У 59 окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка служить двоюрідний правнук генерал-майора. Чоловік родом з Крижополя, що в Тульчинському районі.
Про це повідомляють у 59 бригаді.
Побратими дали чоловікові псевдонім «Йомайо», тому що він не матюкається. До Збройних сил пішов на початку вторгнення РФ.
"Реальної історії сім’ї не знав. Вона мені відкрилася тільки в 1989-го, коли з армії повернувся. Через дорогу жив брат мого діда. Він і сказав, що в нашій родині був генерал. Мені відкрилися очі. Будучи полковником, дід Яків сам йшов в атаку. Був високого зросту – тобто, вразливий для влучання. Але це не зупиняло генерала. Коли йшов до війська 24 лютого, настанова самому собі була така: бути гідним його пам’яті. Шкодую, що не був поки на його могилі. Діти відвідували", - розповідає родич військового.
На початку війни «Йомайо» перебував у роті охорони. З неї сформували другий стрілецький батальйон. Спочатку підрозділ направили в Подільськ на Одещині, згодом під Миколаїв, а потім на Донеччину. У 2023 році отримав поранення. Тривалий час відновлювався у місці дислокації, розташованому далеко від фронту.
Яків Гандзюк - український військовий діяч часів Перших Визвольних змагань, генерал-майор за Тимчасового уряду та отаман бригади армії УНР. Народився 21 березня 1873 року в селі Багринівці (сучасна Літинщина). Після п’яти класів пішов добровольцем до 47 піхотного Українського полку, який дислокувався у Вінниці.
У 1917 року Гандзюк отримав звання генерала і керував піхотною дивізію у складі армійського корпусу під командуванням Павла Скоропадського. Після більшовицької окупації Києва у лютому 1918 року Гандзюк потрапив у полон та був розстріляний.
Нагадаємо, 6 травня 2020 року президент України підписав указ про присвоєння почесних найменувань військовим частинам. 59 окремій мотопіхотній бригаді, яка дислокується на Вінниччині, присвоїли ім’я видатного діяча УНР Якова Гандзюка.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast