У Вінницю прибув черговий гуманітарний вантаж, який зібрали жителі німецького міста-побратима Карлсруе. Переважна кількість допомоги призначена для закладів освіти та лікарень.
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
Цього разу до Вінниці направили дві фури, заповнені різними речами. Окрім приладдя для закладів освіти та лікарень, там було й чимало речей для немовлят та дітей старшого віку - візки, ліжка, стільці для годування, автокрісла, одяг, взуття, рюкзаки, підгузки, іграшки тощо. Також надійшло чимало верхнього одягу для жінок та чоловіків, обгорнуті плівкою матраци і ковдри, а також різне побутове приладдя.
“Зможемо підсилити наші лікарні новими ліжками, тумбами та візками. А укриття в закладах освіти дообладнаємо партами, стільчиками та дошками, щоб діти змогли комфортно перечікувати повітряну тривогу та навіть продовжувати навчання. Для того, щоб зібрати ці дві фури, у німецькому місті організували тематичні ярмарки, до яких долучилися не лише корінне населення, а й українці, місцева єврейська громада та представники бізнесу. Підтримка з боку партнерів надважлива і вселяє надію, що разом ми зможемо здолати всі виклики!”, - зазначив вінницький міський голова Сергій Моргунов.
За словами заступника вінницького міського голови Андрія Очеретного - це місто, яке першим зреагувало на блекаути в Україні. Торік вони укомплектували 11 мобільних пунктів незламності - це намети, генератори, нагрівачі, дощані підлоги, ліжка, подовжувачі та інше необхідні засоби. Згодом вони передали дві пожежні машини для ДСНС У та два фургони, які працюють на будівництві “Муніципального житла”, де найбільша квота виділена саме учасникам бойових дій.
“Наше налагодження побратимських відносин - це унікальний приклад. Від нашого першого контакту з муніципалітетом та громадою Карлсруе до підписання угоди про побратимство між нашими містами минуло лише дев’ять місяців. Як зауважують німецькі партнери, такого досвіду у них ще не було. Найкоротший шлях, який вони пройшли від знайомства до офіційного підписання, був з французьким містом Нансі й тривав він п’ять років. Однак ми пройшли цей шлях за дев’ять місяців і маємо цікаве продовження, адже нашій громаді запропонували долучитися до утворення “трикутника взаємодії” між Карлсруе, Нансі та Вінницею”, - додав Андрій Очеретний.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast