В Україні триває реформа децентралізації. Після завершення об'єднання територіальних громад, розпочнуть процес нового поділу районів. У Вінницькій області замість 27 адміністративних одиниць створять три: Вінницький, Гайсинський та Могилів-Подільський райони.
Як повідомили редакції сайту Vinbazar.com у Вінницькій обласній державній адміністрації, на сьогодні сформовані пропозиції стосовно переліку та складу нових районів. Їх надіслано до Міністерства розвитку громад та територій України.
Згідно проєкту перспективного плану поділу Вінницької області до складу об'єднаних районів увійдуть такі ОТГ:
Натисніть на картинку, щоб переглянути у повному розмірі
Про те, які населені пункти увійдуть до територіальних громад, читайте у нашому матеріалі: В Уряді затвердили перспективний план формування територій громад Вінницької області. Перелік
26 травня під час пресконференції голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський зауважив, що за задумом більшість послуг, які раніше люди отримували в районних центра, тепер надаватимуть безпосередньо у об'єднаних територіальних громадах. Про те, які функції та повноваження залишать у районах, наразі ще вирішують.
"Це досить серйозно залежатиме від компетенції ОТГ, наскільки вони будуть самодостатні та наскільки вони будуть готові виконувати повноваження. На мою думку чим менше буде цих районів, тим краще. Скажемо так, зараз ще не відомо, які функції будуть виконувати нові райони. Зараз це ще питання дискусії. Але наше бачення, це три райони," - сказав Скальський.
Завершити поділ планують до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні 2020 року, але для цього ще потрібно внести зміни до кількох законів та кодексів України.
"Після затвердження перспективних планів Уряд окремим рішенням має затвердити адміністративні центри і території громад, як передбачено законом. Після цього будуть прийняті фінальні рішення Уряду стосовно субрегіонального рівня – ліквідації старих і утворення нових районів. Потім, щоб розмежувати повноваження, потрібно буде приймати нові редакції базових законів "Про місцеве самоврядування в Україні" і "Про місцеві державні адміністрації". А щоб підкріпити повноваження фінансами, необхідно буде вносити зміни до Бюджетного і Податкового кодексів", – окреслив план подальших кроків реформи заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода.
Ось як пояснюють необхідність нового адміністративного поділу в ініціативі "Децентралізація":
В Україні загалом 490 районів. Отже стільки ж районних рад та районних державних адміністрацій. Функціонал у всіх них однаковий, однак навантаження дуже різниться через різний розмір і кількість населення районів.
Наприклад, в Україні є 6 районів з населенням до 10 тисяч людей, у 9 районах проживає більше 100 тисяч людей, у 3 районах – понад 150 тисяч. При однакових функціях – обсяг роботи різний. Також 26 районів вже повністю покриті спроможними громадами, 173 райони на 50% і більше покриті громадами. Переважна більшість повноважень перейшла саме до громад від органів влади районного рівня. Тобто система не збалансована.
Тому настав час вирішувати питання реорганізації влади на районному рівні. І зробити це необхідно до чергових місцевих виборів, які мають відбутися у жовтні 2020 року.
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber