
8 травня колишньому депутату з Вінниччини повідомлено про підозру в недостовірному декларуванні та незаконному збагаченні. Виявили приховані активи на 67 мільйонів гривень. Під час обшуку підозрюваний спробував виїхати до Польщі.
Про це повідомляють у Офісі Генерального прокурора.
"За даними слідства, у деклараціях за 2022–2023 роки він не вказав майно на понад 31,8 млн грн. Серед незадекларованого - 68 земельних ділянок, 4 житлові будинки, 29 транспортних засобів, комплекси АЗС та будівля свинарного комплексу. Окремо правоохоронці перевірили законність набуття активів у 2022 році. За версією слідства, за цей період експосадовець придбав майна майже на 42 млн грн - зокрема 47 земельних ділянок, житловий будинок і три автомобілі бізнес-класу. Водночас його офіційні доходи та заощадження становили близько 5,3 млн грн. Таким чином, вартість активів більш ніж на 36 млн грн перевищує підтверджені законні доходи. Під час розслідування також встановлено, що частину земельних ділянок могли оформлювати на інших осіб для приховування реального власника та обсягу активів", - йдеться у повідомленні.
Коли правоохоронці прийшли з обшуками, підозрюваний намагався виїхати до Польщі, однак його затримали неподалік державного кордону.
У межах провадження проведено десятки обшуків за місцями проживання депутата та пов’язаних із ним осіб. Вилучено фінансову документацію, носії інформації, чорнові записи, документи щодо оформлення майна, а також автомобіль Mercedes, який може бути пов’язаний із незаконним збагаченням. Йому інкримінують внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації та незаконне збагачення.
Депутату інкримінують: внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації (ч. 2 ст. 366-2 КК України) та незаконне збагачення (ст. 368-5 КК України у редакції, чинній до 17 червня 2025 року).
Санкції статей передбачають до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід. Підставою для розслідування та повідомлення про підозру стали матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast