У реабілітаційному госпіталі Вінниччини активно ставлять на ноги поранених військовослужбовців. Тут відновлюються пацієнти з ураженнями периферичних нервів, кінцівок та хребта, а також ті, хто пройшов декілька етапів лікування.
Про це розповідають у Командуванні медичних сил Збройних сил України.
Реабілітація поранених воїнів - важкий та тривалий шлях, що розуміє й весь медичний персонал шпиталю. Для надання відповідної допомоги у закладі працює кілька відділень: реабілітаційне, терапевтичне та хірургічне.
Віктор - один із перших та найважчих пацієнтів цього медичного закладу. Для його відновлення розробили індивідуальну програму відповідно до реабілітаційного потенціалу. Початковий етап передбачав постільний режим. Водночас лікарі один-два рази на день вертикалізували чоловіка, що починали буквально з кількох хвилин. Адже коли привезли, він практично не підводився з ліжка. У чоловіка були поламані ребра, хребці, кістки тазу та стегна. Тому військові хірурги встановили йому апарати зовнішньої фіксації (АЗФ) на поперек та нижню кінцівку.
“Я в цьому госпіталі із перервами на відпустку вже майже рік. Був практично в усіх відділеннях, знаю багатьох лікарів і медсестер, а вони всі знають, що зі мною потрібно робити. Звісно, ще є проблеми, над якими слід багато працювати, але загалом почуваюсь зараз добре. А головне - можу ходити, і все це завдяки медикам, зокрема і реабілітологам шпиталю”, - розповів поранений боєць.
Медики зазначають, що тривале перебування пацієнта в положенні лежачи загрожує розвитком порушень у роботі різних органів. Адже природним для людського тіла є вертикальне положення, тож для нормального кровотоку, обміну речовин і підтримки м’язового тонусу тіло не повинно довго лежати.
“Найголовніше в нашій роботі - комплексний підхід до відновлення поранених, це набагато дієвіше та результативніше, ніж застосовувати кожен метод окремо. Медикаментозне лікування, фізіотерапія, фізичні навантаження, робота психологів, ерготерапевтів - робимо все, щоб навчити пацієнта не просто жити з тими можливостями і в тих умовах, які він має, а й щоб він повернувся до активного життя навіть після важких поранень. Для цього лікарі постійно навчаються та вдосконалюються. І, звісно, залишаються просто людьми. Прагнемо створити всі умови для наших пацієнтів, щоб вони, повертаючись додому, відчували підтримку, знали, за що і за кого вони воюють, і були впевнені, що їм допоможуть”, - додали у медзакладі.
У хірургічному відділенні проводять необхідні ургентні та нескладні оперативні втручання, де встановлюють і замінюють ВАК-апарати, які пришвидшують загоєння ран. Велику частину часу у хірургів займає вторинна обробка ран після вибухових травм, котрі мають тривалий період загоювання, та перев’язки.
У терапевтичному відділенні пацієнти отримують допомогу при гострих станах, зокрема гіпертонічному кризі, порушеннях серцевого ритму, виразковій хворобі тощо. А у реабілітаційному працюють дві мультидисциплінарні команди, до складу яких входять лікарі ФРМ, фізичні терапевти, ерготерапевти та їхні помічники, зокрема психологи та реабілітаційні медсестри. Вони навчають поранених заново ходити, писати, та розмовляти. Однак наразі у госпіталі не вистачає фахівців з мови та мовлення, оскільки їх загалом бракує у країні.
“Практично всі фізіотерапевтичні процедури, доступні на сьогодні, ми використовуємо. І попри деякий скепсис щодо цих методів лікування, із досвіду можу сказати, що все разом працює дуже добре. Апаратна фізіотерапія є великим помічником для реабілітації поранених. Пацієнти, які не мають протипоказань, після процедур відмічають, що покращується сон, зменшуються больові відчуття, дискомфорт та швидше минає запалення. Також гарно прогріваються глибокі м’язи, і реабілітологам легше та краще працювати з пацієнтами, які вже більше підготовлені до роботи із навантаженнями і силовими вправами”, - розповіли у госпіталі.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast