Просування сайту – комплекс заходів, які проводять для покращення його позицій у топі Google, Яндекс або інших пошукових систем. При цьому оптимізатори приділяють увагу не тільки вмісту сайту, але й тому, де він розміщуватиметься – хостингу. При використанні звичайного або VIP хостингу сайту власнику надається фізичний простір на сервері, де можна зберігати різні інформаційні дані. Якщо неправильно вибрати хостера, можуть виникнути проблеми із завантаженням сторінок, через що позиції у топі погіршаться. Докладніше про вплив хостингу на просування ви дізнаєтесь далі.
Зазвичай усі документи зберігаються на комп'ютері. Але під час запуску проекту не можна відкрити клієнтам доступ до комп'ютера. Для цього створюються сайти. При цьому для зберігання корисної інформації виділяють вільний простір на сервері – віртуальний комп'ютер з потужним програмним забезпеченням, який надає доступ до сайту. Хостинг – послуга, в рамках якої власник бере в оренду цей простір на сервері. При цьому хостер займається адмініструванням сервера, тобто шукає та усуває помилки у програмному забезпеченні, проводить аудит безпеки, оновлює операційну систему тощо. Відповідно, якість роботи веб-ресурсу залежатиме від його можливостей.
Хостинг буває:
Є платні та безкоштовні хостинги. Перш ніж вибрати «майданчик» для проекту, потрібно оцінити потужність сервера та передбачуваний трафік. Безкоштовні хостинги мають обмежений функціонал та низьку продуктивність. Платні ж хостери гарантують безпеку, потужність та стабільність.
Рівень впливу хостингу на SEO просування важко переоцінити. Насамперед від нього залежить те, наскільки швидко веб-ресурс потрапить у топ пошукових систем та наскільки довго затримається на верхніх рядках. Якщо інтернет-магазин або форум постійно кладуть, а у користувачів буде багато часу на завантаження, це знизить трафік.
Щоб покращити рейтинг у пошуковій видачі, краще вибирати платні хостинги. Пошукові роботи вважають, що такі майданчики орендують лише для серйозних проектів. Це покращує позиції. І навпаки, якщо ресурс розміщується на безкоштовному хостингу, він погано індексується та займає низькі рядки у рейтингу. Як альтернативу можна використовувати безкоштовні пакети авторитетних хостерів. Вони мають обмежений функціонал, але їх рівень негативного впливу на SEO просування – нижче.
Про те, як хостинг впливає на роботу ресурсу, можна зрозуміти за поведінковими факторами. Якщо глибина перегляду сторінок невелика, а відсоток відмов постійно зростає, отже, відвідувачі регулярно мають проблеми з доступом до сайту. Якщо вчасно не змінити хостера, позиції рейтингу стрімко падати.
Швидкість завантаження сторінок – важливий чинник ранжирування. Якщо ресурс завантажується швидко, він має всі шанси зайняти верхні рядки в рейтингу пошукових систем. Щоб збільшити швидкість, потрібно:
Якщо після цього вона не збільшилася, проблема може полягати у хостингу. Перевірити це можна за допомогою інструментів Яндекс.Вебмайстер. Після запуску відкриється поле, до якого потрібно вставити адресу сторінки.
Під аптаймом розуміють відношення часу, протягом якого сервер працював стабільно, до загального робочого часу, що вимірюється у відсотках. В ідеалі воно має бути щонайменше 99,95%. Якщо аптайм нижче, це сповільнює індексацію та погіршує поведінкові фактори.
Якщо сервер дуже віддалений, інформації доводиться долати велику відстань і проходити через кілька вузлів. Це сповільнює відгук та сприяє відтоку відвідувачів. Для ефективного просування важливо, щоб data-центр знаходився якомога ближче до цільової аудиторії.
Якщо у ресурсу, що просувається, відсутня виділена IP-адреса, значить, він ділить сервер з іншими сайтами, у тому числі з небезпечними. Якщо інтернет-магазин або форум, що просувається, знаходиться на одному сервері з ресурсами, які поширюють шкідливе ПЗ або спам, пошукові роботи мають право заблокувати IP-адресу.
Вибір хостингу – важливий етап просування сайту. До того як купити або зареєструвати домен, потрібно звернути увагу на швидкісні та апаратні характеристики хостера, його географічне розташування та доступність. Якщо є можливість, потрібно виділити окрему IP-адресу. Якщо такої можливості немає, потрібно вивчити сусідів, з якими належить ділити сервер. Якщо вибрати невідповідного хостера, у майбутньому можуть періодично виникати помилки та баги, які зменшать швидкість завантаження сторінок та погіршать позиції в топі. Тому краще заплатити за якісний хостинг, ніж знизити ефективність SEO-просування.