Події, що відбулися у Вінниці 6 грудня, викликали чималий резонанс у суспільстві. Захоплення будівлі ОДА та оголошення про створення Вінницької Народної Ради (ВНР) стали ТОП-новинами минулого тижня. Організаторів штурму звинуватили в сепаратизмі. Але хто ці самі "організатори"? Серед інших виділяються 4 постаті "активістів", статки яких вимірюються в мільйонах гривень.
Віктор Маліновський
(Сюжет ТСН за 6 грудня 2014 року 1:58)
Відомий у Вінниці бізнесмен та фігурант кількох кримінальних справ Віктор Маліновський брав активну участь у подіях під Вінницькою ОДА 6 грудня.
Ось як його характеризують у досьє на сайті infostok.org.
"Маліновський характеризується близьким оточенням як підступна, авантюристична, непорядна людина. Колекціонер холодної зброї. Певний час сферою діяльності Маліновського були валютні операції, транспортні та пасажирські перевезення (служба таксі), незаконне виготовлення та реалізація фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, за що неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за ч.1,2 ст.148-3, ч.2 ст.165, ст.172 КК України. В той же час, за допомогою цілого ряду створених підприємств В.Маліновський розробляв різноманітні схеми та методи з метою ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.
Користуючись недосконалістю законодавства став власником ряду підприємств та об’єктів нерухомості: ВАТ «Ламповий завод», «Сільськогосподарське управління» Вінницької області. Повну біографію читайте "тут".
"У Вінницькій філії «Ерсте Банку» Маліновський ще у листопаді 2008 року взяв іпотечний кредит у розмірі 400 тисяч доларів, щоб придбати квартиру на чотири кімнати загальною площею 237,1 кв. м на останньому поверсі будівлі, що мала вид на річку Південний Буг.
Купівля квартири відбувалась шляхом придбання у забудовника відповідної облігації номіналом 895,584 тис. гривен за договірною вартістю 4,146 млн. грн. Отже, у цьому випадку банк давав Маліновському суму, що покривала трохи більше 50% вартості квартири.
Проте, виявилось, що за два дні до підписання іпотечного договору із банком Віктор Маліновський взяв безпроцентну позику у іншої фізичної особи у розмірі 2,5 млн. грн. Ці гроші знадобилися йому для придбання цієї ж квартири. Але банк нічого не знав про існування ще одного позичальника у бізнесмена Маліновського."
Маліновський не виплачував кредит і квартиру за заборгованість забрав перший позичальник, а банк залишився з "носом", тому, що окрім придбаної квартири у бізнесмена більше жодного майна офіційно не було.
Зверніть увагу на суми позик.
За кілька днів до штурму Маліновського бачили в оточенні такого собі "адепта російського світу" на Вінниччині Валерія Пушиліна, який є президентом Фонду сприяння розвитку міжнародного співробітництва та захисту прав і свобод громадян товариства "Україна - Росія" та постійно їздить відрядження до Москви. До речі, Пушилін є активним дописувачем на сайті "Українського вибору" що має відношення до Вітора Медведчука. Повідомляє видання vindaily.info.
(4 грудня. Вінниця, готель "Поділля". Віктор Маліновський разом з Валерієм Пушиліним)
Януарій Шостак
Також, активний учасник подій 6 грудня та інших масових заходів, що відбуваються у місті. Після того, як міліція намагалася затримати Януарія 8 грудня, зник із міста. Власник мережі ломбардів у Вінниці, член Вінницького осередку партії "Батьківщина", організатор екскурсій "Вінницькими Межигір'ями".
"Юрій-Януарій Шостак, висунутий в одномандатному виборчому окрузі №17 із центром у місті Ладижин партією "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (на позачергових виборах до Верховної Ради, програв - ред. ), директор відділення "Лувр" і "Кардинал" товариства "Ломбард" Шостак і Ко".
"Януарій Шостак живе в мікрорайоні «Поділля», його родина купила дві квартири, які займають весь поверх. Одна квартира розміром 120 кв.м, друга – 70 кв. м."
Олексій Фурман
Український політик. Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода». З 11 березня 2014 — народний депутат України 7-го скликання. У червні 1993 заснував ТзОВ «Козак+», де і працював на посаді директора до 2014 року. Після подій 6 грудня обраний учасниками мітингу "народним губернатором" Вінницької області. Член Вінницької Народної Ради (ВНР), сформованої після захоплення ОДА.
"У декларації за 2011 рік, яка була розміщена на сайті ЦВК, коли Олексій Фурман у 2012 балотувався у Раду, не значиться жодного майна. Загальний дохід за 2011 рік - 28 472 гривні (приблизно по 2373 гривні на місяць. - Авт.). Вказане авто - Toyta RAV 4, 2010-го року. Щоправда, автомобіль цей не з дешевих, на одному із автомобільних форумів знаходимо подібну марку, за яку правлять 345 тис. грн. Тож, аби назбирати на нього грошей, тільки зарплату потрібно було відкладати років з десять".
До слова, у декларації, яка опублікована на сайті Верховної ради за 2013 рік, зазначено, що його дохід склав 43 тисячі 974 гривень, а членів родини всього 9 189 гривень.
"Його квартира, куди і запросив, журналістів, зареєстрована не на нього, а на матір. На сьогодні вона займається бізнесом. І, як зізнається, Олексій Фурман, таким чином заохочує його".
Хоча сайт "Политрада - все по полочкам" подає інформацію, що Фурман, незважаючи на скромний дохід зазначений у декларації, давав гроші на ВО "Свобода".
"У 2008-му став придивлятися до БЮТ, не зрослося «з принципових позицій». Тоді ж Фурман, за його запевненням, звернув увагу на «Свободу». На президентських виборах був довіреною особою Олега Тягнибока у Вінниці і заявляв, що вклав "чималі кошти в його кампанію".
"- На жаль, владний тиск і переслідування за політичною ознакою стають характерною ознакою нашого життя, у Вінниці зокрема. Сьогодні бізнес, до якого я маю особисту причетність, переслідують різноманітними перевірками".
"Ця історія стала приводом для окремого брифінгу у Верховній Раді із заступником Голови "ВО Свобода" Андрієм Мохником, де Фурман давив на політику і жалість, мовляв режим вдався до того, що арештували навіть пенсію моєї матері, з якої хочуть щомісяця відраховувати.
Варто, зазначити, що ця історія слугувала чи не головним мотивом причетності Фурмана до вінницького Майдану, де він найперше вимагав зняття з посади начальника ДАБІ, який штрафував ресторан.
А про мамину пенсію Олексій Юрійович, звісно, прибрехав, тому що на ФОП Фурман Наталія Федорівна рахувалось куди ліквідніше майно. А саме:
1. Ресторан "Фата-Моргана" за адресою: Вінницький район, с. Зарванці, вул. Зарічна,20;
2. Приватний будинок за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 40-42;
3. 2 земельних ділянки у с. Зарванці Вінницького району;
4. 2 земельних ділянки у с. Якушенці Вінницького району;
5. Автомобіль "ToytaRAW4" 2010 р.в., д.н.з АВ 5532 АО;
6. Автомобіль "Porsche Cayenne" 2008 р.в., д.н.з АВ 5555 АХ (саме цим авто вартістю близько 150 тис. доларів користується сам Фурман);
7. Автомобіль "VolkswagenBora", 2004 р.в., д.н.з. АВ 6177АА;
8. Автомобіль "MANL200", 2003 р.в., д.н.з. АВ 5610АЕ;
9. Автомобіль "Hyundai H1", 2007 р.в., д.н.з. АВ 4030 АН;
10. Автомобіль "FordTransit", 2007 р.в., д.н.з. АВ 4030 АК;
11. Автомобіль "SuzukiGrandVitara", 2007 р.в., д.н.з АВ 4030 АМ;
12. Автомобіль ";FordTransit Conect", 2013 р.в., д.н.з АВ 2789 СА.
Звісно, пан Фурман посоромився сказати, що це насправді його майно. Ну звідки у людини з доходом 28 тис. грн. в рік може взятися стільки "барахлішка"?
Проте, це тільки верхівка айсбергу.
Олексію Фурману належать, також:
1.ТОВ "Козак", яке успішно проводить торгово-економічну діяльність у "ворожій" Московії;
2. Магазин сантехніки з підвальним приміщенням по вул.600-річчя, 36;
3.Обслуговуючий кооператив Сонячний-1;
4. ПП"СВ-Гора"( вул.Стуса, 34);
5. ДП "Універсал-Вінниця";
6.ТОВ "Універсал";
7.ТОВ "Нафта-Поділля", засновник – дружина Ірина Фурман;
8.Кафе (вул. Соборна,15а);
9. Аптека (вул.Пирогова, 42) та вся земельна ділянка біля входу в лікарню ім. Пирогова (павільон);
10. ТОВ "Ексакрон", директор - брат Фурман Тарас Юрійович
11. Житловий будинок (вул. Пирогова, 40-42);
12. Магазин (вул. Космонавтів, 20);
13. Має відношення до фірми "Аргон" , кафе по вул. Гоголя,16 та по вул. Соборній, 101.
А також обласна організація ВО "Свобода", де пан Фурман записаний ще й як бухгалтер і директор.
Активний учасник більшості масових заходів у Вінниці. Є головою громадської організації "Козацький полк імені Івана Богуна". Разом із "козаками" брав участь у подіях 6 грудня під будівлею Вінницької ОДА. Воловодюк з іншими активними учасниками подій 9 грудня організував прес-конференцію у Києві, де пояснював, чому відбувся штурм.
"За освітою інженер. У держустановах не працював. Починав бізнес 1988 року з комісійного магазину. Заробленого за три роки вистачило, щоб орендувати автозаправку. Згодом відкрив станцію техобслуговування авто і ресторан. 1999-го орендував пункт прийому втор.сировини".
Всі факти та фото наведені у статті взяті із різних джерел незалежних один від одного. Вони знаходяться у відкритому доступі та можуть бути перевірені будь-ким. Посилання на них наводяться.