Станом на 25 жовтня у Вінниці виявили 100 хворих на гепатит А. З них у 81 людини діагноз підтвердили лабораторно - це 66 дорослих та 15 дітей. Найбільший спалах інфекції фіксують у мікрорайоні Замостя та у Вінницьких Хуторах.
“Серед хворих є один вчитель та два працівники школи, також є захворілі й у дитячих навчальних закладах. Усі десь працюють, перебувають, спілкуються, їздять громадським транспортом тощо. З учорашнього дня, 24 жовтня, у нашому місті працюють фахівці Центру громадського здоров’я України, які приїхали на допомогу з Києва, аби встановити джерело зараження”, - розповів на пресконференції начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.
За словами Сорочана, найпоширеніша причина передачі цього захворювання - це фекально-оральна через брудні руки та недотримання правил особистої гігієни. Нині детально вивчаються водний, харчовий та контактно-побутовий фактори. Фахівці досліджують місця, де перебували хворі - відбирають проби, відвідують їхні помешкання, спілкуються з рідними та збирають увесь анамнез. Однак встановити епідемічний зв’язок - причину спалаху захворювання, поки не вдається.
“Розпочато обстеження водовідних та каналізаційних мереж. Йдеться про водоканал та суб’єкти постачання води у водомати міста. Зараз важливо, щоб усі продукти проходили термічну обробку, адже питання гігієни - головне. Це основний спосіб профілактики, як і при коронавірусі. Тобто лише такий захист здатний зупинити поширення цього захворювання”, - продовжив очільник Держпродспоживслужби.
Відомо, що перші випадки захворювання почали фіксувати ще 30 днів тому. Олександр Сорочан наголошує, що воно проявляється не відразу, адже має певний інкубаційний період. Найбільше хворих наразі виявили у мікрорайоні Замостя, а трохи менше у Вінницьких Хуторах. Однак спалах гепатиту А лише у Вінниці, в області немає жодного подібного випадку.
“Серед головних симптомів захворювання - пожовтілість, апатія, сонливість, слабкість, температура, кишкові прояви, біль у підребер’ї. Якщо це було б, до прикладу, якесь весілля, тоді можливо це стало б причиною вогнища. Але усі ці люди з різних частин міста, тому і причини, ймовірно, різні і явно не з одного місця. На щастя, це не смертельно і такого, щоб хтось був зараз у реанімації з гепатитом А, немає”, - додав фахівець.
В інкубаційний період, від 5 до 30 днів, люди навіть можуть не знати, що у них гепатит А. Деякі із них можуть перехворіти безсимптомно - таких більшість. Внаслідок цього власне й виробляється пожиттєвий імунітет.
Наразі у лікарнях міста достатньо місць для лікування пацієнтів з цим недугом. Розгорнуто 130 ліжок та ще стільки ж є у резерві. Медикаменти у медзакладах також у достатній кількості, тобто хворі усім забезпечені. Триває розслідування.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast