Орбітальний телескоп "Джеймс Вебб" зробив вражаюче зображення космічного об'єкта, що нагадує знак питання. Це незвичайне явище було зафіксовано в скупченні галактик MACS-J0417.5-1154, яке розташоване на значній відстані від Землі.
За допомогою ефекту гравітаційного лінзування, створюваного скупченням галактик, "Джеймс Вебб" зміг збільшити далекі об'єкти, які зазвичай занадто тьмяні або віддалені для спостереження.
Команда дослідників, що використовує можливості телескопа "Джеймс Вебб", не тільки провела детальний аналіз того, як інструмент NIRISS (Near-Infrared Imager and Slitless Spectrograph) фіксує місця формування зірок у галактиках, які перебувають на відстані мільярдів світлових років, а й не змогла не відзначити дивовижну форму знака питання, що з'явилася на знімку.
Це просто приголомшливо! Такі зображення надихнули мене зайнятися астрономією, коли я був молодий, - поділився астроном Марцін Савіцкі з Університету Святої Марії, один із провідних учасників дослідження.
Вінсенте Естрада-Карпентер, також астроном з того ж університету, використовував дані телескопів Габбла і Вебба для виявлення активних областей зореутворення в галактиках.
Дослідження показало, що зореутворення широко поширене в обох галактиках, а спектральні дані підтвердили, що нововідкрита пилова галактика перебуває на тій самій відстані, що й спіральна галактика, орієнтована обличчям до нас, і вони, ймовірно, почали взаємодіяти.
В обох галактиках, що складають 'питальну пару', відбувається активне зореутворення в компактних регіонах, що, ймовірно, пов'язано з колізією їхнього газу, - зазначив Естрада-Карпентер. Однак форма обох галактик поки що не сильно змінена, що свідчить про початкову стадію їхньої взаємодії.