Вінницьку область планують укрупнити в 3 райони. Цілком проєкт планують завершити до жовтня, коли відбудуться місцеві вибори. Як саме території об'єднають наразі не представлено.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода і народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін під час онлайн-пресконференції "Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: "геолокація" реформи".
"В останній редакції подання облдержадміністрації вінницької передбачається три райони, а не п’ять. Хоча пропозиція про п’ять районів вона так само обговорювалась. Що стосується власне методики і параметрів, вони в принципі, ніколи не приховувались, здається на сайті Децентралізації оприлюднені це мова і про населення там 150 тисяч і так далі", – прокоментував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.
Справді раніше представляли проєкт поділу Вінницької області на 5 районі.
попередній план укрупнення, від якого сьогодні відмовилися
Як виглядатиме новий вид укрупнення наразі не представлено, але реорганізацію планують зробити до чергових місцевих виборів, які мають відбутися у жовтні 2020 року. В кожному новому районі має проживати не менше 150 тисяч людей. На сьогодні Вінницька область поділена 27 адміністративні одиниці.
Шлях до завершення поділу досить складний. На цьому вказує заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода.
"Після затвердження перспективних планів Уряд окремим рішенням має затвердити адміністративні центри і території громад, як передбачено законом. Після цього будуть прийняті фінальні рішення Уряду стосовно субрегіонального рівня – ліквідації старих і утворення нових районів. Потім, щоб розмежувати повноваження, потрібно буде приймати нові редакції базових законів "Про місцеве самоврядування в Україні" і "Про місцеві державні адміністрації". А щоб підкріпити повноваження фінансами, необхідно буде вносити зміни до Бюджетного і Податкового кодексів", – окреслив план подальших кроків реформи В’ячеслав Негода.
- А щодо недоступності послуг після укрупнення районів… Це «лякалка», яку розповсюджують місцеві еліти, щоб зберегти статус-кво. Коли ми кажемо про реформування субрегіонального рівня, ми піклуємося насамперед про державне представництво на цій території. До надання послуг, які люди мають отримувати у громадах, а не у районах, це не має відношення. Ніхто не повинен їздити у район за довідками. Ми пропонуємо, щоб усі послуги надавалися навіть не просто у центрах громад, а й у старостатах, щоб людям не потрібно було навіть виїжджати з власного села заради отримання довідки. У районному центрі будуть податкові, місцеві адміністрації тощо, але довідки надаватимуться у громадах… Райони укрупнюються для того, щоб державі легше було керувати тими чи іншими територіями, а зовсім не для громадян, які загалом не повинні зауважити цих змін, - зауважив заступник міністра.
Читайте також: В Уряді затвердили перспективний план формування територій громад Вінницької області. Перелік
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber