Вже четвертий рік поспіль на хвилях Південного Бугу курсує гондола. Річковий транспорт належить вінничанину Віталію Гуменюку, який став першим у місті гондольєром та популяризує такий вид водного відпочинку. За цей час традиційне венеціанське судно стало своєрідним символом кохання, його борт все частіше використовують для освідчень.
“Гондолу “Джульєтту” змайстрував ще мій дідусь, коли жив та працював у Дніпрі. Згідно сімейних легенд, він був затятим рибаком і зробив її саме для цієї справи. Такий човен дуже зручний, він у формі банана і тому не перекидається. Саме на ньому він колись і освідчився моїй бабусі. Так би мовити, поєднав приємне з корисним”, — розповідає Віталій Гуменюк.
Вінницький гондольєр Віталій Гуменюк
Наразі гондольєр є співвласником пабу “Вінницька реберня”, який знаходиться на березі річки. Весь бізнес вінничанина побудований, в прямому сенсі, на воді. Керувати човном допомагає тесть, який також опанував традиційне венеціанське ремесло.
За словами Віталія, вперше гондолу спустили на Південний Буг у 2017 році. Спочатку вона використовувалась, швидше, як човен. Чоловік катав на ній друзів та знайомих, а згодом вирішив відкрити для містян та туристів новий вид відпочинку.
“Я і не знав про її існування, допоки одного разу бабуся не розповіла про гондолу детальніше. Бо раніше чув, але думав - ну є такий такий човен і що з того. Як виявилось, з моменту, коли дідусь переїхав на Вінниччину, вона весь цей час зберігалися у далекого родича в Дніпрі. І зрозуміло, чому, адже габарити не малі. Її вага - 400 кілограмів, а довжина - більше дев’яти метрів, ви тільки уявіть. Дізнавшись, відразу вирушив у ті краї, аби за невеликі відступні забрати, так звану, родинну реліквію. Дядько не просто її віддав, а й навчив керувати”, — продовжує чоловік.
Освідчення на гондолі вже стало традиційним за часи існування венеціанського човна у Вінниці. Віталій зізнається, що свого часу на ній робив пропозицію і він. В планах у чоловіка також проведення весільних церемоній прямісінько на борту, адже, що може бути романтичніше.
“Освідчення на гондолі набирає популярності з кожним роком. Також на судні полюбляють відпочивати туристи і самі вінничани. Особливого антуражу додають лілії, які ми висадили торік. Взагалі, звичайні квіти, які там поросли, трохи заважали руху, тому разом із тестем вирішили упорядкувати територію, яка до того ж прикрашає набережну. Їх там більше 20 сортів, є й такі, що здатні міняти колір”, — каже підприємець.
До речі, якщо вас цікавлять екскурсії у Вінниці, ось матеріал про 11 мандрівок, які здивують не лише туристів.
Вінницька ретроблогерка Людмила Поворознюк на гондолі
Щороку гондолу потрібно оновлювати - реставрувати, фарбувати, змінювати всі непридатні елементи на нові, тощо. Наприклад, цього сезону на відвідинах у “косметолога” весь декор із пінопласту переробляють на дерев’яний, який більш стійкий. Вартість таких робіт обійдеться підприємцю у 50 тисяч гривень.
З появою венеціанського човна вінничанин катав друзів, знайомих та усіх охочих за символічну плату. Але через витрати на утримання, вартість прогулянок довелося підняти. Цього року поїздка коштуватиме 500 гривень за 40 хвилин. Однак гондола, за словами підприємця, радше хобі, аніж заробіток.
Сезон курсування Бугом у 2021 році розпочнуть з 1 червня. Контактний телефон для довідок 063-036-04-45.
У 2019 році Віталія Гуменюка зареєстрували у міжнародній базі виробників кораблів. Він планує будувати гондоли, але не для продажу, а для розвитку туризму у Вінниці. До підприємця приїздив чеський інспектор суден та плаваючих засобів, який провів спеціальну експертизу та видав європейський сертифікат на масове виробництво.
Розпочати будівництво венеціанських човнів та навчати ремеслу гондольєрів у Вінниці чоловік планував у 2020 році. Втім, світова пандемія коронавірусу внесла свої корективи. Наразі Віталій намагається отримати грант на виготовлення або придбання цього річкового транспорту.
Читайте також: Пам’ятка туристу - що подивитися у Вінниці за один день (Фото)