Покататися на незвичайних санях по Південному Бугу можна буде у неділю, 5 лютого. Забава для дітей безкоштовна, але доведеться постояти в черзі
Неприхований захват від вітру та морозу, що обпікають обличчя, а ще - від швидкості, викликає у дітей катання на аеросанях по вкритій кригою річці. Сезон поїздок на незвичайному пристрої по Південному Бугу у Вінниці відкрили гуртківці Вінницького обласного клубу технічної творчості. Наступного разу аеросани вивезуть на Південний Буг у неділю, 5 лютого, о 12 годині. Розташуються шанувальники катання на льоду біля берега між островом Фестивальним та Староміським мостом. Юні техніки запрошують покататися усіх бажаючих.
- Ми вже й не сподівалися, що у цьому році відкриємо сезон. Казали, що зими взагалі не буде, але вона все ж таки почалася наприкінці січня. Та ще й з яким морозом! Перед тим як вивезти на річку аеросани, ми заміряли товщину криги в ополонках, котрі вирубали рибалки, - каже керівник гуртків конструювання аеросаней Іван Супрун. - Переконавшись у безпечності, поїхали з дітьми кататися. Ми робимо це майже щороку. Сезон триває (у залежності від погодних умов) зазвичай до березня. Наші аеросани можуть везти одразу п’ятеро дорослих людей. Ми експериментували в минулому році. Двоє дорослих сіли на сидіння, а троє інших стали на лижі.
Аеросани призначені для поїздок по снігу та льоду. Пересуваються на лижах. Вінницький екземпляр двомісний, має три колеса, які «перевзувають» у лижі. Пристрій має двигун та пропелер. Працює на «вісімдесятому» бензині, розвиває швидкість до шістдесяти кілометрів за годину. Аеросани гуртківці створили в 1995 році з мотодельтаплану, що дістався їм у спадок від юних авіаконструкторів радянських часів.
Незабутні враження
- Я вперше сів на аеросани. Це було незабутнє і сильне відчуття, його неможливо описати словами, потрібно відчути самому. Найбільше враження на мене справили швидкість та вітер в обличчя. Потрібно одягати окуляри, тому що без них очі сильно сльозяться, - каже гуртківець Дмитро Баланюк.
- Сани дуже швидко їдуть, це також викликає захват. Ми усі каталися по черзі, було багато бажаючих, які просто підходили до нас і просилися покататись. Ми нікому не відмовляли, - каже гуртківець, учень сьомого класу Ярослав Стебко. - Катання у нас для всіх бажаючих безкоштовне. Для новачків є інструктор. Бензин для аеросаней ми принесли з собою. Але якщо хтось прийде зі своїм пальним, воно зайвим не буде.
Юні конструктори аеросаней запрошують приєднатися до їхніх гуртків та навчитися не лише кататись, а й створювати техніку самим. Гуртки працюють для учнів п’ятих –одинадцятих класів та студентів віком до 21 року. Заняття безкоштовні. Телефони для довідок: (098)259-54-92, (063)021-87-22.
Матеріали 20minut.ua