Вінницю офіційно прийняли до Європейської федерації Шляху святого Якова. Місто визнали координатором туристичного маршруту “Подільський шлях святого Якова” (Camino Podolico).
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
Відповідне рішення ухвалили на засіданні генеральної асамблеї Федерації, що відбулася 29-30 червня в іспанському місті Потес. Завдяки цьому доєднанню в Україні може з’явитися новий сертифікований культурний маршрут Ради Європи, який дозволяє популяризувати і розвивати місцеву спадщину на міжнародному рівні, а також налагоджувати співпрацю між громадами та з іншими країнами.
Йдеться про культурно-пізнавальний та паломницький маршрут з Вінниці до Кам’янця-Подільського через Бар за моделлю Шляхів святого Якова, які проходять через усю Європу та ведуть до міста Сантьяго-де-Компостела в Іспанії, де зберігаються мощі апостола Якова. Під час тестового 2021 року його пройшло понад 150 мандрівників з різних міст України.
Європейська федерація Шляху святого Якова, до якої прийняли вінницький проєкт Canino Podolico, створена 25 травня 2011 року, щоб стати єдиним представником для Інституту європейських культурних маршрутів (Люксембург) і гарантувати застосування критеріїв сертифікації Європейських культурних маршрутів. Федерація схвалена Радою Європи для підтримки спільної європейської культури
“У своїй каденції я маю намір збільшити кількість членів цієї Федерації. Ми знаходимося у слушний час, щоб наша організація переосмислила свою структуру та вимір, якщо вона справді хоче бути представником управлінь, які працюють над захистом, розвитком, поширенням і просуванням Шляху святого Якова. Користуючись нагодою, висловлюю солідарність і підтримку українському народу в його опорі з російською агресією та боротьби за збереження власного суверенітету й самобутності”, - зазначив президент Федерації Ільдефонсо де ла Кампа Монтенегро.
Станом на сьогодні Camino Podolico - це понад 250 кілометрів маршруту багатими на спадщину населеними пунктами Поділля. Для зручності мандрівників існує сайт, двомовний путівник, детальна мапа маршруту з максимальною кількістю цікавих об’єктів, а також стенди і вказівники на шляху, паспорт пілігрима й сертифікати проходження.
“Унікальність Подільського шляху святого Якова полягає у тому, що в Україні формат пішохідного культурно-пізнавального туризму ще не був системно впроваджений, і досвід Camino Podolico вже став цінним для різних регіонів країни. Ще до воєнної агресії ми провели перемовини з представниками західних регіонів України щодо продовження маршруту і з’єднання його з кордоном Європейського Союзу. Це відкриває нові можливості для міжнародного і транскордонного співробітництва, яке зараз є пріоритетом для повоєнної відбудови нашої країни. Також культурні маршрути дозволяють розширити аудиторію туристів, зокрема іноземців, які відкривають для себе різні аспекти європейської історії, і наш регіон тут може багато чим здивувати”, - зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені.
Попри повномасштабну війну і неможливість повноцінного функціонування маршруту Camino Podolico, проєкт залишається стратегічним пріоритетом у розвитку туристичної сфери для Вінницької, Барської і Кам’янець-Подільської громад. Наприклад, влітку цього року планується відкриття упорядкованої зони на стартовій точці маршруту біля вінницького Костелу Діви Марії Ангельської, а також залучення мандрівників до вивчення нематеріальної (зокрема, гастрономічної) спадщини вздовж маршруту.
Читайте також: Історія паломництва після пандемії - “Найкращу книжку про Каміно” Максима Беспалова представлять у Вінниці