Любите готувати? Сім’я обожнює ваші страви? Все святкове готування завжди на вас і ви кайфуєте від цього?
Якщо при цьому ви на етапі вибору професії та освіти, то, мабуть, міркували в собі, чи не піти вчитися на кухаря, чи технолога харчової промисловості? Чи не стати шефом у класному ресторані?
В цій статті ми оглянемо деякі професії, що пов’язані з їжею і, перш за все, з приготуванням їжі. Чи підходить вам ця сфера або такий тип професій та які ще професії вам можуть підійти, допоможе зрозуміти такий інструмент як профорієнтація. Професійна допомога у виборі професійного та освітнього шляхів може бути у пригоді тим, хто має сумніви під час вибору.
До справи. Вміння готувати їжу - це уміння, яке можна використовувати в різних професіях. Вибирати професію, пов'язану з кулінарією, чи ні, залежить від ваших інтересів, навичок і кар'єрних цілей.
Розглянемо кілька речей, які слід враховувати. Чи любите ви готувати? Якщо ви не любите готувати, то кар'єра пов’язана з приготуванням їжі, ймовірно, не для вас. При цьому вам можуть підійти професії, в ресторанній та харчовій промисловостях, які не пов’язані безпосередньо із “кухнею”. Наприклад, маркетолог харчового бренду, або креативний директор ресторану чи адміністратор ресторану.
Ви вмієте готувати? Якщо ви не талановиті на кухні від природи, ви можете подумати про іншу кар’єру. Перечитайте також попередній абзац.
Ви готові працювати довго? Багато людей у харчовій та ресторанній промисловостях працюють довго, особливо в напружений час, як-от вихідні та святкові дні.
Чи вмієте ви справлятися зі стресом? Ресторанна та частково харчова промисловості можуть бути стресовим середовищем, особливо коли цейтнот або щось йде не так.
Якщо ви можете відповісти ствердно на всі ці запитання, тоді професії, що пов’язані з приготуванням їжі, можуть вам підійти.
Плюси:
Мінуси:
Ось кілька додаткових порад, які допоможуть вирішити, чи підходить вам кар’єра того, хто готує їжу:
Нижче наводимо низку найпоширеніших професій, пов'язаних з кулінарією.
Шеф-кухар - це професійний кухар, який відповідає за підготовку та приготування їжі в ресторані чи іншому закладі громадського харчування. Шеф-кухарі, як правило, мають диплом певної школи кулінарного мистецтва та мають багаторічний досвід роботи на кухні.
Су-шеф є другим за шеф-кухарем на кухні. Вони здійснюють нагляд за персоналом кухні, відповідають за приготування їжі та забезпечення того, щоб їжа відповідала стандартам шеф-кухаря.
Лінійний кухар - це кухар, який відповідає за приготування певної страви або робочого місця на кухні. Зазвичай вони працюють під наглядом шеф-кухаря або су-шефа.
Кухар на заготівлі відповідає за підготовку інгредієнтів для персоналу кухні. Зазвичай вони миють, ріжуть і нарізають кубиками овочі, а також можуть приготувати деякі простіші страви.
Шеф-кондитер - це шеф-кухар, який спеціалізується на виготовленні десертів і тістечок. Вони, як правило, мають ступінь кондитерського мистецтва або подібну спеціальність та мають багаторічний досвід роботи в кондитерській кухні.
Пекар - це професіонал, який виготовляє хліб, тістечка та іншу випічку. Пекарі, як правило, мають ступінь у галузі хлібопекарського та кондитерського мистецтва або схожу галузь, і вони мають кілька років досвіду роботи в пекарні.
Фахівець з технологій створення, обробки та зберігання харчових продуктів, вивчає їжу та її властивості. Вони відповідають за розробку нових харчових продуктів, підвищення безпеки харчових продуктів і пошук способів зробити їжу більш поживною.
Нутриціолог - це професіонал, який консультує людей щодо здорового харчування. Вони, як правило, мають освіту за фахом нутриціології. Знають про властивості продуктів, допомагають складати здоровий раціон для здорових людей. Люди, які потребують медичної допомоги, звертаються не до нутріціологів, а до лікарів-дієтологів.
Кулінарні блогери - це людина, що знімає відеоконтент пов’язаний з приготуванням їжі, і розповсюджує його в соціальних мережах.
Ресторанний блогер знімає фото-відео репортажі з ресторанів та інших закладів громадського харчування та просуває цей контент в соціальних мережах та в медіа для професійних спільнот.
Ресторанний журналіст, копірайтер - це письменник, який пише про їжу. Вони можуть писати для журналів, інтернет-медіа, професійних вебсайтів або книг.
Фуд-стиліст - це професіонал, який займається оформленням їжі для фотографій або відео. Вони відповідають за те, щоб їжа виглядала привабливо. Їх роботи використовують для реклами, сайтів, кулінарних книг тощо.
Це лише деякі з багатьох професій, пов’язаних з кулінарією. Зі зростанням попиту на здорову, смачну та доступну їжу є багато можливостей для людей, які захоплюються кулінарією, зробити кар’єру в ресторанній або харчовій промисловості.