Багато хто думає, що для того щоб розпочати свій власний будівельний бізнес потрібно лише техніка та кваліфіковані працівники. Але вони помиляються, щоб започаткувати свою будівельну справу, потрібно не один день походити по різних інстанціях для отримання ліцензії на будівництво.
Перш ніж розпочати процес ліцензування, варто як слід ознайомитися з законодавчою базою, яка регулює процедуру ліцензування будівництва в країні. Найголовніші вимоги і необхідна на початковому етапі інформація міститься в таких документах:
Закон «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III (стаття 9). Тут ви зможете знайти перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню.
Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV
Постанова Кабінета Міністрів України від 27.02.2012 №148 – що обмежує дію наказу ( Наказ №392 від 06.10.2010 р. виданий Мінрегіоном ) в частині переліку будівельних робіт, що підлягають ліцензуванню.
Постанова Кабінету Міністрів від 05.12.2007г. № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури». З цього документа ви дізнаєтеся про процедуру та основні вимоги, які висуваються для отримання ліцензії.
Актуальний перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, які підлягають ліцензуванню станом на 2013 рік можна ознайомитися тут.
Ну що ж, з законами ознайомились. Подаємо заявку на оформлення ліцензії.
Насамперед необхідно розуміти, які роботи ви або ваше підприємство плануєте виконувати. Види робіт можна вибрати з переліку, який передбачений ліцензійними умовами. Хочемо звернути вашу увагу на те, що додавати види робіт у діючу ліцензію за процедурою - те ж саме, що і отримувати ліцензію. Тому до вибору переліку робіт слід поставитися з особливою уважністю і краще звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців. У той же час не рекомендується включати до списку зайві роботи, так як кожен пункт передбачає наявність кваліфікованих кадрів, матеріально технічної та нормативної бази відповідно до встановлених стандартів будівництва.
Відповідно до ст.5 закону України "Про ліцензування деяких видів господарської діяльності у будівництві" для отримання ліцензії необхідно надати:
Заяву на видачу ліцензії, всі контактні дані та перелік робіт, які заявник планує виконувати.
Копія свідоцтва про реєстрацію СПД та довідка про внесення до ЄДРПОУ
Копія статуту та установчих документів
Документ, що підтверджує взяття на облік в податковій інспекції
Інформація про технічну базу, кількість працівників за професійним рівнем, виробничі технології, технічне забезпечення.
Якщо заява оформлена вірно, і надані всі необхідні документи, вони потрапляють на розгляд ліцензійної комісії, яка протягом 10 днів робить висновок по документах. Далі орган ліцензування протягом 7 днів має прийняти рішення. Якщо заявник не відповідає вимогам у 3-денний період йому повідомляється про відмову у ліцензуванні.
Термін дії ліцензії, яка виходить вперше, - 3 роки, повторно - 5 років.
Київська міська рада ініціює викуп земельних ділянок, які увійшли до заказника «Протасів яр» імені Романа Ратушного.
Про це розповів заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко у Facebook.
За словами Володимира Бондаренка, відповідний проєкт рішення Київради вже зареєстрований за поданням Київського міського голови Віталія Кл...
Если посмотреть на современные тенденции в интерьере, можно с уверенностью сказать, что дизайнеры акцентируют внимание на важности экологичности каждого элемента декора. Многие домовладельцы делают все возможное, чтобы минимизировать вред, который они нехотя наносят окружающей среде, даже если речь идет об обустройстве дома. Декор, который был создан из переработанных и нетоксичных материалов помо...
Витяжка — це пристрій, призначений для очищення повітря в приміщеннях, зокрема на кухнях. Витяжки використовуються для видалення пари, диму, запахів та продуктів згоряння, які утворюються під час приготування їжі.
Існує два основних типи витяжок:
Проточні витяжки — такі витяжки під'єднуються до системи вентиляції будинку і видаляють забруднене повітря назовні.
Рециркуляц...
Продажа квартиры на сайте объявлений https://obyava.ua/ru/nedvizhimost/prodazha-kvartir/dnepr в новостройке — процесс, требующий внимательного подхода и учета множества юридических аспектов. Новостройки обладают своими особенностями, которые могут стать как преимуществом, так и источником риска для продавца. Незнание законодательных нюансов и правовых обязательств может привести к ...
На об’єкті культурної спадщини місцевого значення за адресою вул. Десятинна, 14 триває укріплення схилу. Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
У цьому історичному будинку свого часу проживали такі видатні діячі, як Михайло Врубель, Володимир Орловський та родина Прахових.
Наразі на об’єкті триває укріплення схилу, щоб запобігти зсувам ґрунту та забезпеч...
Ринок нерухомості продовжує стрімко розвиватися, і конкуренція серед забудовників зростає. Тому важливо розробити ефективну стратегію онлайн-просування, щоб зацікавити потенційних покупців і випередити конкурентів. На основі досвіду просування восьми об’єктів, команда Power-UP склала чек-лист, який допоможе вам розпочати успішне просування новобудов і котеджних містечок.
1. Сайт та реєстрац...