
У місті Бар розгорівся скандал навколо знайденого складу польових кухонь, протигазів та консервації, яка датована 2022 роком. Майно виявили підлітки у занедбаному приміщенні. У міській раді відреагували.
Про це повідомляє місцеве видання Бар.city.
Кілька днів у місті помічали дітей, які ходять у протигазах. Згодом місцеві активісти опублікували запис з занедбаного приміщення, де зберігалися польові кухні, засоби особистого захисту, техніка та домашня консервація, яку згідно маркування, передали мешканці старостинських округів у 2022 році.
"Всі ви знаєте про те як підлітки люблять шукати чи то спокій, чи то пригоди у старих, закинутих будівлях? Нещодавно компанія дітлахів, хлопчиків та дівчат 12-13 років, знайшли одну таку будівлю, та почали її досліджувати. І ви навіть уявити не зможете, що ж там знайшли діти! А знайдено там було от що: консервація для військових передана 12.03.2022 року Луко-Барським старостинським округом. Польові кухні. Протигази нові, в ящиках та насипом. Старі автомобілі вантажні - радянського виробництва. Частини розібраних автомобілів легкових. Дуже хочеться запитати тих осіб, що забирали цю допомогу по селах. Ви, суки, Бога в серці маєте?", - написала жителька міста Аліна Забіяка.
Схожу публікацію оприлюднив місцевий депутат та член громадської організації "Барське Об'єднання ветеранів АТО та волонтерів" Денис Гордієнко. За його словами, склад виявили на території одного з місцевих підприємств. Серед знайденого близько тисячі банок тушківки, яку передали з Лука-Барського, Васютинського старостинський округ та села Рожепи, більше сотні протигазів, дві армійські польові кухні, пару радянських вантажівок та ще купа гнилого мотлоху.
У Барській міській раді вийшли з роз'ясненням ситуації. В опублікованому зверненні йдеться, що консервація - це стратегічний резерв громади, а до іншого, міська влада не має відношення. Також наголосили, що звернулися до правоохоронців через проникнення сторонніх осіб на приватну територію.
"Повідомляємо, що підвальне приміщення, про яке йдеться в публікації, є приватною власністю. Приміщення використовувалося для зберігання консерв виключно на підставі Договору відповідального зберігання від 14 березня 2022 року між Барською міською радою та споживчого товариства «Барчанка».
Зазначаємо, що частина харчової продукції, яка може бути ідентифікована на фото- та відеоматеріалах публікації (830 банок консервованої продукції), відноситься до матеріального резерву Барської міської територіальної громади, формування яких здійснювалося відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуації», якої зобов’язаний дотримуватись кожен орган місцевого самоврядування, і про що Барська міська рада звітує перед відповідними органами.
Відповідно, зазначений залишок зберігався як резервний запас для оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації та першочергові потреби військових і соціально вразливих категорій населення.
Щодо інших предметів, які могли бути виявлені у зазначеному приміщенні, повідомляємо, що вони не належать до майна комунальної власності та не мають жодного відношення до Барської міської ради.
Додатково зазначаємо, що Барська міська рада ініціюватиме звернення до правоохоронних органів з приводу встановлення осіб, які незаконно проникли до приміщення, де, зокрема зберігалася частина матеріального резерву громади, яким і надасть усі необхідні документи для проведення об’єктивного досудового розслідування.
Шановні громадяни, просимо не поспішати довіряти неперевіреній інформації, чиїмось припущенням. У непростий час особливо важливо зберігати повагу одне до одного та спиратися на достовірні джерела. Шкода, що попередні дописи та фото- і відеоматеріали про спільну роботу громади для військових, ВПО не отримували такого поширення та популярності", - йдеться у повідомленні.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast