Начальник спеціального резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України вінничанин Максим Шаповал був підірваний у власному авто 27 червня в одному з районів Києва. Його підрозділ першим зайшов та утримував Донецький аеропорт. Головне управління розвідки Міноборони напередодні дня розвідника опублікувало повну біографію офіцера.
Біографія героя:
Народився Максим Михайлович Шаповал 06 липня 1978 року в місті Вінниця у родині військового льотчика.
Після закінчення школи обрав професію військового, як його батько й дід, закінчив Військовий інститут Національного технічного університету України та розпочав службу у військових частинах розвідки.
За час проходження служби брав участь у миротворчих операціях.
Згодом очолив спеціальний резерв Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
З початку російської збройної агресії Максим Михайлович виконував завдання щодо захисту незалежності і територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Був учасником найбільш важких боїв 2014–2015 років. У цей час воїни-розвідники часто виконували бойові завдання ціною власного життя. Вони не зрадили, не сховалися за спинами інших, мужньо переносили надлюдські навантаження і разом з тим – майстерно виконували свою роботу.
Безпосередньо брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту – Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника.
Максим Шаповал зробив вагомий особистий внесок у документування злочинної присутності збройних сил країни-агресора – Росії на території нашої держави. Організовував та проводив роботу щодо викриття кадрових військовослужбовців російських окупаційних військ, які вели бойові дії проти українських воїнів.
Деякі операції, які проводив полковник Шаповал, стосувалися своєчасного оповіщення про розгортання російської артилерії, завдяки чому вдалося врятувати життя сотням українських військових та мирних мешканців, які могли загинути під ударами російських окупантів.
Незважаючи на високу посаду, Максим Михайлович більшість часу проводив зі своїм підрозділом в районі проведення АТО та особисто очолював розвідувальні групи спеціального призначення. Так, у травні 2014 року він командував групою, яка звільняла Донецький аеропорт, та був першим із тих мужніх та сильних духом воїнів, яких навіть ворог, вражений їх безстрашністю та стійкістю, прозвав “кіборгами”.
Максим Шаповал був справжнім професіоналом, офіцером з унікальними знаннями та навичками і головне – безмежно любив Україну.
Полковник Шаповал трагічно загинув 27 червня 2017 року внаслідок зухвалого терористичного акту, спланованого російськими спецслужбами.
З першого дня офіцерської служби і до останнього подиху Максим Шаповал проходив службу у воєнній розвідці. Його мужність і відвага, патріотизм та відданість своїй справі є прикладом для всіх співробітників воєнної розвідки України.
Указом Президента України від 30 червня 2017 року № 169/2017 полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно військове звання генерал-майора (посмертно). Його навічно зараховано до списків військової частини якою він командував, та внесено в Книгу Слави Головного управління розвідки Міністерства оборони України, що була заснована з метою увічнення пам’яті осіб, які зробили вагомий внесок у розбудову воєнної розвідки України.
Указом Президента України від 7 вересня 2017 року № 264/2017 за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності та безпеки держави, самовіддане служіння Українському народові генерал-майору Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Президент України також підписав Указ про присвоєння імені генерал-майора Максима Шаповала спеціальному резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України. У документі зазначається, що ім’я присвоєно з метою увічнення пам’яті Героя України Шаповала, зважаючи на особливі заслуги перед Батьківщиною, виняткові мужність та героїзм, виявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також враховуючи бойові заслуги, зразковість виконання поставлених завдань та високий професіоналізм. Глава держави вручив новий прапор підрозділу.
У Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби відбувся забіг «K9 Race». Військовослужбовець Артур Ковальчук та його вірний чотирилапий напарник Бадді з Вінниччини вибороли почесне перше місце серед великих порід службових собак.
Про це повідомляють у Могилів-Подільському прикордонному загоні.
"У змаганнях взяли участь 19 прикордонників та собак із усієї ...
10 червня у Києві вшанували військовослужбовців, які з гідністю несуть службу в лавах Збройних Сил України та Національної гвардії. Міський голова Віталій Кличко вручив міській відзнаки. Серед удостоєних медик з Вінниччини Юрій Армаш.
Про це повідомляє районна газета "Ямпільські вісті".
Нагородження відбулося під час пленарного засідання сесії Київської ...
У Вінниці розпочав роботу другий в Україні відкритий простір спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України «Артан». Перший на початку березня запустили у столиці.
Про це повідомляють у спецпідрозділі ГУР МО України «Артан».
«Для ветеранів – це місце підтримки, довіри, фахової допомоги. Для цивільних – нагода дізнатися, хт...
Обірвалося життя військового Дмитра Шаповалова з села Йосипівка, що біля Козятина. Захисник повернувся з російського полону під час обміну 26 квітня 2023 року.
Про це повідомила керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юлія Павлюк, а також дружина бійця Олена Шаповалова.
"Зупинилося серце молодо...
У Подільському регіональному центрі онкології розпочали реконструкцію цитологічної лабораторії. Підрозділ є ключовою ланкою в системі раннього виявлення онкозахворювань у Вінницькій області.
Про це повідомляють у Подільському регіональному центрі онкології.
"Ми оновлюємо цитологічну лабораторію, один із найважливіших підрозділів нашого закладу. Саме тут щодня визначаєть...
7 червня до Вінниці прибув черговий трамвайний вагон Tram 2000. Транспорт передають з Цюриха.
Про це повідомляють у Вінницькій транспортній компанії.
"Це вже 40 вагон з 70, які наша громада отримає в межах проєкту «Цюрихські трамваї». Наразі трамвай проходить детальне обстеження нашими спеціалістами: перевіряємо технічний стан, візки, готуємося до рем...