На Вінниччині з початку року зафіксовано 11 випадків інфікування лептоспірозом. Троє захворілих померли.
Про це повідомляють у головному управлінні Держпродспоживслужби Вінниччини
У всіх випадках йдеться про чоловіків від 14 – 62 років. Зараження відбулось під час купання та риболовлі. Випадки реєстрували: Вінниці, Гайсинському, Могилів-Подільському, Жмеринському та Тульчинському районах. Джерелами інфікування лептоспірозом були гризуни, водний фактор передачі захворювання (купання в стоячій воді річки села Немія, ставка села Джугастра, річки Сіб селища Дашів, ставка села Махнівка, села Тарасівка, річки Південний Буг та озера в районі «Тяжилів» у Вінниці).
Лептоспіроз – небезпечна інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.
Нагадаємо, 16-річний Данило Максимчук після купання у Південному Бузі підхопив смертельну інфекцію лептоспірозу. Хлопець ледь не помер після того, як через захворювання відмовили нирки та печінка.
Довідка:
Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається. Збудник потрапляє у воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних гризунів. У тіло людини бактерія проникає через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки очей, носа чи рота. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту чи навіть смерті.
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних. Від людини до людини захворювання не передається.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber