Попри те, що серед ветеранів війни, які хочуть скористатись державною програмою пільгової іпотеки «єОселя», багато учасників бойових дій, вони мусять сплачувати вдвічі більшу відсоткову ставку, ніж військовослужбовці. Уряд має якнайшвидше виправити таку диспропорцію, оскільки це сприятиме якісній соціальній реінтеграції наших захисників. Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє «Укрінформ».
Вона повідомила, що станом на сьогодні половину кредитів за програмою «єОселя» отримали військовослужбовці та представники силових відомств. Трохи меншу кількість кредитів видали педагогам, медикам і науковцям, але ветерани війни і ВПО – отримали при цьому мізерний відсоток кредитів.
Зі старту програми у 2022 році загальна кількість виданих кредитів за програмою «єОселя» становить майже 14 тисяч, пояснила Шуляк. При цьому, станом на сьогодні більше ніж 50% з отриманих кредитів – це сім’ї військовослужбовців та силових відомств. Програмою також змогли скористатися наші педагоги – 1158 сімей, медики – 1118, науковці. А от кількість кредитів, виданих ВПО і ветеранам – не більше 300.
«Це очевидна диспропорція, що виникла через різні умови іпотеки для ветеранів і військовослужбовців, хоча і перші, і другі мають бойовий досвід. Зокрема, для військовослужбовців відсоткова ставка вдвічі нижча — вони отримують іпотеку під 3% річних, а ветерани, як і ВПО – під 7%. Ветеранська спільнота має всі підстави вимагати рівних умов із військовослужбовцями. Ми мали розмову з пані Іриною Верещук, і вона була щиро здивована цією ситуацією. Ми підіймали його ще тоді, коли Міністерство у справах ветеранів очолювала Юлія Лапутіна. Сподіваюсь, нова міністерка приділить цьому увагу», – підкреслила Шуляк.
Вона також наголосила, що окрім зниження відсоткової ставки для ветеранів слід зробити для них нижчим і перший внесок для житло, придбане за програмою «єОселя». Наразі він становить 15%, але це для більшості з них – непідйомна сума.