31 жовтня затримали блогера Олександра Шавлюка. Чоловік, який називав себе адвокатом та журналістом, знімав ролики з критикою дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, влади, а також інших силових структур.
Про затримання розповіла дружина Сніжана Шавлюк, в опублікованому відеролику на каналі блогера (згодом було видалене - ред).
За словами словами жінки, Шавлюка затримали представники Служби безпеки України. Слідча група провела обшук у будинку, де мешкає сім'я та вилучила кошти, а також зброю. Чоловікові інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період згідно частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України. За подібне передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Дружина також уточнила, що обшуки провели й у батьків затриманого, а його перевезли до іншого району.
"СБУ затримала вінницького блоХера, майже "журналіста" та трішки "напів-адвоката" Олександа Шавлюка, який полюбляв збирати для себе кошти та поливати брудом реальних журналістів і активістів регіону. Під час обшуку в Шавлюка знайшли арсенал "чорної" зброї. Його підозрюють у шпигунстві на користь ворога. Завтра Вінницький міський суд обере йому запобіжний захід - тримання під вартою", - учточнив активіст Володимир Черкас.
Згідно довідки журналістів видання "Бабель", які робили розслідування про його діяльність, Олександру Шавлюку 39 років. Проживає у Козятині. За його словами, він — магістр права, має понад 16 років стажу в юриспруденції і провів «десятки резонансних справ». Проте зараз Шавлюк не адвокат, його даних немає у Єдиному реєстрі адвокатів України. Після виборів 2014 року Шавлюк був помічником депутата Вінницької обласної ради від партії «УКРОП» Олексія Бородія. Згодом, у 2020 році сам балотувався до Вінницької міської ради від партії «Воля», але програв.
До початку великої війни блогер мав невелику аудиторію. Спершу він запамʼятався мітингом проти ПЦУ в 2018 році. У 2020 році на хвилі карантинних обмежень через пандемію коронавірусу Шавлюк почав знімати "викривальні" відео. Сьогодні на його канал підписано 389 тисяч користувачів.
Влітку блогера внесли до бази "Миротворця" за перешкоджання законним діям Збройних сил України.
Оновлено:
У Вінницькій обласній прокуратурі зазначили, що блогера підозрюєть у шахрайстві та перешкоджанні законній діяльності ТЦК і СП.
"Блогер систематично публікував інформаційні матеріали про нібито незаконність діяльності територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки та поширював їх через різні інтернет-сервіси. У своїх висловлюваннях він постійно вдавався до персоніфікованих образ честі й гідності військовослужбовців ТЦК і СП у зв’язку з виконанням ними своїх службових обов’язків. Підозрюваний спонукав широке коло громадян України ігнорувати законні вимоги держави, а саме – ухилятися від мобілізації та не виконувати військовий обов’язок. Такі дії є не лише кримінально протиправними, а й мають дестабілізуючий вплив на обороноздатність держави, перешкоджають ротаційним процесам в силах оборони, військовослужбовці яких відчувають моральне і фізичне виснаження від тривалого перебування на фронті", - йдеться у повдіомленні.
Крім того, чоловік використав свою діяльність як спосіб заволодіння чужими коштами шляхом обману. Для цього він на своєму каналі розмістив оголошення з неправдивою інформацією про збір грошових коштів на підтримку ЗСУ, зазначивши для переказів реквізити банківських карток своєї матері. Надалі переказані донаторами кошти підозрюваний знімав готівкою, витрачав на власний розсуд без будь-якого звітування про їх використання на благодійні потреби.
За процесуального затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) та ч. 1, 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast