Ролик ретроблогерки Людмили Поворознюк з Вінниці розлетівся Мережею. Відео, де дівчина демонструє процес одягання жінки в 19 столітті, набрало мільйони переглядів на різних платформах. Запис став популярним не лише у пострадянському сегменті Інтернету, але й у Бразилії, В'єтнамі та Малайзії.
29-річна блогерка, яка публікує у соціальних мережах власні вінтажні образи, а також ділиться з підписниками різними історичними фактами, зізналася редакції сайту Vinbazar.com, що шалений успіх, знятого на смартфон ролику, став для неї несподіванкою.
“Це не перше моє популярне відео, але саме воно стало вірусним. На певних ресурсах ролик набрав понад 20 мільйонів переглядів. Мені навіть писали у повідомлення, що в Бразилії його показували по новинах, з Таїланду зверталися журналісти, запитували чи можна використовувати. Я сама була в шоці. В мене підписників лише з Бразилії за останній час додалося стільки, що тепер складають 2% від усієї аудиторії”, - посміхаючись розповідає Міла.
Йдеться про відео, де блогерка одягається, як панянка зразка 1896 року. Весь процес зайняв 12 хвилин. Щоб прибратися для осіннього ретрообразу знадобилося понад 10 речей.
“Й раніше мої відео подібного формату набирали чимало переглядів. Готові образи - це гарно, але глядачам незрозуміло, що знаходиться “під”. А коли показуєш процес від мінімального вбрання і кожен етап одягання, то це виявилося людям цікаво. Перше з них, виклала цілком випадково. Я просто збиралася на фінал одного з міських конкурсів, встановила камеру та записала весь процес. Для мене стало несподіванкою, що воно так “зайшло”. Відео показують всю ту складність, з якою доводилося зіштовхуватися жінкам у минулому”, - говорить Людмила.
Запис вперше опубліковано 7 листопада. За цей час відео встигло стати популярним в різних соціальних мережах. Про вінничанку написало видання Harian Metro з Малайзії, популярний вєтнамський портал VnExpress та японський Dailynewsagency.
“Якщо вірити статистиці, то найбільше за моїми постами стежать користувачі з Росії, чверть підписників - це українці, а серед інших Китай та Азія. Це якщо говорити про TikTok, а осі моїм Instagram частіше цікавляться у Латинській Америці”, - каже дівчина.
За освітою Людмила Поворознюк вчитель української мови та літератури, а також навчалася на психолога. Шість з половиною років вона працювала бібліотекарем у філії №5 на Старому місті. Після звільнення почала активно вести власну сторінку в мережі. Сьогодні за її постами слідкують 66,7 тисяч користувачів в Instagram (30 тисяч приєдналося саме після вірусного ролику - ред.) та 243,8 тисячі у TikTok. Варто зауважити, що на популярній платформі коротких відео вінничанка зареєструвала в квітні 2020 року, під час карантину.
“Доводиться багато часу приділяти веденню блогу. Десь близько 6-7 годин в день. Крім фото та відео також публікую розповіді про історичні факти, роблю огляди фільмів та серіалів, раджу підписникам книги. Кількість людей, які стежать за мною, збільшилася і з ними потрібно спілкуватися. Це також забирає час”, - каже блогерка.
Дівчина зауважує, що на виробництво контенту особливі кошти не витрачає. Взяти участь у фотосесії їй часто пропонують фотографи-початківці, яким потрібні яскраві образи для портфоліо. Відеоролики допомагає знімати чоловік. Для цього використовують звичайний iPhone. Обробку запису також виконують з допомогою смартфону. Щоб матеріал виглядав автентично, постійно шукають цікаві локації. Часто ними стають різні палаци та будівлі, які збереглися до нашого часу. На світлинах можна побачити палац Грохольських-Можайських у Вороновиці, садибу Миколи Пирогова на Вишенці, лікарню імені Ющенка, немирівський палац княгині Щербатової та інші.
Читайте також: У палаці Грохольських вирощували ананаси, а Пирогов доглядав оранжерею з персиками (Фото)
“Дуже гарно виглядає Козятинський вокзал, нещодавно його відвідували. Фотографуємося в інших містах, особливо, коли подорожуємо до Одеси чи Львову. Одне-два фото і можна не лише поповнити сторінку, а й показати, що в Україні є такі місця”.
Історичною реконструкцією блогерка захоплюється понад 12 років, а останніх два одягається виключно у вінтажне вбрання та переконує, що почуває себе в такому вигляді значно комфортніше. Загалом, гардероб сучасної ретроледі вміщує понад 300 різних речей, які дівчина шиє самостійно або на замовлення, шукає у спеціалізованих інтернет-магазинах, або на секонд-хендах. У зірки Інтернету також є колекція з 27 капелюшків.
Людмила зізнається, що вмістити весь гардероб у квартирі не вдається, тому частину одягу зберігає у батьків, іншу відвезла до свекрухи, а основні образи - залишає поряд із собою.
“Найдешевша сукня мені обійшлася у 40 гривень, а найдорожча річ коштувала 10 тисяч. Заплатити довелося за туфлі у вінтажному стилі, які замовляла в США. Спочатку вартість була однією, але після доставки та розмитнення, сума зросла. Проте якщо шити речі самостійно, то це виходить зовсім недорого. Інколи одяг у звичайних магазинах за ціною дорожчий”.
Дівчина розповідає, що захоплення не обходиться дорого для сімейного бюджету. На придбання нових речей витрачають ті ж кошти, за які раніше купувала для себе сучасне вбрання. Деякі з суконь обходяться навіть дешевше ніж модні джинси чи светри, зізнається любителька вінтажу.
Ведення блогу крім задоволення приносить і певний дохід. Завдяки рекламі та пожертвам від підписників вдається отримати близько 5 тисяч гривень в місяць. Крім цього Людмила Поворознюк також має власний інтернет-магазинчик, через який продає різні екоречі. Як жартує дівчина, прибутку вистачає “на шпильки”.
Одяг із свого гардеробу інставумен також здає в оренду. Сукні в стилі ретро часто беруть для фотосесій та на тематичні вечірки. Вартість від 100 до 800 гривень на добу.
Читайте також: "Ми приміряємо чужі чоботи, щоб краще зрозуміти події минулого" - вінницький реконструктор Віталій Головенько (Фото)
Чоловік Олексій захоплення дружини поділяє, але носити одяг вікторіанського стилю щоденно, не вважає за потрібне. Проте для спільних фотосесій радо перевтілюється в різні історичні образи. На запитання чи одягатимуть в подібні речі власних дітей відповідають однозначно - рішення за ними.
“Кожен сам мусить обирати, що йому подобається, чим займатися та в що вірити. Нав'язувати дітям подібний стиль не плануємо”, - резюмує Міла.
Нагадаємо, раніше ми писали про ретробілявку з Вінниці Юлію Зеленько, яка відтворює образи 30-х років.