На Вінниччині розпочинають облік диких тварин, щоб знати орієнтовну кількість та види, що мешкають у лісах області. «Зимовий перепис» здійснюється на початку кожного року.
Про це повідомляють у Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Через відсутність снігу, який значно полегшує підрахунок за слідами, облік проводитимуть методами опитування майстрів лісу та обліку на підгодівельних майданчиках. Також використовуватимуть інформацію з фотопасток.
"Дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти добування, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2025-2026 років", - розповідає начальник відділу мисливського господарства, полювання та рекреації ЦЗ МРУ ЛМГ Валентин Пастух.
До складу команди, яка рахує звірів, окрім працівників користувачів мисливських угідь входять мисливці, представники департаментів агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, Головного управління Держпродспоживслужби.
Деякі лісництва уже завершують облік тварин. Приміром, лісівники Вінницького надлісництва вже до кінця поточного тижня готові сказати, скільки зубрів мешкає на території лісових угідь. Тут мешкає найбільша популяція червонокнижного велета в Україні. А загалом лісівники планують завершити облік диких тварин до 20 лютого.
Загальна площа мисливських угідь на Вінниччині – 2 млн. 135,4 тис. За час дії воєнного стану фауни в лісах побільшало. Це довів минулорічний облік. Така позитивна динаміка збереглася і в цьому році.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber