У архівах збереглися світлини інтер'єру залізничного вокзалу Вінниці відразу після завершення будівництва на початку Другої світової війни. Споруда простояла недовго, у 1944 році її підірвали відступаючі війська гітлерівців.
Оцифровані фотографії у Державному науковому архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного відшукав краєзнавець Вадим Постернак.
"У 1940 року новий вокзал повноцінно вводили в експлуатацію, тож його було ретельно відфотографовано. Світлини зібрали до альбому, який подарували (або планували подарувати) творцю вінницького вокзалу - архітектору Миколі Шехоніну. До речі, сам архітектор разом з сім'єю скористався Другою світовою та втік із СРСР спершу до Італії, а потім до Аргентини. Створений ним вокзал у Вінниці був підірваний у 1944 року відступаючими німецькими військами..." - написав дослідник.
Цінність світлин полягає в тому, що на них зафіксований не лише фасад залізничного вокзалу, але й внутрішній інтер'єр з залами очікуваннями та просторим рестораном.
За інформацією Музею Вінниці, залізниця у місті з’явилася в 1870 році. Повз Вінницю пролягала одна колія, а за станцію слугувала невеличка дерев’яна будівля. У 1880 з’явилося повноцінне цегляне, двоповерхове приміщення вокзалу. В середині 1930-х років розпочалася його реконструкція за проєктом київського архітектора Миколи Шехоніна.
Станом на 1940 рік усі роботи було завершено і перед вінничанами та гостями міста постав оновлений вокзал. Але в 1944 році його знищили відступаючі війська Вермахту.
У 1952 року на місці колишньої будівлі звели нову, яка збереглася і понині.
Нагадаємо, раніше редакція сайту Vinbazar.com публікувала 30 архівних знімків, які змусять інакше поглянути на окупацію Вінниці під час Другої світової війни.
Читайте новини у нашому https://t.me/vinbazar_fast