Вінницька область долучилася до реалізації проєкту з забезпечення доступним житлом переселенців та людей, які постраждали внаслідок війни. В області збудують п’ять житлових об’єктів на 403 квартири.
Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Меморандум про співпрацю щодо будівництва житла для громадян, які постраждали від війни підписали між Вінницькою обласною військовою адміністрацією, Мінреінтеграції, Міжнародною організацією з міграції, а також трьома громадами області.
“Підписали меморандуми по одному з проєктів щодо житла для громадян, постраждалих від війни. Донором є Уряд Німеччини - 72,1 мільйона євро. Менеджером проєкту стала Міжнародна організація з міграції в Україні, а реципієнтами низка тергромад з Київської, Луганської, Вінницької, Чернівецької, Івано-Франківської та Львівської областей. Треба, щоб таких проєктів було багато, коли міжнародні гроші розвивають у громадах доступне житло”, - розповіла віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.
Як відомо, Вінниччина прихистила чи не найбільше людей, які були змушені покинути рідну домівку, шукаючи порятунок. Зараз частина вимушених переселенців живуть у приватному секторі, а понад дві тисячі людей - у місцях тимчасового проживання. Житло стане доступним для ВПО та вразливого місцевого населення завдяки механізму, розробленому в рамках проєкту.
“Забезпечення житлом тих, хто втратив його через війну - наш пріоритет та водночас виклик. Від Вінниччини участь у проєкті беруть Агрономічна, Ладижинська та Хмільницька громади, які відповідають усім необхідним критеріям. Церемонія підписання меморандумів відбулася за участю віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук та голови Представництва МОМ в Україні Алессії Скіавон. Завдяки цьому на Вінниччині збудують п’ять житлових об’єктів на 403 квартири. Також протягом 2024-2025 років передбачена реконструкція наявних житлових об’єктів”, - додав голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.
Головна мета ініціативи полягає у забезпеченні внутрішніх переселенців та вразливих категорій місцевого населення житлом завдяки доступній довгостроковій оренді. Наразі Мінреінтеграції напрацьовує Стратегію забезпечення ВПО дахом над головою на 2025-2030 роки. Однак для її реалізації знадобляться зусилля як центральної влади, так і органів місцевого самоврядування. Також у цьому контексті є надзвичайно важливою допомога міжнародних партнерів.
Довідка:
Фінансування проєкту забезпечує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Кредитну установу для відбудови (KfW). Передбачено будівництво/реконструкцію у 2024-2025 роках 24 житлових об’єктів у територіальних громадах Київської, Львівської, Чернівецької, Вінницької та Івано-Франківської областей.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast