У Вінниці встановили керамічну плиту у вигляді мушлі, яка є символ сертифікованого паломницького шляху до могили святого Якова в Іспанії. З 2023 року подільська гілка Camino Podolico стала частиною культурно-паломницької мережі.
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
Сонячну мушлю встановили на стартовій точці місцевого маршруту, який починається від костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської (вул. Соборна, 12). Вказівник відлили за формою найпершої плити Каміно, яку ще восени 2019 року Вінниці подарував мер литовського міста-побратима Паневежиса Ритіс Миколас Рачкаускас, коли запропонував долучитися до міжнародної мережі Шляхів святого Якова.
"Існує дуже багато версій, легенд та міфів, чому саме мушля морського гребінця стала символом апостола Якова. За однією з них, після мученицької смерті у Єрусалимі тіло апостола перевозили до Іспанії, однак корабель потрапив у шторм. Згодом хвилі винесли на берег тіло святого, вкрите мушлями гребінців, що й допомогло знайти місце його останнього спочинку. Є й більш практичні пояснення, як-от те, що мушлі гребінців у великій кількості трапляються вздовж паломницького маршруту до храму святого Якова у Сантьяго-де-Компостела. Хрестоносці Ордену Святого Якова, захисники паломників, вперше ввели його як свій власний символ. Також на цьому шляху люди могли використовувати мушлі, щоб означувати себе як паломників (для уникнення розбійницьких нападів) і щоб набирати воду з джерел і струмків (подібна посудина зі святою водою у вигляді мушлі є і при вході до вінницького костелу)", - йдеться у повідомленні.
Подільський шлях Святого Якова проклали з Вінниці до Кам’янця-Подільського. Два роки тому його запустили у тестовому режимі. У липні 2023-го, Вінницю, як координатора туристичного маршруту, офіційно прийняли до Європейської федерації Шляху святого Якова. Цьогоріч пройдена сертифікація Camino Podolico як частини культурного маршруту Ради Європи.
До кінця червня ще 10 плит з сонячними мушлями встановлять на знакових об’єктах вздовж маршруту Camino Podolico. Форма символу слугує також за вказівник. Візуально вона схожа на стрілку, яка підказує напрям руху до Сантьяго-де-Компостела, куди сходяться всі шляхи пілігримів. У Вінниці вона повернута на захід.
Усі 11 плит з сонячними мушлями для шляху Camino Podolico виготовили в гончарному артпросторі «Етно Чари» на замовлення департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Роботи виконані за грантові кошти від Ради Європи та Європейської Комісії.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast