У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику знайшли гніздо рідкісного птаха - чорного лелеки.
Про це йдеться у публікації, що розміщена на сторінці установи у Facebook.
"Вчора наш орнітолог спільно з фахівцями Опачицького ПНДВ відвідали околиці села Камʼянка, де навесні було зафіксовано гніздо чорного лелеки. У гнізді, розташованому на висоті понад 3 метри, чітко було видно трьох пташенят", - розповіли дослідники.
Зазначається, що чорний лелека - дуже обережний і рідкісний птах, тож кожне гніздо має величезне значення для збереження виду.
За словами співробітників заповідника, коли пташенята підростуть, їх планують закільцювати. Це дозволить здійснювати моніторинг стану популяції, проводити наукові дослідження та вивчати міграційні процеси.
Гніздо чорного лелеки в Чорнобильському заповіднику / фото Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Лелека чорний - вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. Один з 5 видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), Боннською та Бернською конвенціями. Занесено до Червоної книги України (статус - рідкісний).