Близько трьох років поблизу Вінниці функціонує приватна виноробня “Винний Дім Гігінеішвілі”. Серед продукції підприємства можна знайти “Вінницьке рожеве” та інші вина, пов’язані назвою з місцевістю. За словами виробників, їх головна мета - заявити про Вінниччину як виноробний регіон.
Вінницьке вино народжується у французьских та прикарпатських бочках, виноград для нього привозять з Одещини. Однак, виробники планують створити власні виноградники на березі Дністра. Журналісти редакції Vinbazar.com поспілкувалась із керівниками компанії про особливості виноробства на теренах нашої області, а також відвідали виробництво в селі Корделівка Калинівського району.
Засновник підприємства Володимир Гігінеішвілі почав займатись виробництвом вина близько десяти років тому.
“Спочатку робив вино для себе та друзів. З часом кількість виробництва зростала і ось, декілька років тому зрозумів, що потрібно виходити на новий рівень. В теперішньому вигляді, з сучасним обладнанням та фахівцями, виробництво існує три роки. Були складнощі з отриманням ліцензії, але тепер у нас повністю професійний рівень. Є своя лабораторія та повний цикл виробництва. Я впевнений, що таких виноробень, як у нас, в Україні п’ять-шість, не рахуючи великі підприємства”, - розповідає Володимир Гігінеішвілі.
Володимир Гігінеішвілі - засновник та співвласник “Винного Дому Гігінеішвілі”
В асортимент компанії входять напівсолодкі та сухі вина. Також планують випускати десертне вино. Середня ціна за пляшку становить близько 200 гривень.
Засновник каже, щоб отримати хороше вино, купують виноград тільки ручного збору. За таку працю людям платять більшу ціну, ніж середня вартість подібних послуг. Це дозволяє отримати якісний продукт без гнилих чи зелених ягід.
За словами керівників підприємства, без спеціального обладнання неможливо отримати відмінне вино. Процес виготовлення вінницького вина складається з декількох етапів. Після віджиму винограду, сік зберігається при стабільній температурі бродіння в спеціальних ємностях об’ємом 1,25 тонни. Щоб отримати червоне вино, сік бродить разом із виноградною шкуркою. Це додає йому колір. Для білого вина використовують чистий сік.
Ємність для бродіння вина, вигляд зсередини
Після того, як сік перебродив, його очищають та переливають в іншу ємність. Там вино настоюється та перевіряється на вміст бактерій та різних речовин. Після цього, його зберігають в підвальному приміщенні в металевих ємностях, або дубових бочках. Готове вино проходить ще одну фільтрацію та розливається по пляшках.
Наразі на підприємстві виробляють 20-30 тонн вина на рік, з яких близько 6 тонн зберігають у дубових бочках.
“Наша мета вийти на рівень в 50 тонн щорічно. Ми не плануємо робити гігантське виробництво”, - відзначає засновник.
Для зберігання вина зазвичай використовують французькі дубові бочки. Але, за словами виноробів, вони намагаються довести, що українські нічим не гірші. Для цього закупили аналоги з Івано-Франківщини. Так як підприємство нещодавно розпочало свою діяльність, поки що наявне вино лише річної витримки.
Окрім виробництва в Калинівському районі, у Вінниці є фірмовий магазин. За словами директора “Винного Дому Гігінеішвілі” Олександра Дьякова, наразі свою продукцію також поставляють в різні мережі магазинів, такі як “WineTime”, “Гранд” та інші. Спробувати вінницьке вино можна і в місцевих ресторанах: “Тифліс”, “Мандрівник”, “Дубовий гай” чи “Світлиця”. Окрім Вінницької області, продукцію поставляють у Житомир, Суми, Рівне та Київ.
Фірмовий магазин "Винний Дім Гігінеішвілі", що знаходиться
за адресою: вулиця Василя Порика, 42.
В подальших планах “Винного Дому Гігінеішвілі” організація туристичних поїздок на виробництво, дегустації та екскурсії. Таким чином хочуть розвивати туристичний потенціал регіону.
Наразі виноград для вина закуповують в Одеській області, але планують вирощувати ягоди для напою на Вінниччині, в Могилів-Подільському районі.
“Ми знайшли історичні документи в яких вказано, що в 1861 році указом царя Миколи І були створені виноградники в Могилів-Подільському повіті. Там вирощували каберне, мерло та інші сорти винограду. Вони існували до 1925 року. Щорічно там вироблялось сорок тисяч відер вина. В 40-х роках ХХ століття виноробство почало відроджуватись. В 47-му році в Могилів-Подільському почав функціонувати дослідний “Вінсовгосп Кім”. Зараз ми займаємось оформленням землі. Знайшли місце, яке на початку XX століття називалось: “Царські виноградники”. Це південно-західний схил Дністра. Плануємо залучити під такі цілі 16 гектарів землі”, - каже Володимир Гігінеішвілі.
Підприємець скаржиться на важкі умови в країні для професійного виробництва вина невеликими компаніями.
В грудні 2018 року виробники Вінниччини організували перший фестиваль вина “Боже ллє”, який відвідали близько 1700 вінничан. Свою назву захід отримав по співзвучності із всесвітньовідомим фестивалем “Божоле” у Франції.
Разом з Олександром Шеметом, також виробником власного вина, “Винний Дім Гігінеішвілі” заснували спілку виноградарів та виноробів Вінниччини.
“Наша головна мета привчити вінничан до споживання якісного та хорошого вина. Тим паче, на Вінниччині його можна виробляти”, - зауважує Володимир Гігінеішвілі.
Читайте також: Міські броварні або, де у Вінниці скуштувати крафтове пиво? (Фото)