У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї оновили експозицію залів археології. Представили чимало нових і раніше непоказаних знахідок. Серед них трипільська культура, історія кочових племен, Сарматська доба, давньоруський період та дослідження з Домініканського монастиря.
Про це розповіли у закладі.
“У межах України та в контексті європейської археології Вінниччина відзначається своєю надзвичайною розмаїтістю археологічних пам’яток. На державному обліку в області перебуває близько 1700 пам’яток археології, з яких 19 національного значення. Оновлена експозиція представляє історію краю від пізнього палеоліту до пізнього середньовіччя і включає унікальні артефакти, що походять з різних археологічних досліджень на території Вінницької області. Відвідувачі мають нагоду побачити “Палеолітичну майстерню”, матеріали якої виявлені під час роботи археологічної експедиції музею у 2020 році на території громади”, - йдеться у повідомленні.
Найбільшою кількістю артефактів представлена трипільська культура 4-3 тисячоліття до нашої ери. А найнезвичнішою знахідкою стали предмети з поховання трипільського хлопчика, виявленого у 2014 році в кургані на Ямпільщині.
В оновленій експозиції представили й історію Сарматської доби. Особливу увагу привертає всесвітньо відомий комплекс речей з поховання царя. Серед них численні золоті та срібні прикраси, коштовна зброя і римські амфори.
“Також представлений й давньоруський період матеріалами з городищ племені уличів, досліджених поблизу сіл Сажки на Немирівщині. Серед них чимало побутових речей та зброї, зокрема дитячі іграшки - мініатюрний посуд і наральник. А завершують археологічну експозицію матеріали новітніх досліджень на території Домініканського монастиря, який входить до архітектурно-історичного комплексу Мури. Тож запрошуємо долучитися до подорожі у минуле та дізнатися ще більше про археологічні дослідження, які змінюють наше розуміння історії та культури Вінниці”, - закликали музейники.
Наразі у закладі проходять:
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast