Айва – смачний та корисний фрукт. Вона має в своєму складі багато вітамінів, але перш за все її полюбляють за її п’янкий аромат плодів та незвичайний солодкий с нотками терпкості смак. Але, як можна зазначити, в магазинах вона зустрічається досить не часто, хоча маючи власний сад можна виростити цю культуру. Вона адаптована до клімату України і може рости буквально в усіх регіонах. Проте, щоб виростити міцне дерево та збирати багаті врожаї, треба забезпечити йому правильний догляд. Про найбільш важливі етапи розповімо.
Краще це робити весною, оскільки рослина любить сонячне світло та тепло. Це треба врахувати і при виборі місця в саду – саджанці айви варто розміщати на просторих та світлих ділянках, оскільки в тіні вони слабо ростуть. А ще дерево не любить пересадок, тому саджати слід відразу на постійне місце.
Лунку треба формувати широку, щоб можна було розправити коріння. На дно слід насипати поживної суміші з грунту, компосту, та піску. Далі варто встановити саджанець, розправити коріння, полити водою та засипати ямку. Навкруги лунки треба сформувати земляний вал, щоб запобігти витіканню води.
Молоді саджанці айви позитивно відгукуються на полив. Тому, після посадки потрібно забезпечити їм полив 2 рази/місяць. Але по мірі частоту рекомендується скоротити. Загалом дорослому дереву вода потрібна лише 3 рази на протязі вегетаційного періоду:
Також в три етапи вносять і добрива. Перше підживлення роблять навесні, вносячи 30 г азоту/м2. Друге – влітку. В цей період айві потрібна органіка у вигляді рідкого гною, коровяка. Третє підживлення роблять восени – вносять 20 г калію/м2 під перекопування.
Айва досить безпроблемне дерево, але варто забезпечити їй профілактичні обробки. Перш за все в догляд слід включити обприскування крони засобами з міддю. Роблять це навесні (до того, як набрякнуть бруньки) і восени після збору плодів.
Також важливі профілактичні обробки від шкідників: попелиці, пильщика, молі. Проводять перше обприскування на стадії рожевого бутону, друге – після того, як опадуть квіти. Вибрати якісні засоби для обробки, як і самі саджанці можна в інтернет магазині саджанців Посадка. На сайті є багато сортів фруктових дерев та товарів для догляду за садом.
Ще одна важлива мірі в догляді за айвою. Це дерево любить світло тому потребує обрізки і формування розлогої ярусної крони. При її формуванні вирізають:
Проводити обрізку для омолодження слід приблизно 1 р/5-6 р. Зазначимо, що на старих гілках не формуються плоди, тому їх варто видаляти.
Загалом, догляд за айвою не складний, але він напряму впливає на ріст та плодоношення дерева. Тому, щоб швидше отримувати гарний врожай слід дотримуватися цих простих агротехнічних прийомів.