У Національному музеї-садибі М. І. Пирогова встановили підйомник для маломобільних груп населення. Ним обладнали вхід до будинку, в якому протягом останніх 20 років життя мешкав і працював творець воєнно-польової хірургії Микола Іванович Пирогов. У садибі сьогодні розміщена експозиція про життя вченого та діяльність.
Про це повідомляють на Туристичному сайті Вінниці.
Генеральний директор музею-садиби Олександр Турський розповів, що цей підйомник встановили наприкінці лютого. На сходах розмістили платформу вантажопідйомністю 150 кілограмів. На неї можна легко зайти, або ж заїхати у колісному кріслі, опустити поручні і затиснути кнопки «вгору» або «вниз». Коли ж підйомником не користуються, платформу піднімають до стіни.
«До нашого музею є велика цікавість, і для багатьох відвідувачів це дуже потрібна річ. В нас є ще один об’єкт, де потрібен підйомник – це спуск у церкві-некрополі, де покоїться забальзамоване тіло Миколи Івановича Пирогова. Для цього необхідно майже 250 тисяч гривень, тому ми ще шукаємо спонсорів, які зможуть нам допомогти», – розповів директор музею-садиби.
Підйомник замовляли у Дніпрі. Кошти на нього, – 175 тисяч гривень, – виділили з бюджету Вінницької міської територіальної громади. Музей оплатив його транспортування і встановлення, тож загальна вартість склала майже 225 тисяч гривень.
6 березня, у садибі-музеї провели першу екскурсію для захисників, які перебувають у Вінниці на протезуванні і реабілітації.
«Треба підходити до людей з інвалідністю уважніше. Тому добре, що такі підйомники почали встановлювати. Вони й місця займають небагато. Я зміг нормально під’їхати», – поділився військовий Дмитро.
Інші захисники-учасники цієї екскурсії, які зараз проходять протезування і пересуваються за допомогою милиць, змогли піднятися сходами самостійно. Натомість всередині музею перешкод у вигляді порогів уже немає, а у залах стоять меблі із м’якими сидіннями, на яких можна перепочити.
Нагадаємо, у Вінниці відзняли розважальне інклюзивне шоу «Відвал ніг або All інклюзив». Ветеран Олександр Терен, який втратив на війні ноги, разом із коміком Василем Байдаком відвідали найбільш відомі туристичні маршрути та спробували скористатися громадським транспортом міста.
Серед зауважень, які звучали у програмі був докір, що одна з найбільших туристичних принад Вінниці - музей-садиба Миколи Пирогова, малодоступна для людей, що пересуваються на колісних кріслах.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast