Старі мапи і плани Вінниці співставили з сучасним виглядом міста. Платформа OldMaps додала до своєї бази нову локацію для дослідження.
Про це повідомляють у Музеї Вінниці.
"Завдяки нашій цифровій картографічній колекції та співпраці з Євгеном Ушаковим тепер у всіх є можливість побачити онлайн, як змінювалася Вінниця протягом століть. На платформі OldMaps з’явилася локація “Вінниця” з низкою історичних карт та кількома сучасними шарами. Музеєм Вінниці надано карти 1796, 1802, 1811, 1840, 1845, 1915, 1943, 1949 та 1950-х років - власне, вони стали основою вінницького блоку цього інтерактивного проєкту", - йдеться у повідомленні.
Карти синхронізовані – в центрі кожної половини екрану показано одне і те ж місце в різні роки. Користувачі можуть обирати потрібні історичні шари в панелях ліворуч та праворуч, щоб порівняти зміни місцевості.
Цікавою виглядає мапа 1982 року, на якій можна побачити дивізіон 60 ракетного полку, який базувався в Якушинцях. У лісі розташовувалися пускові шахти з ракетами середньої дальності типу Р-12 і Р-12У, націленими на країни Бенілюксу. У відкритих джерелах вказано, що саме в цей рік дивізіон було розформовано. Детальніше про цей об'єкт читайте у нашому авторському матеріалі: "Залишки пускових шахт у Якушинцях знищені. Експедиція до пам'ятника Холодної війни".
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast