Шановні друзі, у суботу Вінницький обласний краєзнавчий музей змінює не лише режим, а й формат роботи. В свій 103 день народження, День Європи та напередодні Міжнародного дня музеїв ми хочемо разом з Вами поринути у музейну глибину. Адже не всі знають, що наша колекція нараховує 120 тис. експонатів та лише частину їх представлено в експозицію (це світова практика), інші можна побачити на виставках, інтерактивних екскурсіях та подібних заходах.
То що ж ми підготували нового? Цьогорічна програма дещо відрізняється від інших (той, хто бував на наших нічних екскурсіях, розуміє, про що мова) та зорієнтована на більш глибоке та вдумливе ознайомлення з експозицією і виставками.
У експозиційних залах будуть представлені цінні та цікаві предмети з їх історіями, що зазвичай знаходяться у фондосховищах, зокрема:
зуб дикого коня тарпана антропогенового періоду, знайдений у Вінниці
знахідки із майстерні доби пізнього палеоліту 18–10 тис. років тому, виявлені у 2020 р. в П’ятничанському лісі археологічною експедицією музею
булава гетьманська – родинна реліквія Замойських ХVІІІ – початку ХІХ ст.
символічний ключ від міста Сан-Франциско, вручений у 1960 р. нашому земляку Анатолію Крючковському – учаснику 49-денного дрейфу в Тихому океані
відреставрований легендарний «стіл Петлюри», що експонується в оновленому 11 експозиційному залі «Поділля в добу Української революції 1917–1921-их рр.»
Та інші, не менш унікальні експонати – не будемо розкривати всі секрети. Ці предмети будуть марковані табличками з QR-кодами, за якими Ви зможете отримати вичерпну інформацію про них.
Родзинкою музейного вечора стануть:
Крім того, у виставкових залах розгорнуто аж 4 різноманітні за тематикою, але однаково змістовні виставки