Українська міліція закрила сайт EX.ua, що працює в Україні. Його закриття неодноразово вимагало від української влади Міністерство торгівлі США. Інтернет-спільнота почала атакувати офіційні сайти. Роботу файлоообмінника відновили, а питання залишилися.
Руслан Грушко (35)
начальник сектору по боротьбі з кіберзлочинністю Управління міліції області
- Прийняте рішення справу файлообмінника передати зі Слідчого управління Печерського районного управління міліції до Слідчого управління міліції у місті Києві. Ще у квітні минулого року Кабінет Міністрів отримав листа від однієї з міжнародних організацій. У ньому йшлося про незадовільний стан захисту авторських прав. Також міліція отримала звернення від низки компаній про виявлені ними порушення при використанні інтелектуальної власності. Після дослідчої перевірки колеги з Печерського райуправління столичної міліції порушили кримінальну справу. У ході обшуків у офісі файлообмінника було вилучено 135 серверів, які були направлені на експертизу до Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру. Експерти виявили на цих носіях матеріали, які порушують права інтелектуальної власності. Заборона на використання домену Еx.ua була пов’язана саме з необхідністю провести слідчі дії, допитати свідків, експертів. Зараз колеги з київського підрозділу боротьби з кіберзлочинністю намагаються встановити осіб, які у незаконний спосіб розміщували на файлообміннику піратську інформацію. Як тільки це буде зроблено, кримінальну справу буде порушено стосовно цих осіб. Мета міліції – не закрити файлообмінник, а щоб там не розміщувалася контрафактна продукція.
Геннадій Поліщук (32)
громадський діяч, виконавчий директор бізнес-клубу MoneyFest
- Ситуація з закриттям ЕХ.ua виглядає неоднозначною. З одного боку, дії влади можна зрозуміти - країні потрібно боротися з піратством. Це, зокрема, є однією з вимог вступу в Європейський союз. Наміри дійсно благі, але, як стверджує відоме прислів’я, саме такими намірами вимощена дорога в пекло. У ситуації з ЕХ.uа ніхто не розбирався, хто правий, хто винуватий – просто вимкнули «рубильника».
У тій самій Європі не так все однозначно з авторським правом. Незадоволення споживачів ліцензійної продукції призвело до утворення в ряді країн політичних партій, які борються за свободу поширення інформації.
Ситуація з закриттям ЕХ.ua ще раз підтверджує, що в Україні ніхто не займається проблемами по-суті. Усі працюють на показуху, щоб можна було прозвітувати. Події абсолютно не прогнозовані. Невідомо, які будуть політичні наслідки.
Щоденно на ЕХ.uа заходили мільйон українців, а це найбільш активна інтернет-аудиторія, що здатна просто своїми коментарями або суттєво підняти, або завалити рейтинги будь-якої партії. Це вже не говорячи про перебої в функціонуванням державних інтернет-ресурсів.
Андрій Орленко (46)
телеведучий, продюсер
- За моїм переконанням, авторські права у старому вигляді не можуть захищатися закриттям ресурсів. Я взагалі не розумію, яким чином можна заборонити мені купити в книгарні книжку, прочитати її та дати почитати друзям у фізичний чи віртуальний спосіб. Те ж стосується інших продуктів. Якщо я не заробляю на розповсюдженні контенту, які до мене можуть бути претензії? Давайте закривати «ютуби», «руту би», «вікіпедії» і взагалі інтернет як явище, тому що хтось не вигадав, як захистити свої бізнес-інтереси. Думаю, це агонія авторського права як товару.
По материалам 20minut.ua