Після відкриття у Вінниці світло-музичного фонтану Roshen до міста потягнулися туристи. Українців (і не тільки) приваблює бюджетність відпочинку в Перлині Поділля, адже вхід до водограю безкоштовний, а гроші потрібно витратити лише на квиток до Вінниці.
Люди приїжджають сім’ями, з маленькими дітьми, компаніями, з районнів та інших регіонів, але більшість стикається з однією невеликою проблемою – на що подивитися у Вінниці крім фонтану Roshen?
Шоу-програма на водограї починається після 21:30, коли настанють сутінки і для тих, хто приїздить до міста вранці, стоїть логічне як провести час, куди піти і що побачити? Туроператори, зазвичай, пропонують окрім відвідин фонтану ще й поїздку до палацу Потоцьких у Тульчин, що за 70 км від Вінниці. Але паритися у задушливому автобусі заради кількох фотографій на фоні залишків будинку колишніх магнатів, де сьогодні розташувалася бібліотека та училище культури, не всім прийдеться до смаку.
Тому редакція сайту Vinbazar.com пропонує власну підбірку місць, які варто відвідати, якщо ви приїхали до Вінниці. Ми розповімо про місця, які знаходяться безпосередньо у місті, а дістатися до них можна громадським транспортом.
Ну що - поїхали!
1. Авто-мото-вело-фото-теле-радіо музей
Так власники називають свій приватний музей ретро техніки, що розташований у центрі міста за адресою вулиця Свердлова 1. Всі експонати музею справні, до них не лише можна торкатися, а й сідати за кермо та фотографуватися, за це грошей ніхто брати не буде. Сьогодні у ретро музеї кілька тисяч різних речей починаючи від раритетних автомобілів та закінчуючи грамофоном.
Ще одна родзинка закладу – це справжній симулятор бойового радянського літака Як-9. За 25 гривень ви можете обрати собі локацію та політати над нею. Директор музею переконує, після двадцяти годин за штурвалом можна вже пересідати й на справжній літак.
Вартість квитка для дорослого коштує 20 грн, для дітей та студентів 10, для малечі до 7 років, ветеранів війни та учасників АТО вхід безкоштовний. Музей працює з 11:00 і до останнього відвідувача. Радимо не проходити повз - місцина варта уваги.
Деталі можна дізнатися за телефоном: +38 (067) 490-79-39.
2. Вінницький зоологічний розплідник
Про зоологічний сад, який знаходиться за адресою вулиця Тарногродського 9, знають навіть не всі вінничани. Це один із наймолодших зоопарків в Україні. В ньому розводять екзотичні види тварин. У закладі без 128 тварин і це без птиці. Є мавпи, африканські антилопи, верблюди, ведмеді та навіть зубри. Відвідувачам дозволяють годувати тварин. Це справжні позитивні враження для дітей та й для дорослих.
У зоопарку постійно будують нові вольєри для тварин, тому не дивуйтеся.
Працює: щоденно з 9 до 18:00.
Вартість білету:
для дорослих - 30 грн.
для школярів - 15 грн,
для дітей від 3 до 6 років - 5грн,
до 3 років безкоштовно.
3. Садиба Миколи Пирогова
Видатний український вчений та хірурга свого час переїхав до Вінниці, де і працював до своєї смерті. Садиба Пирогова є пам'яткою історії національного значення та природоохоронним об'єктом загальнодержавного значення.
Музейний комплекс розташований на південно-західній околиці міста Вінниця, в межах східної частини масиву Пирогово (раніше це було село Вишня) до його складу входять:
- будинок, у якому жив М. І. Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя та діяльність
- музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної
- церква-некрополь, де міститься саркофаг з набальзамованим тілом науковця
- меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М. І. Пироговим
Та головне на території музею знаходиться церква-некрополь, де міститься саркофаг з набальзамованим тілом науковця. Тіла відомого лікаря збереглося й до сьогодні. Його забальзамував учень відомого хірурга петербурзький лікар Давид Ілліч Виводцев. Він використав цілковито новий метод усі секрети якого невідомі й досі.
Микола Пирогов вперше в історії світової медичної практики використав ефірний наркоз на полі бою.
У Вінниці є все, навіть пам’ятники відомому революціонеру, що надихає покоління молодих романтиків, Ернесту Гевара де ла Сернату, якого більшість знає як коменданте Че Гевара. Погруддя за власний кошт встановив вінничанин Дмитро Соколов для якого кубинський діяч є кумиром. Відкрили пам'ятник 14 червня 2008 року, на 80-річчя з дня народження Че.
Чоловік каже, що спорудив пам’ятник не для “показухи”, а по велінню серця. Це була його особиста давня мрія, така собі пристрасть.
Це перший встановлений пам'ятник Геварі у Європі. Його його спорудили на 4 місяці раніше ніж подібний постамент з'явився у Австрії, а ще вінницьке погруддя на 10 см вище. Ось так.
Знаходиться пам’ятник Че Геварі за адресою район Тяжилів, вул. Промислова 4.
Примітка: знесений у 2020 році.
5. Вінницький планетарій
Один із п’яти планетарії в Україні також знаходиться у Вінниці. Знайти його можна у центральному парку міста. Взимку 2013 року міська влада виділила кошти на його капітальне відновлення. Після ремонту будівля набула сучасного вигляду, а старе обладнання відремонтували та замінили лінзи.
Планетарій працює з понеділка по п’ятницю. Також відкритий у вихідні. Окрім того можна замовити особисту лекцію, якщо назбирається група із 10 людей.
Вартість білету для дошкільнят 15 грн, дітям шкільного віку 20 грн та 25 грн для дорослих.
Кращого місця для селфі годі й шукати. Після реконструкції площі перед Вінницьким Універмагом встановили напис «I Love Vinnytsia». Побувати у Вінниці і не сфотографуватися біля нього, мабуть, буде злочином.
Крім того, що вечора після 19:30 тут починають працювати музичні фонтани, які мають чарівний вигляд. Красиві світлини на згадку гарантовані.
7. Садиба Михайла Коцюбинського
До нашого переліку місць, які потрібно побачити у Вінниці крім фонтану Roshen додаємо також садибу відомого українського письменника Михайло Коцюбинського. У будинку по вулиці І. Бевза, 15 і народився майбутній класик української літератури 17 вересня 1864 року.
У музеї-садибі налічується близько 9 тисяч експонатів. Експозиція розміщується в 5 кімнатах. Вона висвітлює в хронологічному порядку, життя і творчість Михайла Коцюбинського. Тут зберігаються прижиттєві видання його творів, їх переклади мовами народів світу, спогади сучасників, архівні матеріали, предмети побуту й етнографії.
Музей працює кожного дня крім середи. Екскурсії проводяться з 10:00 до 17:00.
Вартість квитка: 10 гривень + 40 гривень за екскурсію.
Деталі можна дізнатися за телефоном: (0432) 26-32-98
8. Музей трамваю
Вінниця крім фонтанів також пишається своїми трамваями. Вони тут і справді зручні та обладнанні Wi-Fi. У місті так люблять цей вид траспорту, що навіть відкрили на четь нього музей, який запрацював 21 жовтня 2013 року.
Музей знаходиться на території трамвайного депо і потрапити туди без попередньої домовленості не можна. Зареєструватися на відвідини можна за телефоном 0980043057 Олег.
У будні дні з 9:00 по 17:00 музей приймає відвідувачів безкоштовно. У вихідні це коштує 50 гривень з групи.
Крім самого музею також можна замовити прогулянку містом на ретро трамваї. Це коштує 400 гривень, плюс 100 гривень, якщо ви бажаєте аби разом із вами прокатався екскурсовод-краєзнавець, який розповість про історію Вінниці під час подорожі. Рекомендуємо, це й справді цікаво. А в старовинному трамвайному вагончику окрім всього іншого є ще й балкончик на який під час прогулянки можна виходити.
Адреса: Хмельницьке шосе 29, територія трамвайного депо
9. Магазин-музей «Панъ Заваркінъ та синъ»
А якщо ви бажаєте побачити як виглядала Вінниця у 19 столітті тоді неодмінно завітайте до кав’ярні-музею «Вітальня щасливого часу» при магазині-музеї «Панъ Заваркінъ та синъ». Інтер’єр закладу нагадує світські салони, які існували у місті століття тому. Тут можна почастуватися запашною кавою або чаєм та послухати про міські легенди. Атмосфера закладу не залишить байдужими нікого. Це справжня машина часу.
Знаходиться за адресою: вулиця Інтернаціональна 3/44, телефон
Ще у Вінниці є унікальний Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України, де представленні зразки разної авіаційної техніки і засобів протиповітряної оборони. Нажаль, він знаходиться на території штабу командування Повітряних Сил Збройних Сил України і потрапити туди вільно не можна. Домовлятися про екскурсію потрібно за три дні.
Вартість вхідного квитка:
- для дорослих 15 грн
- для дітей 10 грн,
також 20 грн доведеться заплатити за екскурсовода.
Повірте за ці гроші жалкувати не доведеться. Особливо у музеї сподобається представникам сильної статті.
Домовитися про екскурсію можна за телефоном: +380 43 259 61 90
Знаходиться музей за адресою: вул. Червоноармійська, 105.
Ось така підбірка. Сподіваємося вона допоможе вам під час планування своєї подорожі до Вінниці.
30 вересня у Вінниці встановили скульптуру композитора Миколи Леонтовича, яку напередодні евакуювали з прифронтового Покровська на Донеччині. Композицію розмістили у Центральному парку на місці пам'ятника радянського письменника Максима Горьокого, який демонтували у 2022 році.
"Тимчасово релоковано до Вінниці памʼятник Миколі Леонтовичу з Покровська. Памʼятник обовʼязково повернетьс...
Начальник управління безпілотних систем одного з батальйонів 120 бригади територіальної оборони Юрій Басюк записав відеозвернення з критикою посадовиці, що відповідає за мобілізацію у Вінниці. За методи жінку позаочі називають "Гестапо".
Ролик опубліковано 29 вересня.
За словами військового, йдеться про заступницю керівника Вінницького об’єднаного міського т...
30 вересня у Вінниці почали перевозити пасажирів автобуси MAN. Транспорт курсуватиме за маршрутом №19 "Вишенька - Вінницькі Хутори".
Про це повідомив радник міського голови Вінниці Віктор Перлов.
"Сьогодні на маршрути виїхали MAN A20 Lion's City, які місто закупило у кількості 6 одиниць. Обслуговують 19 маршрут. Автобуси 2018 року, довжиною 12 метрів, мають 44 м&rs...
Майже 2 тисячі людей загинули, а ще майже 21 тисяча травмувалася у дорожньо-транспортних пригодах від початку року в України. Найнебезпечнішими автодорогами за кількістю аварій наразі є M-06 Київ — Чоп та М-30 Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине, яка перетинає Вінницьку область.
Про це повідомляє сервіс Опендатбот.
Від початку року кількість ДТП з постраждалими ...
На Вінниччині стало складніше викликати швидку допомогу за номером 103. Мешканцям нагадують про альтернативний спосіб загальний номер 112.
Про це повідомляють у департаменті охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації.
"Останнім часом почастішали перебої в системі роботи Укртелеком, й мешканці області не можуть додзвонитися на лінію...
12 звільнених з полону бійців відновили водійські посвідчення у сервісному центрі МВС Вінницької області. Захисники повернулися додому після обміну на День Незалежності.
Про це повідомляють у Сервісному центрі МВС у Вінницькій області.
"Це був 55 обмін військовополоненими. Тоді додому повернулося 115 військовослужбовців. Всі вони були захоплені у полон ще в перші місяці...