Поговоримо про те, які тривожні симптоми можуть здатися легкими та безпечними, але насправді є першими ознаками пневмонії.
Будь обережна та уважна до свого здоров’я! Пневмонія — це небезпечна хвороба, яка може суттєво зіпсувати тобі нерви та здоров’я. Ця стаття не є джерелом самодіагностики, якщо ти відчуваєш, що захворіла — швидко до лікаря!
Коли настає сезон застуд та грипу, десь неподалік вічно крутиться пневмонія. Ті ж віруси, які в одного можуть викликати потік соплів з носа, в іншого викличуть неабияке запалення легенів. Але не варто розслаблятися і ставитися до свого здоров’я недбало в інші періоди року, коли захворюваність на респіраторні інфекції спадає. Пневмонія може виникнути будь-якої пори року і навіть не через вірус.
Вчені підкреслюють: навіть хімічні речовини, потрапивши у легені, можуть спричинити запалення. Отже, які симптоми не можна ігнорувати?
Під час пневмонії може бути сухою або з мокротинням – це залежить від типу пневмонії. Так, наприклад, якщо пневмонія бактеріальна, людина може відкашлювати страшно гидкий і густий слиз. А якщо вірусна пневмонія, мокротиння може бути дуже мало, а якщо імунітет погано працює, то кашель може бути взагалі сухим.
Якщо у тебе пневмонія, важке дихання – це перша ознака. Також ти можеш вдихати-видихати частіше, щоб компенсувати задишку. Інфекція може порушити функцію легень, через що кров може не доставляти необхідну кількість кисню іншим нутрощам. У дітей все може зайти до критичної ситуації, коли синіють губи та нігті. У такому разі потрібно негайно викликати швидку допомогу! А краще не затягувати до такого.
Ускладнене дихання або кашель часто виснажують м’язи, тому надалі дуже боляче кашляти або навіть дихати. Через інфекцію у легенях також можна відчувати тяжкість у грудях.
АЛЕ! Якщо людина відчуває різкий біль у грудній клітці, це може бути наслідком пневмонії. У деяких випадках пневмонія може спричинити серцевий напад. Тому різкий біль у грудях – це причина викликати швидку допомогу негайно.
Коли пневмонія перетворюється на сепсис, імунітет починає руйнуватися. Звідси падіння артеріального тиску, зменшення виділення сечі й навіть непритомність. Якщо під час застуди (як здається) ти відчуваєш подібне, негайно викликай швидку допомогу: це ознака того, що пневмонія вийшла з-під контролю і тобі загрожує небезпека.
Підвищення температури – це типова ознака бактеріальної чи вірусної пневмонії. Але якщо температура в межах допустимого, це не привід відкидати пневмонію. Гіпотермія також може бути ознакою пневмонії. І навіть нормальна температура під час пневмонії можлива. Звертай увагу на інші симптоми.
Озноб може бути ознакою пневмонії. Зазвичай він проявляється у такому разі дуже інтенсивно та швидко. Це пов’язано зі зростанням бактерій в організмі та боротьбою імунітету з ними.
Коли тіло починає боротися з такою небезпечною інфекцією, як пневмонія, у людини виникає рясне потовиділення, шкіра може стати липкою навпомацки. Не варто сприймати цей симптом як несерйозний, оскільки це може бути симптомом сепсису – потенційно небезпечного ускладнення під час пневмонії.
У жодному разі не стався до свого здоров’я недбало! Сезон застуд уже настав, тому зроби все можливе, щоб не захворіти. І в жодному разі не захоплюйся народною медициною чи самолікуванням. Лікар — твій найкращий друг у боротьбі із застудою та пневмонією.