H1 V3.0 Evolution від Unitree Robotics побив світовий рекорд Гіннеса – він став найшвидшим повнорозмірним людиноподібним роботом. Розробник опублікував відео, де його перший гуманоїдний робот досягає швидкості ходьби 7,38 милі за годину (3,3 м/с) по рівній поверхні. Попередній рекорд швидкості для гуманоїда встановив Atlas від Boston Dynamics, який рухався зі швидкістю 5,59 милі на годину (2,5 м/с).
Як повідомляється на сайті компанії Unitree, універсальний робот H1 оснащений інноваційною “силовою установкою, яка забезпечує найвищий рівень швидкості, потужності, маневреності та гнучкості”, і вона називає його “найпотужнішим у світі гуманоїдним роботом загального призначення”.
Вдосконалений H1 V3.0 демонструє на відео широкий спектр динамічних рухів. Робот може рухати руками, ногами та тулубом, виконуючи танець. Ці говорить про те, що робот може більше, ніж просто ходити. Завдяки координації всього тіла він може повторювати складні рухи людини. Крім того, здатність робота стрибати на місці на ту ж висоту, що і людина, яка стоїть поруч, є ще однією вражаючою особливістю. H1 також може спускатися та підійматися сходами й маневрувати в обмеженому просторі.
Гуманоїдний робот H1 має висоту близько 1800 мм, важить близько 47 кг, оснащений зубчастою передачею Unitree і високомоментним шарнірним двигуном власної розробки. Додатковою характеристикою гуманоїдного робота є акумуляторна батарея ємністю 0,863 кВт•год. Робот оснащений камерою глибини та 3D LiDAR-сенсором для зору. У суглобах ніг п’ять ступенів вільності (DOF), а в руках – чотири.
Цікаво, що на ранніх фотографіях робота видно, що у нього немає кистей – замість них він має м’який виступ на кінці руки, але компанія вже заявила про подальші розробки та випуск рук для робота.
Згідно з сайтом Unitree, перша версія H1 може ходити зі швидкістю 3,4 милі на годину (1,51 м/с), що відповідає людському темпу. У рекламному відео, опублікованому раніше, показано, як інженер Unitree штовхає ногою H1, але робот завжди встигає відновити рівновагу.
Чотириногий робот компанії B1 вже продемонстрував потенційні можливості застосування технології штучного інтелекту, який також потрапить до H1. Передові пристрої розпізнавання B1 передають інформацію в режимі реального часу для ефективної, високоточної оцінки потужності. За допомогою 3D-ЛІДАРу можна значно зменшити помилки при перевірці та витрати часу завдяки автоматичному плануванню траєкторій, уникненню зіткнень і скануванню.
Unitree вже почала приймати попередні замовлення на H1, а поставки планує розпочати до середини 2024 цього року. Очікувана ціна – від $90000 до $150000. Розробка Unitree має на меті скласти конкуренцію Atlas від Boston Dynamics, Optimus від Tesla та Digit від Agility Robotics.