
Масштабну схему дроблення бізнесу у сфері роздрібної торгівлі секонд-хендом викрили в Україні. Мережу магазинів оформлювали на понад 530 підконтрольних підприємців, які працювали на спрощеній системі оподаткування. Обшуки проводили у Вінниці.
Про це повідомляють у Бюро економічної безпеки.
"Мережа секонд-хендів фактично діяла як єдина компанія з централізованим управлінням та спільним контролем фінансово-господарської діяльності. Однак офіційно продаж товарів здійснювали через десятки ФОПів, зареєстрованих у різних регіонах України. Після перевищення допустимих лімітів доходу підприємців не переводили на загальну систему оподаткування, як цього вимагає закон. Натомість їх продовжували використовувати для дроблення бізнесу та зменшення податкового навантаження", - йдеться у повідомленні.
Протягом 2023–2025 років до реалізації схеми залучили 23 ФОПів, через яких здійснили фінансові операції на понад 231 мільйон гривень. Унаслідок таких дій бюджет міг недоотримати понад 38,6 мільйонів гривень ПДВ.
23 обшуки провели на території Рівненської, Волинської, Вінницької, Київської та Хмельницької областей - за місцями здійснення господарської діяльності, проживання фігурантів та у приміщеннях, які могли використовуватись для координації роботи торговельної мережі.
Серед вилученого - носії інформації щодо діяльності понад 530 ФОПів за 2024–2026 роки, яка може свідчити про системне дроблення бізнесу та використання підконтрольних підприємців для мінімізації податків.
Досудове розслідування триває.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast