Вінницький національний технічний університет отримає кошти на термоізоляцію. Заклад став одним з учасників проєкту "Вища освіта України", який фінансується за рахунок міжнародної підтримки.
Про це повідомляє видання "Економічна правда".
Через холодні зими Вінницький національний технічний університет змушений не лише звільняти частину корпусів — переміщувати відділи, бухгалтерію, бібліотеку, щоби підтримувати там мінімальну температуру — а й переводити студентів на дистанційний формат навчання. Щоби покращити умови заклад пройшов багатоетапний процес відбору і став одним із вишів-учасників проєкту "Вища освіта України".
У межах проєкту, який фінансує Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), 16 українських університетів зазнають комплексної термомодернізації. Проєкт, який також підтримується грантами від ЄС та багатостороннього донорського фонду E5P, передбачає підвищення енергоефективності університетських будівель, зменшення їхніх експлуатаційних витрат, покращення якості навчальних, академічних, науково-дослідних і житлових приміщень.
"Така масштабна реконструкція відбувається в нашому закладі освіти вперше. Завдяки проєкту ми очікуємо, що зможемо працювати в комфортних умовах — як у навчальних аудиторіях, так і в укриттях. Після оновлення будівлі також відповідатимуть вимогам інклюзії, що полегшить перебування у стінах ВНТУ здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. І не останнім фактором є зовнішній вигляд корпусів університету: думаємо, це покращить його імідж серед абітурієнтів", — каже ректор ВНТУ Віктор Біліченко.
Проєкт передбачає комплексну термомодернізацію, зовнішнє утеплення, утеплення покрівлі, заміну вікон, облаштування вентиляції, роботи із вдосконалення електрозабезпечення двох корпусів університету, а саме освітлення й опалення. Його загальна вартість — близько 3,7 млн євро.
"Сподіваємося, термомодернізація дасть змогу підвищити клас енергоефективності обох корпусів університету із класу F до класу C (чинні будівельні норми та європейські стандарти виділяють шість класів енергоефективності будівлі: А, В, С, D, E, F, де F — найгірший клас енергетичної ефективності, А — найкращий — авт.) і взимку, наприклад, зможемо створити кліматичні умови згідно з чинними санітарно-технічними вимогами", — зазначає викладач Вінницького національного технічного університету, учасник групи втілення проєкту Валерій Андрухов.
Упродовж проєкту кількість об'єктів університету для комплексної термомодернізації постійно змінювалася. Нині реновації чекають на головний навчальний корпус і навчальний корпус номер три, де розташований факультет будівництва, цивільної та екологічної інженерії. Разом це — понад 4 тисячі викладачів, студентів і співробітників університету.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast