Однією з головних загроз для сучасних смартфонів є вірусні програми, які шкодять їх апаратній частині. Попри це, небезпечні “додатки” здатні на викрадення особистої та фінансової інформації. Їх легше здобути ніж видалити, тому потрібно знати про ознаки появи вірусу в телефоні, методи його видалення та які антивіруси для цього підійдуть.
Перевірити наявність шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) легко. Цьому свідчать деякі ознаки, на кшталт значного уповільнення функцій або швидкої розрядки гаджета. Тож, щоб продовжити грати у демо слоти безпечно, треба перевести пристрій до безпечного режиму та очистити його від негативного додатку.
Також, щоб звільнити пристрій від вірусу, можна увімкнути “режим польоту” та дезактивувати підключення до інтернету. Далі потрібен антивірус. Це може бути вбудована утиліта, або інший спеціалізований додаток. Головне, користуватися ПЗ від перевірених виробників.
Перед активацією перевірки девайса, треба пересвідчитися у наявності загрози, оцінивши її за певними ознаками. Також, потрібно розуміти, що віруси можуть дрімати певний час, а господар гаджета навіть не підозрюватиме про їхню появу. Тож, якщо телефон має ці недоліки, шкідливе ПЗ присутнє:
Швидка втрата заряду акумулятора;
Значне зниження функціональності операційної системи;
Наявність частих глюків, наприклад, раптового вимикання або перезавантаження;
Неочікувана поява вагомого файлу у пам’яті, відображення реклами чи спливаючих вікон;
Присутність незнайомих застосунків, яких людина не встановлювала.
Також, ознаками присутності шкідливої утиліти є несподівана зміна налаштувань, обмін повідомленнями без відома користувача та надмірне споживання трафіку. Останнє призводить до збільшення рахунку за послуги. При цьому, ознакою віруса може бути раптова активація бездротового з’єднання і геолокації. Не варто забувати і про сильний перегрів задньої частини апарату.
За наявності хоча б кількох ознак забруднення телефону, його потрібно перевести в автономний режим та вийти із мобільної мережі. Тоді, негайно активуйте сканування за допомогою “рідного” антивірусного ПЗ, або завантажте програму від перевіреного виробника. Для телефонів, що працюють на Android, підійдуть безкоштовні додатки: Avira, Panda Dome або TotalAV.
Авіра здатна провести сканування протягом однієї хвилини, перевіривши до 4000 файлів. Панда використовує провідний штучний інтелект і захищає девайси від усіх типів вірусів, включно із “хакерськими новинками”. А, Тотал АВ може миттєво заблокувати і видалити “бруд” з гаджета та гарантувати підключення до безпечних мереж.
Може статися, що додаток не спрацює. В цьому разі доведеться скинути телефон до заводських налаштувань. Відповідну справу можна зробити через загальне меню функцій (“Загальне керівництво”), натиснувши на “скидання до заводських установок”.