На території "Історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму", більш відомого, як ставка Гітлера "Вервольф" знайшли підземну будівлю. Дослідження проводили з 2018 року. У них взяли участь науковці з Києва, які використовували в роботі сучасні методи зондування та супутникові знімки.
У 2018 році Вінницький обласний краєзнавчий музей підписав угоду з Інститутом прикладних проблем екології, геофізики і геохімії (м. Київ). Науковці виконали дослідження на території Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму в Стрижавці Вінницького району. Очолював групу директор Інституту, член-кореспондент НАН України професор Микола Якимчук. Роботи проводились у два етапи.
Як розповів редакції сайту Vinbazar.com завідувач меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму Сергій Гареник, останнє дослідження території ставки "Вервольф" проводились в 1989 році. Доступу до цих матеріалів немає. Тому вирішили провести повторне обстеження.
"В дослідженнях, які проводили 30 років тому, була виявлена якась пустота. Тому ми цілеспрямовано пішли на дослідження для того, щоб підтвердити або спростувати цю інформацію. Науковці надали нам інформацію про те, що виявили підземне приміщення. Прослідковується будова неприроднього походження, тобто створена людиною. Але все це потребує додаткового вивчення. Поки що ми працюємо з наявною інформацією, тому мова про розкопки наразі не йде", - зазначив Сергій Гареник.
За інформацією науковців, підземна будівля має чотири поверхи та знаходиться на глибині від 3 до 11 метрів. Невідомий комплекс розташований неподалік відомого басейну Гітлера.
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї повідомили деталі звіту Інституту прикладних проблем екології, геофізики і геохімії (м. Київ).
"На І етапі робіт виконана частково-резонансна обробка знімків окремих ділянок, що дало можливість констатувати наявність на території ставки підземних споруд, заповнених повітрям та рідиною. А дослідження 2019 р. ІІ етапу, виконані методом вертикального електрорезонансного зондування в реальних польових умовах, дали можливість виявити і оконтурити «рукотворний об’єкт», як його визначили науковці.
В зоні дослідження фіксується сигнал від рукотворного підземного об’єкту, будівлі в чотири поверхи з бетонними перекриттями, тунелем на глибині 9,96 – 11,75 м.
Сигнали пустот (приміщення на одному рівні) фіксуються в чотирьох інтервалах глибин, висота приміщень 1,8 м:
3,01 – 4,82 м;
5,22 – 7,01 м;
7,55 – 9,36 м;
9,94 – 11,76 м.
На першому і другому рівнях пустот від поверхні фіксуються сигнали газів аргону і радону.
Визначення вмісту третього і четвертого рівнів пустот потребує додаткових досліджень", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Вінниці презентували 3D макет ставки Гітлера "Вервольф" (Фото)
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber