14 +0300 Новости vinbazar.com Дизайнери розробили новий бренд Вінниці. Офіційний логотип міста оприлюднили у креативному агентстві Fedoriv. Символіка створена на замовлення команди Вінниці за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст». У бренді Вінницю позиціонують з “містом ідей”.

Редакція Vinbazar поцікавилась у перехожих вінничан, як вони ставляться до нового бренду міста. Більшість опитаних оцінюють іміджеву символіку позитивно або нейтрально. Частина людей чула про новий бренд вперше та активно розглядала представлені дизайнерами зображення. Серед опитаних кілька вінничан назвали бренд простим та запропонували розмістити на ньому головні пам'ятки та визначні місця Вінниці.

Повне відео дивіться у сюжеті:

За словами заступника директора Департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, на виконання ребрендингу не було витрачено коштів з міського бюджету. Створення туристичної символіки профінансовано проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»(Проект ПРОМІС).

Довідка:

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

]]>
У Вінниці автомобіліст збив 10-річного хлопчика https://vinbazar.com/news/dtp/u-vinnitsii-avtomobilist-zbiv-10-richnogo-hlopchika 22 травня водій автомобіля «Skoda Octavia» наїхав на 10-річного пішохода. Хлопець переходив дорогу по нерегульованому пішохідному переходу. Потерпілого госпіталізували. Водію загрожує до 3-років ув'язнення. Аварія сталась близько 13.20 години. За попередньою інформацією, житель м.В... ДТП Thu, 23 May 2019 17:24:47 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня водій автомобіля «Skoda Octavia» наїхав на 10-річного пішохода. Хлопець переходив дорогу по нерегульованому пішохідному переходу. Потерпілого госпіталізували. Водію загрожує до 3-років ув'язнення.

Аварія сталась близько 13.20 години.

За попередньою інформацією, житель м.Вінниці, керуючи автомобілем «Skoda Octavia», допустив наїзд на 10-річного хлопчика. Потерпілий з тілесними ушкодженнями доставлений до травматологічного відділення дитячої лікарні.

Автомобіль поміщений на арештмайданчик. Водій освідуваний, він тверезий.

Слідчим відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3-х років.

]]>
У Вінниці презентували книгу про гетьмана Павла Скоропадського (Фото) https://vinbazar.com/news/suspilstvo/u-vinnitsii-prezentuvali-knigu-pro-getmana-pavla-skoropadskogo-foto Сьогодні, 23 травня, у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат» презентували книгу «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Книга розповідає про коротку, сповнену стереотипів та міфів, але важливу віху Української революції 1917-1921 рр. Презентацію книги в молоді... Суспільство Thu, 23 May 2019 16:27:18 +0300 Новости vinbazar.com Сьогодні, 23 травня, у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат» презентували книгу «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Книга розповідає про коротку, сповнену стереотипів та міфів, але важливу віху Української революції 1917-1921 рр. Презентацію книги в молодіжному центрі «Квадрат» ініціював Центр Історії Вінниці.

Уже третій рік поспіль Вінниця купує книги бібліотеки газети «День» для міста. Цього року фонди вінницьких книгозбірень поповнилися двома історичними книгами «Повернення в Царгород» та «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», яку особисто презентувала в рамках публічної дискусії головний редактор газети «День» Лариса Івшина

«Приємно, що сьогодні тут зібралася молодь, яка хоче і прагне почути ту історію, яка була величною для нашої України. Хочу передати вам слова щирої подяки від імені міського голови Сергія Моргунова. Ми створили у Вінниці комунальне підприємство «Центр історії Вінниці», яке спільно з історичною спільнотою приділяють увагу історії міста та її популяризації та історії України. Хочу подякувати газеті «День» за нашу співпрацю, адже уже не один рік ми отримуємо книжки, які передаємо у наші бібліотеки для того, щоб історію могли вивчити усі, кого ця тема цікавить. А цікавить історії нашої країни у такий непростий час багатьох. Просвітницька робота, яку проводить Лариса Івшина, дуже важлива», - каже заступник міського голови Галина Якубович

Головний редактор газети «День» відзначила, що Вінниця уже не перший рік активно поповнює свої бібліотечні фонди історичними книгами. І цей рік не став виключенням. 

«Вінниця уже давно стала дружнім середовищем для газети «День». Є міста стабільного інтересу та партнерства, і Вінниця, безумовно, серед першої п’ятірки. Це почалося давно, і мене радує, що – це не імпульсивна зацікавленість. Мер міста Сергій Моргунов розуміє значимість історичного перенавчання не шкіл, а вчителів, передумування своєї історії. Серед таких лідерів можу ще відзначити мера міста Дніпра Бориса Філатова», - зазначила головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Під час дискусії учасники обговорювали, чому частина суспільства називає гетьмана Скоропадського «Сонцем Української революції», її надією та єдиним шансом на перемогу, на противагу іншим, котрі беззаперечно звинувачують його у поразці Визвольних змагань у 1918 року, відсутності підтримки з боку армії та природній необхідності повстання Директорії. Які дії Гетьмана спровокували конфлікт, а які заходи Павла Скоропадського залишаться вписаними золотими літерами в історію України.

Довідка: 

Скоропадський Павло Петрович (1873–1945) — військовий і державний діяч, генерал-лейтенант армії Російської імперії, гетьман України (1918). Походив зі старовинного українського аристократичного роду (нащадок гетьмана I. Скоропадського). Закінчив Пажеський корпус у Петербурзі. З 1905 р. — на військовій службі, учасник російсько-японської війни. У 1914–1917 pp. командир гвардійських кавалерійських частин, з 1917 р. — командувач 34-м армійським корпусом (після українізації — 1-й Український корпус). У 1917 р. обраний отаманом Вільного козацтва. У квітні-грудні 1918 р. — гетьман Української Держави. Сприяв розвитку економіки, науки, культури, освіти в Україні. Після поразки країн Четверного союзу звернувся за підтримкою до країн Антанти. Під тиском Антанти 14 листопада 1918 р. проголосив федерацію Української Держави з майбутньою не більшовицькою Росією для створення єдиного фронту боротьби з радянською владою, що і стало формальним приводом до повстання проти гетьмана. 14 грудня 1918 р. гетьман підписав зречення від влади і виїхав до Швейцарії, а згодом до Німеччини. Під час Другої світової війни сприяв звільненню українських військовополонених з німецьких концтаборів.


 

]]>
У Вінниці водій напідпитку спробував втекти з місця ДТП (Фото) https://vinbazar.com/news/dtp/u-vinnitsii-vodiy-napidpitku-sprobuvav-vtekti-z-mistsiya-dtp-foto 22 травня на вулиці Привокзальній зіштовхнулися два автомобілі Opel та Renault. Один з водіїв залишив автівку та втік з місця аварії. Чоловіка затримали у стані алкогольного сп'яніння. Поліцейські склали на порушника 7 адміністративних матеріалів. Про це повідомляє Патрульна поліція Вінницької ... ДТП Thu, 23 May 2019 15:18:49 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня на вулиці Привокзальній зіштовхнулися два автомобілі Opel та Renault. Один з водіїв залишив автівку та втік з місця аварії. Чоловіка затримали у стані алкогольного сп'яніння. Поліцейські склали на порушника 7 адміністративних матеріалів.

Про це повідомляє Патрульна поліція Вінницької області.

Виклик про аварію правоохоронці отримали вчора, 22-го травня, близько 15:30. Прибувши на місце події, інспектори виявили, що водій Opel залишив свою автівку і втік в пішому порядку. Син водія Renault побіг за ним і наздогнав на вулиці Шмідта. Туди ж під’їхав ще один екіпаж. 24-річного водія-втікача повернули на місце пригоди та склали на нього протокол за вчинення ДТП.

Поліцейські помітили в чоловіка ознаки алкогольного сп’яніння та доставили до наркодиспансеру. Алкотестер «Драгер» показав, що в організмі водія 2,45 проміле алкоголю. На кермувальника патрульні склали протокол за ст. 130 КУпАП (керування напідпитку).

Крім цього, у чоловіка виявили ще цілий ряд порушень. З’ясувалось, що він їхав без державного номерного знаку, взагалі не отримував посвідчення водія, не мав при собі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а термін полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності у нього закінчився.

Загалом патрульні поліцейські склали на водія 7 адміністративних матеріалів.

]]>
На Вінниччині шахрай намагався обміняти 19 тис. доларів на сувенірні гривні (Фото) https://vinbazar.com/news/kriminal/na-vinnichchini-shahray-namagavsya-obminyati-19-tis-dolariv-na-suvenirni-grivni-foto 22 травня у Тульчині під приводом обміну валют невідомий чоловік намагався ошукати місцевого жителя. 19 000 доларів зловмисник обміняв потерпілому на сувенірні гривні. Завдяки власній пильності потерпілому вдалось не стати жертвою шахрая.   До поліції звернувся 45-річний житель Тульчина та пов... Кримiнал Thu, 23 May 2019 14:28:38 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня у Тульчині під приводом обміну валют невідомий чоловік намагався ошукати місцевого жителя. 19 000 доларів зловмисник обміняв потерпілому на сувенірні гривні. Завдяки власній пильності потерпілому вдалось не стати жертвою шахрая.  

До поліції звернувся 45-річний житель Тульчина та повідомив, що невідомий чоловік на території місцевого ринку під приводом обміну валют заволодів його грошовими коштами в сумі 19 000 доларів США, обмінявши на сувенірні. Помітивши, що  його намагаються ошукати, заявник затримав зловмисника та викликав поліцію.

Як розповів т.в.о начальника слідчого відділення Тульчинського відділення поліції Володимир Гаврилюк, затриманим виявився 53-річний житель Хмельницької області. Обмінявши кошти, потерпілий вирішив перевірити одну із купюр. Отримані гривні виявились сувенірними. 
Слідчо-оперативна група, яка прибула на виклик, задокументувала  правопорушення.

Зловмисник затриманий в процесуальному порядку за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). За таке правопорушення передбачено покарання до 8 років позбавлення волі.

]]>
Відомий польський художник створить гігантські світлові інсталяції для Operafest Tulchtn-2019 (Фото) https://vinbazar.com/news/kultura-i-sport/vidomiy-polskiy-hudojnik-stvorit-gigantski-svitlovi-instalyatsii-dlya-operafest-tulchtn-2019-foto З 4 по 9 червня на Вінниччині в третє пройде масштабний фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2019. Окрім основної програми заходу на відвідувачів очікують гігантські світлові інсталяції просторових об'єктів, для створення яких запросили відомого польського митця Ярослав Козяра. Художник&n... Культура i Спорт Thu, 23 May 2019 13:03:18 +0300 Новости vinbazar.com З 4 по 9 червня на Вінниччині в третє пройде масштабний фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2019. Окрім основної програми заходу на відвідувачів очікують гігантські світлові інсталяції просторових об'єктів, для створення яких запросили відомого польського митця Ярослав Козяра.

Художник широко відомий своїми нетрадиційними художніми проектами – величезними палаючими конструкціями. Митець завжди працює з розмахом, любить насичені кольори (але принципово не використовує зелений), часто застосовує основні геометричні форми, хвилясті лінії.

Читайте також: Програма Operafest Tulchyn-2019, який пройде у Вінницькій області (Фото)

Олександр Нікітюк

куратор візуальної програми фестивалю

- Ярослав Козяра має свій власний унікальний і дуже пізнаваний стиль. Його роботи завжди інноваційні, а рішення нестандартні. Він вважає, що «не можна обмежувати себе у мистецтві», тому творить у абсолютно різних жанрах: за допомогою живопису і фотографії, театральної сценографії і графічного дизайну, ленд-арту і ґеппенінгу – мистецтва процесу й демонстрації, перформансів, - розповідає куратор візуальної програми фестивалю OPERAFEST TULCHYN Олександр Никитюк. - Загальною рисою його проектів є новаторська провокація як у візуальній, так і у змістовній формі. Раніше в Україні Ярослав Козяра створював лише ленд-арт проекти. А завдяки підтримці Польського інституту у Києві, Генерального консульства республіки Польща і холдингу МХП у Вінниці саме на OPERAFEST TULCHYN можна буде вперше в Україні побачити його інноваційний light-арт.

Крім light-арт сюрпризу знаменитого польського митця, візуальна частина фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2019 дивуватиме новими селфі-зонами, численними майстер-класами та виставками, які діятимуть у Палаці Потоцьких.

Читайте також: На Вінниччині пройде перший дитячий оперний фестиваль KIDS OPERAFEST (Фото+Відео)

Вхід на фестиваль вільний для всіх. Свято опери триватиме з 4 по 9 червня. 

 

Глядачі побачать 12 грандіозних постановок та шоу, зокрема:

 • культовий мюзикл «Танець вампірів»,
 • концерт-шоу «Вогні Бродвею»,
 • ексклюзивну прем’єру від Польської Королівської опери,
 • балети «Історії у стилі танго»,
 • «Собор Паризької Богоматері» та багато інших.

У дні фестивалю з Вінниці до Тульчина ходитимуть автобусні «чартери», на які можна записатися до 6 червня.

]]>
У Вінниці затримали групу рекетирів, які тероризували місцевого фермера (Фото) https://vinbazar.com/news/kriminal/u-vinnitsii-zatrimali-grupu-reketiriv-yaki-terorizuvali-mistsievogo-fermera-foto 23 травня у Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Національної поліції  у Вінницькій області спільно з працівниками УСБУ затримали трьох учасників злочинного угрупування, які вимагали повернути неіснуючий борг в розмірі 240 000 доларів США. Зловмисників... Кримiнал Thu, 23 May 2019 12:19:52 +0300 Новости vinbazar.com 23 травня у Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Національної поліції  у Вінницькій області спільно з працівниками УСБУ затримали трьох учасників злочинного угрупування, які вимагали повернути неіснуючий борг в розмірі 240 000 доларів США. Зловмисників затримали бійці спецпідрозділу КОРД у одному з місцевих кафе в центрі міста.

За інформацією управління стратегічних розслідувань ГУНП у Вінницькій області, в рамках відкритого кримінального провадження за ч.2 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання) правоохоронці Вінниччини затримали трьох вінничан, віком 27, 29 та 36 років, підозрюваних у вимаганні коштів у особливо великих розмірах з місцевого фермера.

За попередньою інформацією, зловмисники вимагали у потерпілого повернути неіснуючий борг у грошовому еквіваленті або погасити його шляхом переоформлення права власності на фермерське господарство.

Зловмисників правоохоронці затримали під час зустрічі з потерпілим щодо переоформлення документів на право власності 200 гектарів земель сільськогосподарського призначення.    

Зловмисники затримані у процесуальному порядку за підозрою у вимаганні. Наразі вирішується питання про оголошення їм про підозру і обрання міри запобіжного заходу – тримання під вартою.  За таке правопорушення передбачено до 7 років ув’язнення.   

Правоохоронці перевіряють затриманих на причетність до аналогічних злочинів.

]]>
На Вінниччині сталася пожежа на підприємстві з виготовлення олії (Фото+Відео) https://vinbazar.com/news/podiyi/na-vinnichchini-stalasya-pojeja-na-pidprimstvi-z-vigotovlennya-oli 22 травня в Стрижавці сталася пожежа на підприємстві з виготовлення олії. Полум'я охопило дах адміністративної будівлі. Площа загоряння склала понад 400 кв.м. Пожежникам вдалось не допустити розповсюдження вогню на виробничі приміщення та резервуари з олією. Причини... Події Thu, 23 May 2019 11:45:21 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня в Стрижавці сталася пожежа на підприємстві з виготовлення олії. Полум'я охопило дах адміністративної будівлі. Площа загоряння склала понад 400 кв.м. Пожежникам вдалось не допустити розповсюдження вогню на виробничі приміщення та резервуари з олією. Причини пожежі встановлюються.

О 17:21 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС у Вінницькій області надійшло повідомлення про пожежу на одному із підприємств із виготовлення олії в селищі Стрижавка.

По прибуттю на місце події рятувальники встановили, що вогнем охоплено дах адміністративної будівлі на площі понад 400 кв.м. Утворилася загроза розповсюдження вогню на виробничі приміщення та резервуари з олією.

Пожежу локалізовано о 18:32, ліквідовано о 19:52.

Причина виникнення загоряння та завдані збитки встановлюються.

До ліквідації пожежі від ДСНС залучалося 30 чоловік особового складу та 11 одиниць спеціальної техніки.

Нагадаємо, 21 травня в Могилів-Подільському районі згоріла олійня.

]]>
На Вінниччині 14-річний підліток пошкодив 60  могил (Фото) https://vinbazar.com/news/kriminal/na-vinnichchini-14-richniy-pidlitok-poshkodiv-60-mogil-foto У Калинівському районі 14-річний хлопець на кладовищі пошкодив 60 пам’ятників. Підлітка затримали поліцейські на місці злочину. За словами хлопця, у такий спосіб він намагався заспокоїтися через образи однокласників. Наразі поліція встановлює усі обставини та причини вчинення правопорушення. ... Кримiнал Thu, 23 May 2019 11:06:37 +0300 Новости vinbazar.com У Калинівському районі 14-річний хлопець на кладовищі пошкодив 60 пам’ятників. Підлітка затримали поліцейські на місці злочину. За словами хлопця, у такий спосіб він намагався заспокоїтися через образи однокласників. Наразі поліція встановлює усі обставини та причини вчинення правопорушення.

22 травня до Калинівського відділу поліції надійшло повідомлення від голови сільської ради села Корделівка про те, що на центральному кладовищі невідома особа пошкодила більше півсотні пам’ятників та хрестів.  

Особу, причетну до вчинення масової наруги над могилами, працівники поліції затримали на цьому ж кладовищі. Правопорушником виявися місцевий 14-річний житель, учень восьмого класу. Під час спілкування, хлопець розповів, що у такий спосіб він намагався заспокоїтися через сварку з однокласниками.    

Наразі з поліція встановлює усі причини та обставини правопорушення. Опитуються рідні, учні та вчителі підлітка.
Слідчим відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 297 КК України (наруга над могилою). За таке правопорушення передбачено покарання до 3 років позбавлення волі.

]]>
На Вінниччині затримали чоловіка, який стріляв з мисливського обрізу (Фото) https://vinbazar.com/news/kriminal/na-vinnichchini-zatrimali-cholovika-yakiy-strilyav-z-mislivskogo-obrizu-foto 22 травня в Іллінецькому районі поліція затримала місцевого жителя з обрізом мисливської рушниці. 21-річний чоловік влаштував стрілянину у кар’єрі, неподалік районного центру. За його словами, він знайшов зброю у лісі та вирішив перевірити чи вона працює. За таке правопоруш... Кримiнал Thu, 23 May 2019 10:31:56 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня в Іллінецькому районі поліція затримала місцевого жителя з обрізом мисливської рушниці. 21-річний чоловік влаштував стрілянину у кар’єрі, неподалік районного центру. За його словами, він знайшов зброю у лісі та вирішив перевірити чи вона працює. За таке правопорушення зловмиснику загрожує до 7 років позбавлення волі.

До Іллінецької поліції надійшла інформація від місцевих жителів, що неподалік населеного пункту чути постріли. На місце виклику негайно виїхав екіпаж поліції. У лісопосадці біля місцевого кар’єру поліцейські затримали чоловіка з обрізом мисливської рушниці калібру 64 мм.   

Правопорушникам виявися 21-річний житель смт Іллінці, який добровільно віддав поліцейським зброю.

За словами затриманого, гладкоствольний обріз без маркування він раніше знайшов у лісі та залишив собі. Знайшовши вільний час, вирішив перевірити чи вона працює.   

Вилучена зброя направлена на експертизу. Її походження з’ясує слідство.

Слідчим відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Нагадуємо, що громадяни, які добровільно звернуться до правоохоронних органів та здадуть свою незареєстровану зброю та бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності.

]]>
У Вінниці підписали меморандум про співпрацю з промисловими палатами Італії та Ізраїлю (Фото) https://vinbazar.com/news/ekonomika/u-vinnitsii-pidpisali-memorandum-pro-spivpratsiyu-z-promislovimi-palatami-itali-ta-izralyu-foto 22 травня, в Галереї XXI міський голова Вінниці Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та промисловості Італія-Україна та Промислово-інноваційною палатою Ізраїль-Україна. Підписання цих документів має на меті розширення можливостей для вінницьк... Економіка Thu, 23 May 2019 09:59:59 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня, в Галереї XXI міський голова Вінниці Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та промисловості Італія-Україна та Промислово-інноваційною палатою Ізраїль-Україна. Підписання цих документів має на меті розширення можливостей для вінницького підприємництва та виходи на ринки Італії ті Ізраїлю.

Під час підписання меморандумів міський голова Сергій Моргунов відзначив, що за останні чотири роки розвиток промисловості малого та середнього бізнесу демонструє динаміку порівняно з минулими роками. Цьому сприяло, у тому числі, консолідована робота парламенту та Уряду з підтримки підприємництва.

«Економіка міста розвивається. Зрозуміло, що хотілося б, щоб це відбувалось гігантськими кроками. Якщо говорити про Вінницю, то за два останні року у нас відкрилося три нові заводи: ДП «Електричні системи», «Green Cool» та «KNESS». Це дає створення робочих місць, надходження до бюджету міста. У 2018 році місто Вінниця, і Вінницька область загалом, посіли перше місце за легкістю ведення бізнесу в Україні по рейтингу  «Regional Doing Business». На сьогодні у Вінниці є діалог між владою та бізнесом.  Підписання меморандумів дає нові можливості для вінницького підприємництва щодо співпраці і виходу на ринки Італії та Ізраїлю. Зі свого боку ми підтримуватимемо такі ініціативи», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Голова наглядової ради Промислово-інноваційної палати Ізраїлю Євгеній Шульгін відзначив, що економічний світ змінюються дуже швидко. Сьогодні акцентують увагу на партнерстві між містами. Він зазначив, що в Україні була проведена дуже вдала реформа децентралізації і це видно по розвитку міст.

«Наші міста дуже сильно переплелися, і це є великою перевагою. Ми хочемо використати ці зв’язки для того, щоб розвивати економічні відносини. Наші держави підписали важливий документ про зону вільної торгівлі. Тепер його потрібно ратифікувати, до цього ми йшли 25 років. У нас великі перспективи і маємо створювати якісні відносини. Нас цікавлять реальні кроки, які ми готові підтримати. Ми готові ділитися нашим досвідом та знаннями», - зазначив Євгеній Шульгін. 

Президент Палати торгівлі та промисловості Італії Ріккардо Ферретті зазначив, що вони готові ділитися своїм досвідом та підтримувати проекти вінницького бізнесу фінансово. 

«Торгова промислова палата надає гарантії на відносини між українськими та італійськими підприємствами. Наші народи дуже схожі, багато українців живуть і працюють в Італії, а італійці працюють і живуть в Україні. Палата може дати поради, як організувати свій бізнес. Я вперше у Вінниці і хочу подякувати владі міста, тут все для людей організовано на найвищому рівні. Це сигнал для розвитку взаємного бізнесу. Ми хочемо почути від представників бізнесу, чим Торгово-промислова палата може бути корисна для Вінниці. Ми маємо багато засобів, щоб бути корисними, в тому числі і фінансових», - додав Ріккардо Ферретті.

]]>
На Вінниччині перекинулась вантажівка з пальним (Фото) https://vinbazar.com/news/dtp/na-vinnichchini-perekinulas-vantajivka-z-palnim-foto 22 травня у Літинському районі сталася ДТП за участю вантажівки, яка перевозила пропан-бутан. Водій цистерни MAN не впорався з керуванням, через що транспортний засіб перекинувся на бік. На проїжджу частину стався витік дизельного пального. Рятувальники вжили необхідних заходів, щоб  ... ДТП Thu, 23 May 2019 09:18:23 +0300 Новости vinbazar.com 22 травня у Літинському районі сталася ДТП за участю вантажівки, яка перевозила пропан-бутан. Водій цистерни MAN не впорався з керуванням, через що транспортний засіб перекинувся на бік. На проїжджу частину стався витік дизельного пального. Рятувальники вжили необхідних заходів, щоб  не стався витік вогненебезпечної речовини з цистерни.

О 18:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автошляху «Львів-Кропивницький-Знам’янка» за межами с. Літинські Хутори сталася дорожньо-транспортна пригода.

Прибувши на місце виклику, бійці Державної пожежно-рятувальної частини №7 м.Літин встановили, що водій цистерни MAN не впорався з керуванням. Транспортний засіб з пальним перекинувся на бік.

Рятувальники оперативно знеструмили акумуляторну батарею та перекрили усі можливі засувки, через які міг статися витік вогненебезпечної речовини (пропан-бутан), а також було проведено роботи із посипання піском місця розливу дизельного пального з баку вантажівки.

Для встановлення цистерни на шасі було залучено інженерну групу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області із вантажним краном. Додатково рятувальники задіяли приватний трактор та ще один вантажний кран.

До проведення аварійних робіт від ДСНС залучалося вісім чоловік особового складу та дві одиниці спецтехніки.

]]>
На Вінниччині відзначили День Південного Бугу (Фото) https://vinbazar.com/news/kultura-i-sport/na-vinnichchini-vidznachili-den-pivdennogo-bugu-foto Сьогодні, 22 травня, на Вінниччині в одинадцятий раз відзначили День Південного Бугу. Святкування на набережній "Рошен" супроводжувалось конкурсами, флешмобами та виступами талановитої молоді. За рішенням Басейнової ради Південного Бугу, день, присвячений головній водній артерії Вінниччи... Культура i Спорт Wed, 22 May 2019 19:14:22 +0300 Новости vinbazar.com Сьогодні, 22 травня, на Вінниччині в одинадцятий раз відзначили День Південного Бугу. Святкування на набережній "Рошен" супроводжувалось конкурсами, флешмобами та виступами талановитої молоді.

За рішенням Басейнової ради Південного Бугу, день, присвячений головній водній артерії Вінниччини, який відзначався щорічно в третю суботу травня, надалі  буде святкуватися 22 травня. 

Напередодні свята в населених пунктах області, в школах і учбових закладах проводились тематичні уроки, конкурси тематичних малюнків присвячені Дню Південного Бугу, здійснюються природоохоронні заходи, спрямовані на покращення екологічного стану водних об’єктів.

Офіційне відкриття заходу за участі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка  та голови Басейнової ради Південного Бугу Віталія Мокіна  відбулось на площі перед фонтаном «ROSHEN».

Відкриваючи свято, перший заступник голови  облдержадміністрації Андрій Гижко зазначив:

«Південний Буг це унікальна річка, води якої протікають винятково територією України, і яка, незважаючи на це, в Україні є другою за довжиною після Дніпра. Відзначаючи День Південного Бугу вінничани прагнуть привернути увагу до проблем, пов’язаних з використанням, охороною і відтворенням водних ресурсів річки, віддаючи їй належну шану».

Посадовець підкреслив, що День Південного Бугу – це не тільки вшанування важливої ролі річки в житті людей, а й можливість переглянути своє ставлення до природи в цілому, взяти участь у заходах, що позитивно впливатимуть як на стан річки, так і на навколишнє природне середовище.

«Річка повинна використовуватись таким чином, щоб збереглась її придатність для майбутніх поколінь, адже Південний Буг – головне і найбільше джерело питної води для жителів області. Саме для розчистки річки в області закуплено два потужні земснаряди і ще один – придбаний Вінницькою міською радою. Тож ми  плануємо повноцінно приступити до розчистки річки Південний Буг, а найбільшу її притоку Десенку розчистили в минулому році. Наступним кроком  буде розчистка русла уверх по течії, зокрема, притоки Південного Бугу р. Вільшанки біля м. Хмільника»,- повідомив Андрій Гижко.

На великій сцені відбулось нагородження переможців обласного конкурсу дитячого малюнка «Вода для всіх – 2019». Дипломи та подарунки переможцям, яких визначали у трьох вікових категоріях, урочисто вручили  Андрій Гижко та Віталій Мокін.

Організатори свята підготували цілий ряд пізнавально-розважальних заходів, костюмовані ігри  та флешмоби на тему води та річки Південний Буг. На набережній Південного Бугу дитячі танцювальні та вокальні колективи міста Вінниці  демонстрували свою майстерність. Цікаву розважальну програму представили студія  організації свят «Аладін» та хімічна лабораторії ВДПУ ім. М.Коцюбинського. Найменшим учасникам свята дуже сподобались конкурси від АО «РУДЬ».

Причетність до даного свята дає можливість всім його учасникам зрозуміти, що вирішення еколого-економічних проблем басейну Південного Бугу необхідно здійснювати на якісно новому рівні відповідно до суттєвих змін характеру природокористування, концепції розвитку водного господарства, з урахуванням світового досвіду управління природними ресурсами.

]]>
З початку весни у Вінниці висадали більше 600 нових дерев (Фото) https://vinbazar.com/news/suspilstvo/z-pochatku-vesni-u-vinnitsii-visadali-bilshe-600-novih-derev-foto У 2019 році у Вінниці висадили більше 600 дерев. Для озеленення міста використали саджанці липи, сакур, платану східного та інших декоративних порід. Наразі працівники міського комунального підприємства «Зеленбуд» проводять роботи по озелененню вулиць Пирого... Суспільство Wed, 22 May 2019 18:28:20 +0300 Новости vinbazar.com У 2019 році у Вінниці висадили більше 600 дерев. Для озеленення міста використали саджанці липи, сакур, платану східного та інших декоративних порід. Наразі працівники міського комунального підприємства «Зеленбуд» проводять роботи по озелененню вулиць Пирогова та Привокзальної. 

По вулиці Пирогова на ділянці від вулиці Маліновського до вулиці Гоголя представники МКП «Зеленбуд» висаджують липи. Їх буде 19 шт. 

В цьому році вже висадили саджанці платану східного та сакур по проспекту Космонавтів, у Центральному парку з’явилися катальпи та ліквідамбр смолоносний. 

Акації посадили по вулицях Максимовича та Ващука, клени гостролисті – по Гніванському шосе. Сакури з’явились по вулиці Київській (сквер Київський). Висадили дерева по вулицях Некрасова, Брацлавській, Воїнів Інтернаціоналістів, на проспекті Коцюбинського тощо.

«Зараз висаджуємо липи по вулиці Пирогова. Вони мають повністю сформовану кореневу систему, тому їх можна висаджувати в цей час. В лунки розміщуємо гафротруби, завдяки яким відбуватиметься підкореневий полив дерев – так вони отримуватимуть потрібну кількість поживних речовин. Також використовуємо мінеральні добрива, які допомагають деревам укорінитись. Додаємо й вологоутримувачі – це невелика гранула, яка набирає у себе вологи і досить довго утримує її», – розповіла заступниця директора з агротехнічних питань  МКП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

Також сьогодні висадили вісім акацій по вулиці Привокзальній – на зеленій зоні поблизу вул. Лебединського.

]]>
На Хмельниччині затримали трьох злодіїв, які грабували квартири у Вінниці (Фото) https://vinbazar.com/news/kriminal/na-hmelnichchini-zatrimali-troh-zlodiv-yaki-grabuvali-kvartiri-u-vinnitsii-foto 21 травня оперативники Вінницького відділу поліції спільно з працівниками карного розшуку обласного главку на Хмельниччині затримали трьох зловмисників, підозрюваних у вчиненні квартирних крадіжок на території міста Вінниці. Під час затримання у автомобілі правопорушників оперативники вилучили ... Кримiнал Wed, 22 May 2019 17:52:18 +0300 Новости vinbazar.com 21 травня оперативники Вінницького відділу поліції спільно з працівниками карного розшуку обласного главку на Хмельниччині затримали трьох зловмисників, підозрюваних у вчиненні квартирних крадіжок на території міста Вінниці. Під час затримання у автомобілі правопорушників оперативники вилучили ювелірні вироби, наркотики, відмички та пістолет.

На Хмельниччині вінницькі оперативники наздогнали автомобіль правопорушників, підозрюваних у вчиненні ряду квартирних крадіжок на території Вінниці. Крім, речових доказів, які свідчать про протиправну діяльність затриманих, у них поліцейські вилучили наркотичну речовину, схожу на метадон та марихуану.   

20 травня до поліції надійшло повідомлення від 31-річної вінничанки про те, що в першій половині дня невідома особа шляхом підбору ключа проникла до її квартири та викрала планшет. Оглянувши записи з камер відеоспостереження, та, опитавши сусідів, працівники поліції встановили автомобіль, на якому могли пересувались ймовірні зловмисники. Помітивши в місті цей автомобіль, поліцейські намагались його зупинити, але водій почав тікати та виїхав за місто.         

Як розповів заступник начальника Вінницького відділу поліції Сергій Химич, у смт  Нова Ушиця Хмельницькій області оперативники наздогнали та затримали автомобіль «Skoda Octavia A5» з підозрюваними. Правопорушниками виявилися двоє громадян Грузії віком 32, 41 років та 30-річний житель Харківської області. Двоє з них раніше притягувались до кримінальної відповідальності та є наркозалежними.

У автомобілі, на якому пересувались підозрювані, поліцейські  вилучили викрадені ювелірні прикраси, відмички, ключі, рукавиці, шприци, наркотичні речовини, схожі на метадон та марихуану, травматичну зброю. Від будь-яких пояснень щодо походження вилученого затримані відмовились.

Наразі  поліція перевіряє причетність затриманих до вчинення аналогічних злочинів на території Вінницької області та інших регіонів.

Зловмисники затримані у процесуальному порядку та знаходяться в ізоляторі тимчасового тримання. Наразі вирішується питання про оголошення їм про підозру за ч.3 ст. 185 ККУ (крадіжка, поєднана з проникненням у житло), ч.1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами) та ч.1 ст. 309 ККУ (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). За такі злочини передбачено покарання до 7 років ув’язнення.

Вилучені наркотичні речовини та зброя направлені на експертизу.

]]>