Використовуючи Android-пристрій, користувачі з часом помічають уповільнення роботи гаджета: програми запускаються повільніше, меню відображаються з великими затримками.
Оновлення ОС розширюють функціонал пристрою, проте вони бувають недостатньо оптимізовані для конкретного гаджета, уповільнюючи його. Також виробники часто додають власні надбудови та програмне забезпечення, що споживають ресурси у фоні. Крім того, оптимізація розробниками додатків для роботи з новим залізом призводить до погіршення їх роботи на старому пристрою.
Виходом стане встановлення "легких" неофіційних прошивок і перехід на "полегшені" версії додатків, що використовуються. Не захламлюйте пристрій великою кількістю додатків, що мало використовуються, оскільки більшість з них, запускаючись з ОС і працюючи в фоні, "забиваючи" оперативну пам'ять і використовуючи ресурси процесора, уповільнюючи роботу пристрою. Це саме стосується і використання "живих" шпалер і віджетів.
У міру заповнення швидкість твердотілих накопичувачів знижується, що призводить до збільшення часу запуску додатків. Тому необхідно стежити за кількістю вільного простору та періодично переносити медіаконтент у хмарне сховище.
Багато користувачів вважають також, що використання програм так званих "вбивць завдань" чудовим чином прискорить Android-пристрій. Це не так, вони лише заважають нормальному функціонуванню ОС.