Сьогодні, 31 серпня, у Вінниці відкрили після реконструкції площу Гагаріна. Три місяці знадобилося робітникам, аби змінити дренажну систему, трамвайні колії та постелити новий асфальт. У звичному режимі трамваї почнуть ходити вже з 5:00 1 вересня.
Оновлену площу приймали мер міста Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та секретар міської ради Павло Яблонський. Реконструювали один з основних трамвайних вузлів з 28 травня. Робітники поспішали завершити роботи до навчального року і, незважаючи на проливні дощі, що тривали влітку, все ж змогли вкластися у відведені терміни.
Працівників, які оновлювали площу нагородили грамотами та грошовими преміями. Основну частину реконструкції виконував підрядник із Львова спільно із співробітниками "Вінницької транспортної компінії". Загальна кошторисна вартість робіт становить 34 мільйони 650 тисяч гривень. 26 із них виділили з Фонду регіонального розвитку, ще 8 мільйонів отримали з міського бюджету.
- Дуже багато було різних сумнівів серед вінничан та різних пліток, накштал: "вони не встигнуть", "це дуже довго", "важко дістатися". Але ми були впевнені, що тут працює серйозний потужний колектив, що ми виконаємо всі роботи вчасно, і це можна було зробити ще й через те, що фінансування вчасно надходило, - сказав мер Вінниці звертаючись до робітників.
Основною особливістю змін стало те, що трамвайні колії встановлювали не на асфальт, а на спеціальні плити, до яких потім кріпилися рейки. За словами начальника "ВТК" Миколи Форманюка, така практика використовується у Європі. Оновили також дренажну систему під площею та постелили новий асфальт. До кінця тижня, ще планують обладнати зупинку.
Під час відкриття у очільника міста запитали й про чутки, які ходять Вінницею пов'язані з оновленням площі Гагаріна. А саме про те, що реконструкцію почали, аби вивести воду з недобудованого торгового центру під "Вінницьким Універмагом".
- Плітки, звичайно, людям потрібно покласти ложку дьогтю в бочку меду і преплисти, що все це не прото так. Не для того, щоб нормально їздив транспорт і пересувалися пішоходи, а для того, що це комусь вигідно, - сказав Сергій Моргунов.
Директор "Вінницької транспортної компанії" Микола Форманюк також запевнив, що жодного відношення конструкція "Універмагу" до реконструкції площі не має.
Розповіді про цілющі джерела та криничну воду, що лікує від різних хвороб, люди передають з покоління в покоління. Часто такі місця сприймають за локальні святині, окремі стають магнітами для паломництва, а інколи й останньою надією на одужання. Вистачає подібних об’єктів шанування й у Вінницькій області.
Редакція сайту Vinbazar.com зробила підбірку 10 джерел на Вінниччині, які вважаю...
Військовослужбовця бригади «Червона Калина» Віталія Ніколайчука, який повернувся з ворожого полону, зустріли у Калинівці. На центральній площі міста зібралися рідні, друзі, знайомі, сусіди.
Про це повідомляє місцеве видання Калинівка.city.
У липні 2023 року після важких боїв на Запоріжжі, контузії та поранення Віталій Ніколайчук потрапив у ворожий полон. Рік і десять міся...
Метеорологічну станцію "Білопілля" у Глуховецькій громаді Хмільницького району відвідали спеціалісти Українського гідрометеорологічного центру. Фахівці готують матеріали для нової фази спільного проекту з Фінським метеорологічним інститутом.
Про це повідомляють в Українському гідрометеорологічному центрі.
"Метеорологічна станція "Білопілля" — це...
8 липня звання Герой України присвоїли захиснику "Азовсталі" Назарію Гринцевичу з Вінниці. Боєць з позивним "Грінка" приєднався до "Азову" з повноліттям, захищав Маріуполь, пройшов російський полон, а після звільнення повернувся на передову. Загинув у травні 2024 року.
Відповідний указ опубліковано на сайті президента України.
"За особисту мужність і...
У Вінниці провели огляд арештованого будівельного майданчика, де раніше знаходився готель "Південний Буг". Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва землю передали в управління Національному агентству з розшуку та менеджменту активів.
Про це повідомляють у Центрально-західному міжрегіональному територіальному управлінні Агентства з розшуку та менеджменту активів...
У селі Уладівці Іванівської громади зустріли звільненого з полону захисника Юрія Дячинського. Чоловік перебував у ворога два роки і два місяці, з березня 2023 року. Повернувся у травні під час обміну «1000 на 1000».
Про це повідомляє місцеве видання Калинівка.city.
Для земляка організували кортеж на мотоциклах із синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами, який с...