У Вінниці, які у всій країні, пройшла хвиля декомунізація згідно з новим Законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Усього в місті змінили назви 135 вулицям та демонтували 20 різних об'єктів. Але що сталося з цими меморіальними дошками, пам'ятниками та символами, які були зняті. Розбиралася редакція сайту Vinbazar.com.
У Вінниці визначили 20 об'єктів, які потрібно було демонтувати згідно із Законом (їх перелік можна переглянути тут). Про це читаємо у рішенні міської ради №3013. У другому пункті, зокрема, вказано:
"Власникам, балансоутримувачам будівель та споруд або земельних ділянок, на яких розташовані вищевказані об’єкти, провести їх демонтаж у встановленому порядку, передати у Вінницький обласний краєзнавчий музей та в термін до 01.02.2015 р. проінформувати виконком Вінницької міської ради щодо виконання даного рішення".
Редакція сайту Vinbazar.com завітала до краєзнавчого музею, аби подивитися, де знаходяться декомунізовані пам'ятки. У холі зустрілися із заступником директора з господарської роботи Михайлом Домбровським. Він провів нас у двір музею. Тут під відкритим небом і зберігають барельєфи та таблички, які зняли з будинків. Місце під цілодобовою охороною та наглядом відеокамер. Усього музейникам передали 8 об'єктів із 20, де знаходяться інші в закладі не знають. Пан Михайло говорить, що їх демонтажем займалися різні організації на балансі яких знаходилися пам'ятки, тому можливо хтось залишив їх собі.
Наразі кожну з дошок потрібно дослідити та описати, дізнатися про авторів, які їх створювали. Раніше ходили чутки, що всі об'єкти перевезуть до філії музею Iсторико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму, що у Стрижавці на місці ставки "Вервольф", але заступник директора краєзнавчого музею розповідає, що до цього ще далеко. Для експозиції потрібно місце, спеціальні стенди, варто провести науково роботу, тому, коли може з'явитися подібна виставка, сказати навіть не береться.
Щоправда один із декомунізованих об'єктів вже знаходиться на Вервольфі. Мова йде про пам'ятник Жовтневого повстання, який стояв перед будівельним технікумом, що біля готелю "Південний Буг". Його демонтували наприкінці січня.
Ще один об'єкт, який знаходився у списку на декомунізацію, зняли, але залишили у себе працівники Вінницького Універмагу. Макет Ордену Трудового Червоного Прапора спиляли 13 січня.
Кілька об'єктів залишилися не демонтованими. Наприклад, мозаїку «Будь достоин эпохи, ровесник!», яка знаходиться на площі Європейській, завішали національним прапором.
Символи СРСР серп та молот залишили на капітелях будівлі, що знаходиться на Соборній. Щоб їх зняти потрібен дозвіл із Міністерства культури, тому що будинок є пам'яткою архітектури. Питання ще вирішується.
Хоча варто сказати, що на будинку, де розташована Вінницька районна рада (Хмельницьке шосе, 17), були подібні капітелі, але їх вдалося демонтувати без шкоди для загального вигляду споруди.
Також є об'єкти, які не потрапили до списку підготовленому комісією, що займалася питаннями декомунізації при Вінницькій міській раді. Зокрема, на будівлі, де знаходиться Вінницька філія "Університету сучасних знань" за адресою вулиця Академіка Янгеля, 4 (колишня Фрунзе) була мозаїка із зображенням радянського герба. Цей об'єкт не потрапив до згаданого списку, але її також демонтують. 14 червня робітники цілком зняли мозаїку разом із серпом та молотом. Але декомунізація тут ні до чого. За словами останніх, демонтаж наказали зробити, тому що воно все сипалося та знаходилося в аварійному стані.
Затопленні кар'єри у Вінницькій області - це один з варіантів дикого відпочинку, який залишається доступним та бюджетним. Вода у штучних озерах відрізняється прозорістю, а в сонячну погоду, завдяки заломленню світла, має блакитний "морський" відтінок. І хоч часто такі місця, попри красу, не пристосовані для купання, але для пікніка на березі немає жодних перепон.
Часто пр...
У Вінниці популярну зелену територію з виглядом на Південний Буг, яку ще називають Вінницькою пейзажною алеєю чи казковим двором, у новій редакції Генерального плану міста позначили, як зону громадської забудови. Місцеві мешканці, які 15 років тому облаштували відкрите місце для відпочинку, побоюються його знищення і закликають натомість створити сквер. Ситуація виявилась складнішою ніж здається н...
У Вінниці змінився керівник комунального підприємства "Дирекція парків та дозвілля територіальної громади". З 3 червня структуру замість Олександра Мельника очолив у статусі виконувача обов'язки заступник Іван Сичук.
Про це йдеться на сторінці підприємства.
Депутат міської ради Олександр Мельник був призначений на посаду директора КП "Дирекція парків та д...
У Вінниці розпочали реконструкцію теплових мереж від котельні по вулиця Політехнічна, 2-Е та центрального теплового пункту на вулиці Келецька, 113-А. Основні роботи планують завершити до кінця серпня.
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
Виконання робіт дозволить покращити та забезпечити стабільне надання послуг з тепло- та гарячого водопостачання в домівках близько 2400 меш...
Капітан поліції Олексій Підлубний, Валерій Гаврилишен та старший лейтенант поліції Михайло Колісниченко — удостоєні високої державної нагороди «Срібний хрест». Всі троє родом з Бершадської громади.
Про це повідомив Бершадський міський голова Віталі Драган.
"У непростих умовах воєнної агресії ці мужні чоловіки захищають Україну в складі підрозділів поліції особл...
Президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Геннадія Шаповалова командувачем Сухопутних військ ЗСУ. До повномасштабного вторгнення військовий командував 59 бригадної імені Якова Гандзюка, яка дислокується у Гайсині.
Про це йдеться в указі на сайті Глави держави.
У лютому Шаповалов пішов з посади командира військового оперативного командування "Південь", яке...