У Вінниці дали назви новоствореним вулицям, провулкам та скверам. Частині присвоїли імена загиблих захисників.
Відповідне рішення ухвалили на сесії Вінницької міської ради 29 березня.
Проєктну вулицю у межах 10-го мікрорайону, що будується на "Вишенці", буде названа на честь загиблого нацгвардійця, Героя України Андрія Сороки. Вулиця в приватному секторі навпроти мікрорайону Академічний матиме ім'я військовослужбовця спецпідрозділу СБУ Андрія Долгова.
Один з провулків міста в районі Замостя отримав назву – провулок Галицької Армії, а два проєктні сквери матимуть давні назви: Людвиківка (новостворений 10-й мікрорайон) та Долинки (перехрестя вулиць Хмельницьке шосе та Праведників світу).
Для довідки:
Галицька Армія (також Українська Галицька Армія) – збройні сили Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), які у 1919 р. спільно з Армією УНР протистояли підрозділам «білої» та «червоної» Росії на теренах Вінниччини. У Вінниці у будинку за адресою вул. Соборна, 43 дислокувався генеральний штаб ГА – Начальна Команда. Наприкінці новоствореного провулку розташоване, ймовірно, одне із найбільших стрілецьких кладовищ доби Української революції 1917–1921 рр.
Андрій Долгов (1975–2016) – військовослужбовець спецпідрозділу «А» Служби безпеки України, підполковник. Виконував оперативно-бойові завдання у районі проведення АТО у Донецькій і Луганській областях у «найгарячіший» період весни-літа 2014 р. Загинув 7 жовтня 2016 р. під час виконання обов’язків військової служби.
Андрій Сорока (1995–2022) – військовослужбовець військової частини 3008 Національної гвардії України, капітан (посмертно), Герой України (2023, посмертно). Загинув на полі бою, поблизу н.п. Павлівка на Донеччині 25 жовтня 2022 р. від розриву ворожої російської міни, врятувавши життя побратима.
Людвиківка – давній топонім Вінниці. Людвиківка розташовувалась в районі сучасного 2-го провулку Юності та розвивалась у напрямку новоствореного скверу. Перші згадки датовані XVIII ст. як присілка села Вишня разом із Шереметкою (нині мікрорайон Пирогове). На думку дослідника Ю. Сіцінського, топонім пішов від імені першого поселенця Людвига.
Долинки – давній топонім Вінниці, місцевість в районі сучасної зупинки громадського транспорту «Праведників світу» (кол. Максимовича), природня улоговина в долині річок Дьогтянець та Дьогтянчик. Дослідник А. Секретарьов зазначав, що колись Долинки обминути було неможливо, бо витоки річок, що протікають ними, знаходились дуже далеко. «Тож добре впрівали круторогі воли, кошлаті купецькі коники і їх погоничі, поки долали ті Долинки!»
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber