Господині, яка перестаралася з сіллю, не варто впадати у відчай і викидати, здавалося б, зіпсовану їжу. Існує кілька простих та ефективних способів реанімації страви.
У пересолений соус та підливу можна додати трохи чистої води. Робити це потрібно поступово - дві-чотири столові ложки. Страву треба буде довести до кипіння та спробувати. Якщо солі, як і раніше, багато, тоді можна ще додати трохи води і знову прокип'ятити.
Ця порада працює як для супів, так і для жаркого. Крохмалисті овочі активно поглинають сіль. Очистить одну-дві картоплини і покладіть у пересолене блюдо. Після цього готуйте ще 20 хвилин. Якщо страва не передбачає наявність картоплі, покладіть її повністю, а потім видаліть.
Пересолені овочі, крупи, макарони можна промити під проточною водою. Можна також залити водою, довести до кипіння і дати постояти пару хвилин. Вода вбере надлишки солі з продуктів.
Виправити пересолену їжу можна, додавши трохи кислоти, чи то лимонний сік, винний оцет чи інші кислі продукти. Зрозуміло, сіль нікуди не подінеться, але кислота допоможе замаскувати її, додавши до вашої страви ще один смак. Найочевидніший приклад - пересолена риба, яку можна облагородити, вичавивши на неї трохи лимонного соку. Само собою, у випадку із солоною або копченою рибою ця ідея лежить на поверхні, але не менш вдало сік цитрусу впорається з пересолом смаженою або запеченою. Крім риби за допомогою кислоти можна врятувати печені чи тушковані овочі, а також деякі страви з м'яса.
Додавання вершкового компонента допоможе зробити смак блюда м'якшим. Наприклад, ви пересолили курку. Невелика кількість вершків чи вершкового масла значно знизить рівень солі. І зробить ваше м'ясо ніжнішим.
Це ще один ефективний поглинач солі. Якщо цей продукт недоречний у рецепті, покладіть рис у марлевий мішечок, проваріть з пересоленим блюдом 10 хвилин і потім видаліть його. За допомогою рису можна врятувати пересолений фарш, щоправда, доведеться трохи поміняти рецептуру страви. Замість котлет у вас будуть тефтелі або голубці, але це набагато краще, ніж жувати пересолене блюдо.
Мед, трохи цукру та морква допоможуть прибрати зайву сіль у соусах чи супі. Як і кислі продукти, солодкі також потроху додавайте. Цукор-рафінад з його пористою структурою - чудовий абсорбент. Покладіть два-три шматочки в ложку і опустіть у суп. Коли цукор намокне та почне розчинятися, витягніть і замініть на нові шматочки. Повторюйте, доки не видаліть зайву сіль.
Якщо ви пересолили м'ясо або рибу, то можна приготувати смачну ситну начинку для пирога. Потрібно додати лише додаткові інгредієнти (овочі, крупи). Крім того, пересолені овочі можна переробити у пюре.